Apache OpenOffice 4.1.1

Pobierz program Asystent pobierania włączony

Apache OpenOffice (wcześniej OpenOffice.org) to w pełni darmowy pakiet biurowy, rozpowszechniany na zasadach Open Source. Obok LibreOffice jest to jeden z najpoważniejszych konkurentów Microsoft Office. W skład pakietu wchodzą niezależne aplikacje: procesor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, moduł bazodanowy Base, program graficzny Draw, a także program do tworzenia prezentacji Impress.

Galeria programu

Składniki pakietu

Writer - rewelacyjny edytor tekstu nadający się nawet do profesjonalnych zastosowań, trudno jednoznacznie określić, "kto" jest lepszy - potentat ze stajni Microsoft - Word, czy też Writer. Ten darmowy edytor posiada wszelkie możliwości jakie cechują ekstraklasę w tej dziedzinie, do dokumentu można wstawiać grafikę, tabele, wykresy. Użytkownik ma do dyspozycji arkusze stylów. Writer obsługuje korespondencje seryjną, posiada rozbudowany słownik do którego można wstawiać nowe wyrazy, a także całe frazy. Podczas pisania edytor "podpowiada" nam dalszy ciąg frazy lub wyrazu (po przyzwyczajeniu się do tej opcji może ona wydatnie przyspieszyć prędkość wprowadzania tekstu). Writer posiada również bogatą listę szablonów ułatwiających i przyspieszających tworzenie efektownych dokumentów. Bardzo rozbudowane funkcje formatowania i indeksowania tekstu nie ustępujące możliwościom Worda. Bardzo dobrze funkcjonujące w tej wersji filtry i znakomita wymiana danych z MS Office.

Calc - znakomity arkusz kalkulacyjny, cechuje go przede wszystkim intuicyjna, bardzo wygodna obsługa, formuły mogą być tworzone poprzez słowa w języku polskim. Automatyczna konwersja na Euro, obliczanie kursów na podstawie aktualnych kursów pobranych z Internetu. Wyjątkowa swoboda w formatowaniu komórek, możliwość graficznej prezentacji struktury formuł. Można również tworzyć własne funkcje. Bardzo bogate możliwości tworzenia wykresów

Base - jest modułem do tworzenia baz danych, pozwala na modyfikację tabel, formularzy, zapytań i raportów. Program wykorzystuje wbudowany silnik bazodanowy H-SQL, potrafi również obsługiwać bazy oparte o dBASE. Przechowuje dane w plikach XML, praca zaś możliwa jest w jednym z trzech trybów: kreator, widok projektu, widok SQL.

Draw - bardzo wygodny program graficzny, który w sposób znaczący podnosi wartość całego pakietu. Dzięki niemu można stworzyć praktycznie dowolne ilustracje i efekty podnoszące wartość dokumentów tworzonych poprzez pakiet OpenOffice. Oczywiście Draw znakomicie współpracuje z innymi aplikacjami OO. Draw jest aplikacją, która oferuje użytkownikowi niebanalne możliwości. Bogate możliwości obróbki obiektów, edytowanie gradientu, przeźroczystością, foto realistyczny rendering tekstur, efekty oświetlenia, perspektywy, przeźroczystości, formularze obiektów 3D. Konwersja rastrów na wektory i odwrotnie, skalowanie na siatkach i prowadnicach, rozciąganie tekstu po liniach, krzywe Beziera. Obsługa OpenGL. To jednak tylko niektóre z bardzo bogatych możliwości tej silnej aplikacji.

Impress - to narzędzie do tworzenia prezentacji. Bardzo duże możliwości i wyjątkowa łatwość uzyskania efektu. Wiele łatwych w obsłudze narzędzi, możliwość tworzenia prezentacji 3D. Grafika rastrowa i wektorowa, wygodna współpraca z "Draw" dają duże możliwości ekspresji. Dużą zaletą jest możliwość tworzenia plików wykonywalnych (nie ma konieczności posiadania OpenOffice na komputerze, na którym prezentacja ma zostać uruchomiona). Impress zawiera oczywiście filtry pozwalające na import i eksport z i do MS PowerPoint.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy
Sam się wyłącza po kilku godzinach
ocena użytkownika

Ehh szkoda gadać. Co to jest jakieś odzyskiwanie dokumentu!? Pisałem pracę licencjacką ,,pisałem,, bo wywaliło mi błąd w programie i sam się zamknął z nieznanego powodu. Może i fajnie, że darmowy, ale kilka godzin pracy mam w plecy.
Non stop wywala jakieś komunikaty, o odzyskiwaniu pliku. Nie polecam programu do pisania dłuższych prac, bo po kilku godzinach program sam się zamyka. Teraz po próbie uruchomienia dokumentu, program sam twierdzi, że nie udało mu się go uruchomić, bo format w jakim jest napisany jest nie obsługiwany przez Open Ofice.
do napisania CV czy innej aplikacji program jest fajny, ale nie używajcie go do pisania dłuższych prac.

07.04.2014 18:35 | Recenzja do wersji 4.0.1
Szybkie włączanie, darmowy, łatwy w obsłudze
Brak
ocena użytkownika

Wcześniej korzystałem z MS Office, ale niestety wygasła mi licencja szkoda mi było znowu wydać kilkaset złotych. Postanowiłem pobrać ten program, okazał się być świetny. Nie mam mu nic do zarzucenia, polecam!!!

03.02.2014 16:03 | Recenzja do wersji 4.0.1

Komentarze

Crazygod  27.11.2014 10:59 #698

Czy naprawdę redakcja DP już tak nisko upadła, że zamieszcza reklamy polityków - mam tu na myśli w szczególności łgarza truskolaskiego, gościa co czterokrotnie zwiększył dług Białegostoku, trzykrotnie podniósł opłaty za śmieci, sprzedał MPEC i dalej nie będę wymieniał, bo przecież takimi sukcesami się nie chwali tadeusz łgarz. Jeżeli tak to wiarygodność DP jest równa tyle co polityków, a więc poniżej zera.

momentus  01.11.2014 19:55 #697

@pikaczu: Podejzewam ze sam producent o tym nie wie. Chyba ze jest jakis ukryty plan wydawania nowosci, chociaz to watpliwe.
Jak na razie to spadam. Pozdrowil.

pikaczu  01.11.2014 19:52 #696

@momentus: nie ma jakiegos planu wydan?

momentus  01.11.2014 19:42 #695

@pikaczu: Trudno mi cos o tym powiedziec, nie sledze kolejnych zmian numerkow. Mysle ze co jakies pol roku cos sie zmienia, ale to tylko wrozenie z fusow. Rzeczywistosc bywa nieprzewidywalna.
Pzdr.

pikaczu  01.11.2014 13:56 #694

@momentus: aha. w jakim tempie rozwija sie aoo?

momentus  01.11.2014 11:31 #693

@pikaczu: Z LO nie korzystalem nigdy, natomiast AOO mialem na kompie dosyc dlugo. Ktory lepszy tego nie powiem. Zalezy do ktorego bardziej sie przezwyczaisz.

pikaczu  01.11.2014 09:11 #692

@momentus: aha. bo, libreoffice ma 215 mb, to troche za duzo, do pobierania, a openoffice 125 mb, to sam raz.

ktory jest lepszy, libre czy openoffice?

momentus  31.10.2014 23:19 #691

@pikaczu: Jeden ein moment przyjacielu, jeden ein moment....

pikaczu  30.10.2014 13:38 #690

kiedy nastepna wersja?

jkr (niezalogowany) 19.10.2014 14:20 #689

Ja jak pobierałem i instalowałem OO w najnowszej wersji 4x to mimo zaznaczeń że nie chcę żadnych dodatkowych programów ładował mi z uporem maniaka program Opera. Pozbyć się mogłem tego programu dopiero przez odinstalowanie. Oczywiście chciał jeszcze wiele innych dodatkowych programów zainstalować, ale jakoś słuchał nie instalowanie innych, uparł się tylko na Operę. Miałem poprzednią wersję 3.3 i nie wiem czy dobrze zrobiłem instalując tą najnowszą wersję 4.1.1.

Morderca w afekcie (niezalogowany) 13.10.2014 23:00 #688

Właśnie wypełniałem pewien formularz do sądu i wiecie co? Gdybym spotkał tego (tych) #$&&%@!#@#@$%$ co jest odpowiedzialny za tworzenie tabel to bym już nie pisał do wydziału cywilnego tylko do karnego.
Moja rada jest tak, że jeżeli ktoś z was chce tworzyć lub edytować tabele bardziej złożone, niech omija ten okrutnie nędzny i niedorobiony program jak najszerszym łukiem. Pogrubianie krawędzi, przenoszenie tabeli, ustawianie jej proporcji, nonsensowne dzielenie tabeli na kilka stron wg jakichś dzikich algorytów, a nie tego czego chce użytkownik, automatyczna zamiana liczb na daty co nie wiadomo gdzie można wyłączyć - to jest po prostu koszmar! Tworzenie i edycja tabel we Writerze to z resztą nie jedyna ułomność tego programu. Kolejną jest jego intuicyjność i rozlokowanie niektórych opcji. Niestety, ale w porównaniu do majkrosofckiego Worda korzystanie z Writera niekiedy przypomina pisanie lewą ręką wspak i do góry nogami. Mówię to z pozycji osoby, która raczej rzadko korzysta z tego typu programów oraz, która najpierw korzystała OO a dopiero później przeszła na MS.

Anonim (niezalogowany) 23.09.2014 18:06 #687

Czy ten program podkreśla błędy?

dżejk (niezalogowany) 21.09.2014 03:23 #686

@pytanie w biegu (niezalogowany): To przypadłość wielu twórców otwartego oprogramowania, niestety. Nowym wersjom OO (4.x) naprawdę nic nie dolega. Nie żeby były jakieś szczególnie rewelacyjne, ale w porównaniu do 3.x to po prostu lepszy soft. Kod jest wyczyszczony, wszystko chodzi stabilniej, są nowe funkcjonalności, poprawiono wydajność. O ile nie masz jakichś szczególnych wymagań - vide zachowanie obsługi formatów StarOffice - nie zastanawiaj się i przechodź na nowsze. Jeśli obawiasz się niespodzianek, sugeruję raczej OO niż LO. Apacze mają bardziej konserwatywne podejście. Aktualizacje są rzadsze i lepiej dopracowane.

pytanie w biegu (niezalogowany) 19.09.2014 20:45 #685

@@dżejk (niezalogowany):
Dzięki za podpowiedź
Jeśli nie będzie innych pomysłów, to chyba pozostanie zrobić sobie "własne portable"
http://portable.info.pl/apache-openoffice-portable/
tylko trochę mnie dziwi brak rozwiązania systemowego ze strony twórców pakietu. Myślę, że wiele osób zniechęca się do AO czy LO nie mogąc zainstalować nowej wersji bez pozbywania się starszej, dobrze działającej. Przykład: na komputerze, z którego piszę, mam OpenOffice.ux.pl 3.4.4-1 działający bez problemów, chociaż już trochę się zestarzał. Nie mam zamiaru go popsuć, a nim podjąłbym decyzję o przejściu na nową wersję, chciałbym ją trochę przetestować w normalnym użyciu. Wydaje się, że twórcy LO i AO, przy całym szacunku dla ich wysiłku, żyją w trochę oderwanym od rzeczywistości świecie.

dżejk (niezalogowany) 19.09.2014 09:58 #684

@pytanie w biegu (niezalogowany): Użyć wersji "portable"?

pytanie w biegu (niezalogowany) 10.09.2014 14:10 #683

Witam
Czy ktoś zna metodę zainstalowania nowej wersji OpenOffice bez usuwania zainstalowanej starej? Google nie pomogło - może po prostu mam pecha, a wszystkie pomysły na instalowanie na drugim systemie czy w wirtualu są, oględnie mówiąc, na pędzel.
Pozdrawiam ciepło

Anonim (niezalogowany) 10.09.2014 09:25 #682

@Anonim (niezalogowany): Może :)
Jak na razie nie miałem problemów z eksportem dokumentów do PDF-a

Lewatywator (niezalogowany) 03.09.2014 09:35 #681

@yanik11: Masz pretensje do garbatego, że ma proste dzieci :) trzeba czytać kolego co się instaluje a nie na zasadzie kliknji dalej, dalej, akcept , tak , tak. Pozdrawiam

Anonim (niezalogowany) 01.09.2014 16:53 #680

Czy OO może "przekształcać" dokumenty w pdf ?
bo kiedyś to kiepsko szło.

maxellek (niezalogowany) 23.08.2014 00:14 #679

@DanKar: reg clean pro prosi o instalacje zaraz po WP, która chce się ustawić jako strona startowa, wystarczy czytać co się ściąga i instaluje, a unikniemy problemu.. wystarczy dać dwa razy Nie akceptuje i już nie mamy nie chcianego programu...Jednakowoż ten program chce się wkraść i yanik11 ma racje, Panie redaktorze.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.