Zynga obiecuje grę wyścigową na telefony ładniejszą i lepszą, niż te konsolowe

Zynga obiecuje grę wyścigową na telefony ładniejszą i lepszą, niż te konsolowe01.07.2015 16:11
Zynga obiecuje grę wyścigową na telefony ładniejszą i lepszą, niż te konsolowe

Firma Zynga kojarzona jest zapewne najbardziej z bardzo popularnej serii FarmVille, ale od jakiegoś czasu chce też pokazać, że zależy jej nie tylko na niedzielnych graczach. W zeszłym roku za ponad pół miliarda dolarów wykupiła sobie studio NaturalMotion, odpowiedzialne za uznane wyścigi CSR Racing na urządzenia z systemami Android, oraz iOS, a teraz ujawniła światu prace nad kontynuacją. Jak podkreślają twórcy, mamy się nastawić nie tyle na najładniejszą grę na urządzenia przenośne, co także konsole.

CSR2 - Teaser Trailer

Kiedy na rynku od dawna obecne są już PlayStation 4 z Xboksem One, trochę nie chce się wierzyć w te zapewnienia, jednak deweloperzy są pewni swego. Po części to zagrywka marketingowa, ale też CSR2 Racing to nie będzie taka standardowa rywalizacja na torze. Zamiast walczyć o miejsca na mecie, wykonując kolejne okrążenia w jak najlepszym czasie, tutaj chodzi o błyskawiczny dojazd do końca. Zawodnicy ruszają z jednego punktu do drugiego, przejmując się wyłącznie zmianą biegów w odpowiednim momencie. Uwaga koncentrowana jest więc na wizualnej reprezentacji aut. Na lokacje czy tłumy, które migną szybko w tle, niewielu zdąży zawiesić oko. Najwięcej czasu spędzimy między kolejnymi startami, przyglądając się samochodom znanych marek w garażu i modyfikując je. Modele mają być niesamowicie szczegółowe.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jak na tak prosty zamysł rozgrywki, Zynga nie szczędziła pieniędzy na pracowników. Szefem projektu jest doskonale znający się na rzeczy Julian Widdows, zatrudniony wcześniej w specjalizującym się w tego rodzaju projektach Codemasters. Pod sobą ma utalentowanych deweloperów, odpowiedzialnych za takie marki jak Need for Speed, Burnout, DiRT czy wreszcie Forza Motorsport. Współpracują blisko z producentami aut, w tym Ferrari, Lamborghini, McLaren lub Pagani, upewniając się, że wirtualne wozy zgadzają się z rzeczywistymi po drobne szczegóły kokpitu, a nawet odcienie lakieru. Uzyskali dostęp do schematów wykorzystywanych w procesie składania samochodów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Od strony rozgrywki, sporo czasu spędzicie w garażu, dobierając części pod kolejne, coraz trudniejsze wyzwania. System konfiguracji wozu nazywany jest przez twórców z kolei najlepszym tego typu narzędziem nie tylko już w grach wyścigowych, lecz także ogólnie motoryzacji. Ponieważ domyślnie projekt wydany zostanie w modelu F2P, wyrenderowanie najmniejszych śrubek, które można dobrowolnie odpłatnie wymienić na inne, ma zdecydowanie z biznesowego punktu widzenia sens. Póki co jednak są gromkie przechwałki i króciutkie pokazy z użyciem iPhone'a 6 oraz lekki niepokój fanów CSR Racing, co też po premierze stanie się ze starym projektem. Teoretycznie nie zniknie, a może doczekamy się również opcji przeniesienia postępów do kontynuacji.

Na wybranych rynkach pierwsze testy CSR2 (iOS, Android) ruszą jeszcze w te wakacje.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)