Zupełnie nowe oblicze Box.net

Zupełnie nowe oblicze Box.net

21.01.2011 14:24

Firma Box, twórca usługi Box.net, zaprezentowała dziś zupełnie nowy wygląd swojej platformy przeznaczonej do przechowywania danych w chmurze.

Jak mówi CEO Box.net, Aaron Levie, przy przebudowie strony skupiono się na trzech cechach: prostocie, otwartości i mobilności. Obecnie w chmurze Box.net przechowywanych jest ponad 300 milionów dokumentów należących do 5 milionów użytkowników i setek tysięcy firm.

Nowy interfejs został zaprojektowany od nowa i jest dużo prostszy, niż poprzednio. Najnowsza wersja Box, aplikacji powiązanej z usługą, skupia się na czytelnej prezentacji treści i powiązanych dokumentów aby zapewnić bardziej płynną obsługę. Box mocno wykorzystuje HTML5 aby dostarczyć możliwie najprzyjaźniejszy użytkownikowi interfejs z możliwością używania metody przeciągnij-i-upuść, podglądem plików oraz łatwym dostępem do najpopularniejszych poleceń. Poza nowym interfejsem Box.net przystosowano do pracy zespołowej poprzez dodanie nowych opcji związanych z udostępnianiem i współdzieleniem plików. Wykorzystany w Box silnik Tornado, znany z Facebooka, w czasie rzeczywistym dostarcza powiadomienia o aktywności związanej z plikami. System komentowania plików, który jest najpopularniejszą metodą komunikacji na Box.net, został poszerzony o możliwość komentowania całych folderów. Nową aplikację zobaczymy w przyszłym miesiącu.

Box ma również w planach stworzenie internetowego sklepu z zewnętrznymi programami, które działają z usługą Box.net. Box dla urządzeń z systemem Android został pobrany 70 tysięcy razy zaś aplikacje dla iOS aż 250 tysięcy razy. Wiadomo również, że Samsung rozważa dostarczanie preinstalowanej wersji Box na swoich tabletach, co ma zapewnić lepszą integrację z usługą i roztacza ciekawe perspektywy przed firmą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)