ZUS ostrzega przed oszustami. "Uwaga na fałszywe maile"

ZUS ostrzega przed oszustami. "Uwaga na fałszywe maile"
22.02.2021 21:17
ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami (fot. Getty Images)
ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami (fot. Getty Images)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega swoich klientów przed oszustami, którzy za pomocą fałszywej korespondencji wysyłanej z adresu alert@zus.pl chcą wyłudzić dane swoich ofiar.

  • W ostatnich dniach niektórzy klienci ZUS otrzymali maile z informacją o błędnie opłaconych składkach lub o braku wpłaty i konieczności jej uregulowania w ciągu 24 h - czytamy w specjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS ostrzega, aby nie odpowiadać na tego typu wiadomości oraz nie otwierać zawartych w nich załączników. Fałszywa korespondencja ma na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do wrażliwych danych, które są zapisane w jego pamięci.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia, że nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych drogą mailową. - Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach. Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu - czytamy w komunikacie.

ZUS przypomina, że w sytuacji, w której klienci mają wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, powinni się skontaktować z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00, a także pod adresem mailowym cot@zus.pl.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)