Zune Pass będzie dostępny poza USA - czy także w Polsce?

Zune Pass będzie dostępny poza USA - czy także w Polsce?

13.09.2010 14:13

Microsoft planuje międzynarodową ekspansję swojego serwisu muzycznego Zune Pass. Dotychczas dostępny był on jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Zune Pass to usługa umożliwiająca słuchanie muzyki po opłaceniu miesięcznego abonamentu (14,99 dolarów). Użytkownicy mogą czasowo pobierać dowolną ilość plików, a na stałe do 10 utworów w ciągu miesiąca. Według serwisu Neowin Microsoft pracuje nad udostępnieniem Zune Pass także w innych krajach, w tym w Europie. Serwis miałby zostać uruchomiony między innymi w Wielkiej Brytanii razem z wprowadzeniem do sprzedaży systemu Windows Phone 7. Trwają też prace nad udostępnieniem Zune Pass w innych państwach europejskich. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Warto jednak zwrócić uwagę, że Polska jest obecnie omijana przez tego typu usługi. W naszym kraju nie można skorzystać ani z iTunes, ani Amazon.com. Niedostępny jest nawet Spotify - serwis powstały w Szwecji, który oferuje podobnie jak Zune Pass dostęp do muzyki po opłaceniu abonamentu (jest też wersja darmowa z reklamami). Polacy w odróżnieniu od mieszkańców USA czy Niemiec muszą też płacić za korzystanie z radia Last.fm. Biorąc pod uwagę boje, które polska społeczność Xboksa musiała stoczyć, aby wprowadzono u nas usługę Xbox Live, przyszłość Zune Pass może niestety wyglądać podobnie...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)