Apache OpenOffice 4.1.1

Pobierz program Asystent pobierania włączony

Apache OpenOffice (wcześniej OpenOffice.org) to w pełni darmowy pakiet biurowy, rozpowszechniany na zasadach Open Source. Obok LibreOffice jest to jeden z najpoważniejszych konkurentów Microsoft Office. W skład pakietu wchodzą niezależne aplikacje: procesor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, moduł bazodanowy Base, program graficzny Draw, a także program do tworzenia prezentacji Impress.

Galeria programu

Składniki pakietu

Writer - rewelacyjny edytor tekstu nadający się nawet do profesjonalnych zastosowań, trudno jednoznacznie określić, "kto" jest lepszy - potentat ze stajni Microsoft - Word, czy też Writer. Ten darmowy edytor posiada wszelkie możliwości jakie cechują ekstraklasę w tej dziedzinie, do dokumentu można wstawiać grafikę, tabele, wykresy. Użytkownik ma do dyspozycji arkusze stylów. Writer obsługuje korespondencje seryjną, posiada rozbudowany słownik do którego można wstawiać nowe wyrazy, a także całe frazy. Podczas pisania edytor "podpowiada" nam dalszy ciąg frazy lub wyrazu (po przyzwyczajeniu się do tej opcji może ona wydatnie przyspieszyć prędkość wprowadzania tekstu). Writer posiada również bogatą listę szablonów ułatwiających i przyspieszających tworzenie efektownych dokumentów. Bardzo rozbudowane funkcje formatowania i indeksowania tekstu nie ustępujące możliwościom Worda. Bardzo dobrze funkcjonujące w tej wersji filtry i znakomita wymiana danych z MS Office.

Calc - znakomity arkusz kalkulacyjny, cechuje go przede wszystkim intuicyjna, bardzo wygodna obsługa, formuły mogą być tworzone poprzez słowa w języku polskim. Automatyczna konwersja na Euro, obliczanie kursów na podstawie aktualnych kursów pobranych z Internetu. Wyjątkowa swoboda w formatowaniu komórek, możliwość graficznej prezentacji struktury formuł. Można również tworzyć własne funkcje. Bardzo bogate możliwości tworzenia wykresów

Base - jest modułem do tworzenia baz danych, pozwala na modyfikację tabel, formularzy, zapytań i raportów. Program wykorzystuje wbudowany silnik bazodanowy H-SQL, potrafi również obsługiwać bazy oparte o dBASE. Przechowuje dane w plikach XML, praca zaś możliwa jest w jednym z trzech trybów: kreator, widok projektu, widok SQL.

Draw - bardzo wygodny program graficzny, który w sposób znaczący podnosi wartość całego pakietu. Dzięki niemu można stworzyć praktycznie dowolne ilustracje i efekty podnoszące wartość dokumentów tworzonych poprzez pakiet OpenOffice. Oczywiście Draw znakomicie współpracuje z innymi aplikacjami OO. Draw jest aplikacją, która oferuje użytkownikowi niebanalne możliwości. Bogate możliwości obróbki obiektów, edytowanie gradientu, przeźroczystością, foto realistyczny rendering tekstur, efekty oświetlenia, perspektywy, przeźroczystości, formularze obiektów 3D. Konwersja rastrów na wektory i odwrotnie, skalowanie na siatkach i prowadnicach, rozciąganie tekstu po liniach, krzywe Beziera. Obsługa OpenGL. To jednak tylko niektóre z bardzo bogatych możliwości tej silnej aplikacji.

Impress - to narzędzie do tworzenia prezentacji. Bardzo duże możliwości i wyjątkowa łatwość uzyskania efektu. Wiele łatwych w obsłudze narzędzi, możliwość tworzenia prezentacji 3D. Grafika rastrowa i wektorowa, wygodna współpraca z "Draw" dają duże możliwości ekspresji. Dużą zaletą jest możliwość tworzenia plików wykonywalnych (nie ma konieczności posiadania OpenOffice na komputerze, na którym prezentacja ma zostać uruchomiona). Impress zawiera oczywiście filtry pozwalające na import i eksport z i do MS PowerPoint.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy
Sam się wyłącza po kilku godzinach
ocena użytkownika

Ehh szkoda gadać. Co to jest jakieś odzyskiwanie dokumentu!? Pisałem pracę licencjacką ,,pisałem,, bo wywaliło mi błąd w programie i sam się zamknął z nieznanego powodu. Może i fajnie, że darmowy, ale kilka godzin pracy mam w plecy.
Non stop wywala jakieś komunikaty, o odzyskiwaniu pliku. Nie polecam programu do pisania dłuższych prac, bo po kilku godzinach program sam się zamyka. Teraz po próbie uruchomienia dokumentu, program sam twierdzi, że nie udało mu się go uruchomić, bo format w jakim jest napisany jest nie obsługiwany przez Open Ofice.
do napisania CV czy innej aplikacji program jest fajny, ale nie używajcie go do pisania dłuższych prac.

07.04.2014 18:35 | Recenzja do wersji 4.0.1
Szybkie włączanie, darmowy, łatwy w obsłudze
Brak
ocena użytkownika

Wcześniej korzystałem z MS Office, ale niestety wygasła mi licencja szkoda mi było znowu wydać kilkaset złotych. Postanowiłem pobrać ten program, okazał się być świetny. Nie mam mu nic do zarzucenia, polecam!!!

03.02.2014 16:03 | Recenzja do wersji 4.0.1

Komentarze

pytanie w biegu (niezalogowany) 10.09.2014 14:10 #683

Witam
Czy ktoś zna metodę zainstalowania nowej wersji OpenOffice bez usuwania zainstalowanej starej? Google nie pomogło - może po prostu mam pecha, a wszystkie pomysły na instalowanie na drugim systemie czy w wirtualu są, oględnie mówiąc, na pędzel.
Pozdrawiam ciepło

Anonim (niezalogowany) 10.09.2014 09:25 #682

@Anonim (niezalogowany): Może :)
Jak na razie nie miałem problemów z eksportem dokumentów do PDF-a

Lewatywator (niezalogowany) 03.09.2014 09:35 #681

@yanik11: Masz pretensje do garbatego, że ma proste dzieci :) trzeba czytać kolego co się instaluje a nie na zasadzie kliknji dalej, dalej, akcept , tak , tak. Pozdrawiam

Anonim (niezalogowany) 01.09.2014 16:53 #680

Czy OO może "przekształcać" dokumenty w pdf ?
bo kiedyś to kiepsko szło.

maxellek (niezalogowany) 23.08.2014 00:14 #679

@DanKar: reg clean pro prosi o instalacje zaraz po WP, która chce się ustawić jako strona startowa, wystarczy czytać co się ściąga i instaluje, a unikniemy problemu.. wystarczy dać dwa razy Nie akceptuje i już nie mamy nie chcianego programu...Jednakowoż ten program chce się wkraść i yanik11 ma racje, Panie redaktorze.

Anonim (niezalogowany) 23.08.2014 00:11 #678

@DanKar: A nie prawda, przy instalacji mamy opcje nie akceptuje czy jakoś tak dla WP jako strony startowej jak i pobrania wyżej wymienionego programu.. Coś Panie redaktorze chce Pan nas w błąd wprowadzić :(

senami  01.08.2014 22:01 #677

@WolfX: Mając na uwadze fakt, że LibreOffice radzi sobie z tym całkiem nieźle, to tak, to jest wada. - I to duża.

WolfX  01.08.2014 20:33 #676

To jest wada? Że darmowy, otwarty program nie obsłuży ---dokonca-- ZAMKNIĘTEGO formatu monopolującej nam szczęśliwie korporacji?

senami  31.07.2014 18:14 #675

Kiepsko radzi sobie z formatami MS Office. 2/5.

DanKar REDAKCJA 25.07.2014 15:46 #674

@yanik11: Sprawdziłem instalator powyższego programu i nie zawiera on żadnych dodatkowych komponentów - instalowany jest jedynie pakiet biurowy Apache OpenOffice. Wspomniany przez Ciebie "reg clean pro" musiał zostać zainstalowany na Twoim komputerze w innych okolicznościach.

Pozdrawiam :)

yanik11  23.07.2014 12:58 #673

kolejny raz intaluje cos z tej strony i przy okazji zainstalowal sie jakis reg clean pro w tle oczywiscie zawirusowany!!!

matiasz  20.07.2014 01:00 #672

Program jest świetny. A z dodatkiem Language Tool absolutnie wymiata. Co ważne pakiet przyspieszył i nie jest już taki mułowaty. Mam tylko jedno małe ale. Obsługa plików w formacie RTF zamieszczonych na stronach MS. Chodzi mi o formularze do KRS bądź inne do postępowań sądowych. Nie wiem czemu ale zawsze te pliki się źle odczytują. Gdyby nie to definitywnie odinstalowałbym MS Office.

dżejk (niezalogowany) 02.07.2014 00:31 #671

Poszukaj konwertera online do masowej konwersji i przerób wszystko na odt...

anonim (niezalogowany) 01.07.2014 20:02 #670

@Pazuzu: Dzięki za podpowiedź, już znalazłem. Ostatnia wersja OO, która otwiera pliki StarOfice to 3.4.1.

Pazuzu  01.07.2014 10:56 #669

@anonim (niezalogowany): Musisz zainstalować którąś ze starszych wersji OpenOffice. Bo nowsze (od wersji 4.x) nie obsługują plików StarOffice w ogóle. A jak już znajdziesz (np. na ftp.icm.edu.pl), to przy instalacji pakietu daj instalację niestandardową i zaznacz by uwzględnił przy instalacji "starsze filtry"

anonim (niezalogowany) 27.05.2014 19:04 #668

Czy ktoś mógłby doradzić co zrobić aby AOO otwierał pliki StarOffice (wersja 5.2). Mam bardzo dużo takich plików i nie mogę ich otworzyć a zawartość ich jest dla mnie ważna. Słyszałem, że potrzebne są jakieś starsze filtry, niestety nie wiem o co chodzi z tymi filtrami.
Za wszelkie rady i pomoc bardzo dziękuję.

ajej (niezalogowany) 13.05.2014 22:16 #667

@Zen 60 (niezalogowany): Mam zainstalowany pod windows 8 chodzi bez problemu

hmo  13.05.2014 10:21 #666

@Mechatronik:
AVG IS nic zlego mi nie powiedzial podczas sciagania i instalacji. Sciagalem ze strony producenta. Bez zbednych smieci.

anonim427 (niezalogowany) 12.05.2014 13:34 #665

@Mechatronik: Nie mam 360 IS, ale jeżeli ściąga się program z zielonego przycisku "Pobierz programy", to instalują się też inne rzeczy, które antywirus może uznać za zagrożenie. Lepiej ściągać z szarego "Linki bezpośrednie".

anonim (niezalogowany) 11.05.2014 20:09 #664

@Mechatronik: Trzeba było pobrać program prosto od Apache a nie z dobrychprogramów.
Dobreprogramy częstują trojanami podczas pobierania z ich strony.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.