Zynga zapowiada własną platformę dla gier

Zynga zapowiada własną platformę dla gier

02.03.2012 10:45

Firma Zynga, która olbrzymią popularność zdobyła między innymi dzięki społecznościowej grze FarmVille, startuje z własną platformą dla gier. Producent „usamodzielnia się”. Wychodzi spod skrzydeł Facebooka, proponując równocześnie też innym twórcom miejsce u siebie w ramach projektu nazwanego po prostu Zynga Platform.

Jeszcze w tym miesiącu doczekamy się bety platformy na Zynga.com. Wsparcie ogłosiły już takie studia jak Mob Science, Row Sham Bow i Sava Transmedia. Zynga oferuje zainteresowanym współpracą nie tylko dostęp do szerokiej bazy użytkowników swoich produkcji, lecz także pomoc w wydawaniu oraz promocji ich dzieł. Pozyskają oni też między innymi narzędzia do analiz czy wsparcie technologiczne. Oczywiście za odpowiednią opłatą.

Początkowo w ramach Zynga Platform uruchomionych zostanie 5 gier: CastleVille, Words With Friends, CityVille, Hidden Chronicles plus Zynga Poker. Konto na Facebooku będzie obsługiwane, ale nie jest wymagane do zabawy. Zbudowaliśmy Zynga.com, aby dać graczom więcej sposobów na kontaktowanie się ze sobą i wypróbowanie wspaniałych gier społecznościowych zrobionych przez Zynga lub innych utalentowanych deweloperów — podsumowuje krótko projekt Mark Pincus, założyciel firmy i jej szef.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)