Apache OpenOffice 4.1.1

Pobierz program Asystent pobierania włączony

Apache OpenOffice (wcześniej OpenOffice.org) to w pełni darmowy pakiet biurowy, rozpowszechniany na zasadach Open Source. Obok LibreOffice jest to jeden z najpoważniejszych konkurentów Microsoft Office. W skład pakietu wchodzą niezależne aplikacje: procesor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, moduł bazodanowy Base, program graficzny Draw, a także program do tworzenia prezentacji Impress.

Galeria programu

Składniki pakietu

Writer - rewelacyjny edytor tekstu nadający się nawet do profesjonalnych zastosowań, trudno jednoznacznie określić, "kto" jest lepszy - potentat ze stajni Microsoft - Word, czy też Writer. Ten darmowy edytor posiada wszelkie możliwości jakie cechują ekstraklasę w tej dziedzinie, do dokumentu można wstawiać grafikę, tabele, wykresy. Użytkownik ma do dyspozycji arkusze stylów. Writer obsługuje korespondencje seryjną, posiada rozbudowany słownik do którego można wstawiać nowe wyrazy, a także całe frazy. Podczas pisania edytor "podpowiada" nam dalszy ciąg frazy lub wyrazu (po przyzwyczajeniu się do tej opcji może ona wydatnie przyspieszyć prędkość wprowadzania tekstu). Writer posiada również bogatą listę szablonów ułatwiających i przyspieszających tworzenie efektownych dokumentów. Bardzo rozbudowane funkcje formatowania i indeksowania tekstu nie ustępujące możliwościom Worda. Bardzo dobrze funkcjonujące w tej wersji filtry i znakomita wymiana danych z MS Office.

Calc - znakomity arkusz kalkulacyjny, cechuje go przede wszystkim intuicyjna, bardzo wygodna obsługa, formuły mogą być tworzone poprzez słowa w języku polskim. Automatyczna konwersja na Euro, obliczanie kursów na podstawie aktualnych kursów pobranych z Internetu. Wyjątkowa swoboda w formatowaniu komórek, możliwość graficznej prezentacji struktury formuł. Można również tworzyć własne funkcje. Bardzo bogate możliwości tworzenia wykresów

Base - jest modułem do tworzenia baz danych, pozwala na modyfikację tabel, formularzy, zapytań i raportów. Program wykorzystuje wbudowany silnik bazodanowy H-SQL, potrafi również obsługiwać bazy oparte o dBASE. Przechowuje dane w plikach XML, praca zaś możliwa jest w jednym z trzech trybów: kreator, widok projektu, widok SQL.

Draw - bardzo wygodny program graficzny, który w sposób znaczący podnosi wartość całego pakietu. Dzięki niemu można stworzyć praktycznie dowolne ilustracje i efekty podnoszące wartość dokumentów tworzonych poprzez pakiet OpenOffice. Oczywiście Draw znakomicie współpracuje z innymi aplikacjami OO. Draw jest aplikacją, która oferuje użytkownikowi niebanalne możliwości. Bogate możliwości obróbki obiektów, edytowanie gradientu, przeźroczystością, foto realistyczny rendering tekstur, efekty oświetlenia, perspektywy, przeźroczystości, formularze obiektów 3D. Konwersja rastrów na wektory i odwrotnie, skalowanie na siatkach i prowadnicach, rozciąganie tekstu po liniach, krzywe Beziera. Obsługa OpenGL. To jednak tylko niektóre z bardzo bogatych możliwości tej silnej aplikacji.

Impress - to narzędzie do tworzenia prezentacji. Bardzo duże możliwości i wyjątkowa łatwość uzyskania efektu. Wiele łatwych w obsłudze narzędzi, możliwość tworzenia prezentacji 3D. Grafika rastrowa i wektorowa, wygodna współpraca z "Draw" dają duże możliwości ekspresji. Dużą zaletą jest możliwość tworzenia plików wykonywalnych (nie ma konieczności posiadania OpenOffice na komputerze, na którym prezentacja ma zostać uruchomiona). Impress zawiera oczywiście filtry pozwalające na import i eksport z i do MS PowerPoint.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy
Sam się wyłącza po kilku godzinach
ocena użytkownika

Ehh szkoda gadać. Co to jest jakieś odzyskiwanie dokumentu!? Pisałem pracę licencjacką ,,pisałem,, bo wywaliło mi błąd w programie i sam się zamknął z nieznanego powodu. Może i fajnie, że darmowy, ale kilka godzin pracy mam w plecy.
Non stop wywala jakieś komunikaty, o odzyskiwaniu pliku. Nie polecam programu do pisania dłuższych prac, bo po kilku godzinach program sam się zamyka. Teraz po próbie uruchomienia dokumentu, program sam twierdzi, że nie udało mu się go uruchomić, bo format w jakim jest napisany jest nie obsługiwany przez Open Ofice.
do napisania CV czy innej aplikacji program jest fajny, ale nie używajcie go do pisania dłuższych prac.

07.04.2014 18:35 | Recenzja do wersji 4.0.1
Szybkie włączanie, darmowy, łatwy w obsłudze
Brak
ocena użytkownika

Wcześniej korzystałem z MS Office, ale niestety wygasła mi licencja szkoda mi było znowu wydać kilkaset złotych. Postanowiłem pobrać ten program, okazał się być świetny. Nie mam mu nic do zarzucenia, polecam!!!

03.02.2014 16:03 | Recenzja do wersji 4.0.1

Komentarze

hmo   5 #717 20.02.2015 20:01

@Masff (niezalogowany): Sciagaj z http://www.openoffice.org/download/

  #716 20.02.2015 12:06

Witam, chcę ściągnąć ten program za pomocą tego asystenta, natomiast przed bezpośrednim rozpoczęciem pobierania, asystent chce ustawić mi wp,pl jako stronę główną, ja tego nie chcę, ale kiedy klikam "Nie zgadzam się" nic się nie rusza.

  #715 18.02.2015 12:23

Do wszystkich krzykaczy, że asystent jest be. Zamiast bezmyślnie klikać dalej i dalej to czytajcie ze zrozumieniem. To mnie zawsze denerwuje. Najpierw nie przeczyta, potem płacze.

JABACH   1 #714 03.02.2015 16:07

@Marekzefarek (niezalogowany):
Witam, Mam takie samo zdanie jak Marekzefarek, a wszystkie nowe programy
ściągałem na nowe 2 tablety za pomocą DobrychProgramów - MASAKRA !!! Pozdrawiam Janusz B

  #713 03.02.2015 10:43

Ja ściągnęłam ten program i u mnie działa znakomicie a też dużo piszę na tym programie i okazał się bardzo dobrym programem. Ja jestem zadowolona .... pozdrawiam

DanKar REDAKCJA  12 #712 27.01.2015 02:34

@Marekzefarek (niezalogowany): Rozumiem Twoje rozgoryczenie, jednak zapewniam Cię, że w tym przypadku uważne korzystanie z wspomnianego już wielokrotnie asystenta pobierania pozwala uniknąć instalacji jakichkolwiek dodatkowych komponentów na komputerze. Jeśli też nie chcesz korzystać z tego mechanizmu zachęcam do korzystania z linków bezpośrednich lub rejestracji konta użytkownika w portalu. W obu przypadkach pliki z naszej bazy pobierane są bezpośrednio z pominięciem wspomnianego asystenta.

Pozdrawiam.

  #711 24.01.2015 14:08

Kiedyś zawsze korzystałem ze strony Dobreprogramy.pl. Niestety teraz sprzedali się całkowicie i liczą tylko na kasę. Wraz z instalacją jakiegoś programu, nawet trial-wersji instaluje się dodatkowe oprogramowanie typu trojany reklamiarze. Oczywiście niby użytkownik jest o tym informowane ale czy zawsze? Zawsze odhaczam tego typu badziewia na tej stronie a i tak łapię jakieś syfy. Nie polecam strony i powinna tym się zająć prokuratura. Zaraz ściągnę open office i zobaczymy czy też zarazi się mój komputer. Informacja do redakcji : może byście sprawdzili co udostępniacie i zwolnili tych informatyków, którzy wmawiają Wam, że pliki są czyste i nieszkodliwe. Najlepiej sami zainstalujcie sobie takie coś dzieciom i niech Wam zamula komputer później. Pozdrawiam

DanKar REDAKCJA  12 #710 18.01.2015 01:45

@mamba78 (niezalogowany): Skorzystaj z programu AdwCleaner: http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html

Pozdrawiam.

  #709 16.01.2015 21:25

@DanKar: BZDURA - są szkodliwe ponieważ blokowany byłem przy operacjach bankowych

  #708 15.01.2015 18:21

@DanKar: a jak się teraz pozbyć tych reklam?

DanKar REDAKCJA  12 #707 14.01.2015 16:43

@JB (niezalogowany): Plik jest czysty. Po więcej szczegółów dotyczących zaistniałej sytuacji odsyłam do poniższego komentarza.

  #706 14.01.2015 16:11

wraz z programem instaluje się również WIRUS!

DanKar REDAKCJA  12 #705 08.01.2015 23:49

@bigmasterb (niezalogowany): To prawda, nasz asystent pobierania zawierać może różne oferty sponsorowane o charakterze reklamowym (m.in. wspomniane przez Ciebie składniki), jednak nie są to komponenty w żaden sposób szkodliwe i niebezpieczne dla użytkownika. Co więcej, ich instalacja nie odbywa się bez wiedzy użytkownika. Jeśli będziesz postępował zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie i odrzucisz odpowiednie składniki to na Twoim komputerze nie zostanie zainstalowany żaden dodatkowy składnik.

Zachęcam również do skorzystania z linków bezpośrednich lub rejestracji konta użytkownika w portalu. W obu przypadkach pliki z naszej bazy pobierane są bezpośrednio z pominięciem wspomnianego asystenta.

Pozdrawiam.

  #704 06.01.2015 23:01

Witam jeszcze raz parę słów o ściągnięciu programu ze strony Dobre programy.Wraz z tym programem instaluje się Dynamo Combo i Omiga Plus Uważajcie.Możecie sprawdzic w sieci co to za dziadostwo.

MrBeckham666   15 #703 16.12.2014 01:15

program do samego otwierania plików doc itp jak i prostych edycji lepszy niz MS office.

w tych prostych zadaniach jest po prostu lżejszy szybszy i stabilniejszy.

_PiotR_   4 #702 10.12.2014 09:19

@pulstar: tiaaaaaaaaaaaa.... dowcipas :)

pulstar   3 #701 08.12.2014 14:13

@_PiotR_: trzeba je zakończyć :)

  #700 04.12.2014 20:39

Super program

_PiotR_   4 #699 30.11.2014 22:39

macie może receptę na zawieszone procesy soffice.bin i soffice.exe ?

Crazygod   2 #698 27.11.2014 10:59

Czy naprawdę redakcja DP już tak nisko upadła, że zamieszcza reklamy polityków - mam tu na myśli w szczególności łgarza truskolaskiego, gościa co czterokrotnie zwiększył dług Białegostoku, trzykrotnie podniósł opłaty za śmieci, sprzedał MPEC i dalej nie będę wymieniał, bo przecież takimi sukcesami się nie chwali tadeusz łgarz. Jeżeli tak to wiarygodność DP jest równa tyle co polityków, a więc poniżej zera.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.