ZUS ostrzega przed oszustami. "Uwaga na fałszywe maile"

ZUS ostrzega przed oszustami. "Uwaga na fałszywe maile"

ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami (fot. Getty Images)
ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami (fot. Getty Images)
22.02.2021 21:17

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega swoich klientów przed oszustami, którzy za pomocą fałszywej korespondencji wysyłanej z adresu alert@zus.pl chcą wyłudzić dane swoich ofiar.

  • W ostatnich dniach niektórzy klienci ZUS otrzymali maile z informacją o błędnie opłaconych składkach lub o braku wpłaty i konieczności jej uregulowania w ciągu 24 h - czytamy w specjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS ostrzega, aby nie odpowiadać na tego typu wiadomości oraz nie otwierać zawartych w nich załączników. Fałszywa korespondencja ma na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do wrażliwych danych, które są zapisane w jego pamięci.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia, że nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych drogą mailową. - Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach. Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu - czytamy w komunikacie.

ZUS przypomina, że w sytuacji, w której klienci mają wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, powinni się skontaktować z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00, a także pod adresem mailowym cot@zus.pl.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)