Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Driver Booster to kolejne użyteczne i zarazem bezpłatne narzędzie, które udostępnione zostało przez znaną na całym świecie firmę IObit. Umożliwia ono zarządzanie sterownikami do urządzeń w systemie Windows, dbając o to, by na komputerze zainstalowane było zawsze najaktualniejsze oprogramowanie sterujące pracą różnych jego podzespołów.

Galeria programu

Program znajduje się obecnie w fazie rozwoju, jednak już teraz jest na tyle dopracowany, że można go bez wahania zainstalować i używać bez obawy o stabilność systemu. Jego głównym zadaniem jest dokładne skanowanie komputera i wykrywanie wszystkich przestarzałych sterowników do sprzętu. Driver Booster charakteryzuje się dużą szybkością pracy. Sam proces diagnostyki zajmuje w przypadku standardowego komputera zaledwie kilka sekund.

Gdy już proces analizy komputera i zainstalowanych na nim sterowników zostanie zakończony narzędzie wyświetla w głównym oknie listę wszystkich przestarzałych sterowników, które należy zaktualizować. Poza informacją o dokładnej nazwie urządzenia, do którego się one odnoszą Driver Booster ocenia również jak bardzo przestarzałe są wykryte sterowniki, umożliwiając ich sprawną i wygodną aktualizację.

Co istotne, program tworzy punkty przywracania, pozwalając przywrócić system do pierwotnego stanu w razie niepowodzenia. W ustawieniach możemy zdefiniować czy Driver Booster uruchamiany ma być wraz z Windowsem oraz co jaki czas ma być przeprowadzana analiza sterowników. Narzędzie podczas pobierania z bazy aktualnego oprogramowania dla urządzeń wspiera serwery proxy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

widzi wszystkie braki w sterownikach
po aktualizacji sterowników mój komputer prawie wyzionął ducha
ocena użytkownika

owszem, dobry program... Ale tylko do wykrywania braków w sterownikach, po tym jak zaktualizowałem sterowniki ledwo udało mi się powrócić z komputerem do ładu i składu. Wiele ze sterowników było w wersjach nie odpowiednich dla mojego komputera (vista home premium 32bit, geforce 9200 gs, intel core 2 duo). Nie polecam, chyba że komputer ma byc jednorazowy...

20.05.2015 08:07 | Recenzja do wersji 2.3.1.1
prosty w obsłudze, w miarę szybki. w marę konfigurowalny
Gdzie do diabła zapisuje on te sterowniki? Nie zawsze w 100% skuteczny.
ocena użytkownika

Driver Boostera odkryłem jakieś pól roku temu i jest on w tej chwili jednym z najważniejszych programów których używam. Ile to razy już mi się trafiło, że poszukiwania sterownika do jakiegoś komponentu zajęło mi nawet kilka godzin, a efekt tego był taki, że co prawda w końcu jakoś go znalazłem, ale w systemie siedziało już kilka innych sterowników, które niepotrzebnie tylko zaśmiecały system. Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie Driver Booster. Głównym i jedynym zadaniem tego programu jest właśnie wyszukiwanie i instalacja wszelkich potrzebnych dla naszego systemu sterowników.

Proces instalacji przebiega szybko i bez problemowo, aczkolwiek trzeba uważać, bo instalator oprócz samego programu próbuje doinstalować nam coś jeszcze. Na szczęście odhaczenie odpowiedniej opcji podczas instalacji eliminuje ten problem. Po uruchomieniu programu od razu zabiera się za skanowanie naszego systemu i po chwili (nawet na leciwym sprzęcie nie zajmuje to więcej niż 2 minuty) dostajemy informacje jakich sterowników nam brakuje lub jakie mamy przestarzałe. teraz wystarcza dwa kliknięcia i system sam zaczyna pobieranie a następnie instalacje potrzebnych sterowników.Ciekawą i przydatna opcja jest również tworzenie nowego punktu przywracania systemu przed instalacją pobranych przez sienie sterowników. W razie jakiś problemów możemy zawsze wrócić do punktu z przed instalacji.

Niestety nie wszystko jest różowe i również ten program na co nieco za uszami. Po pierwsze program co jakiś czas bombarduje nas informacjami o możliwości zakupu wersji premium, po drugie Pierwsze kilka procent pobierania trwa na prawdę wolno - w tym czasie sam niejednokrotnie zastanawiałem się, czy ten program działa czy może jednak się zawiesił. Jednakże po ok 10% pobierania prędkość znacznie wzrasta. No i po trzecie (dla mnie chyba najważniejsze) program nigdy nie pokazał mi gdzie pobrał sterowniki (mógłbym je wykorzystać w przyszłości jeszcze raz) a wiec po skończonej instalacji nadal nie mam sterowników, oczywiście poza tymi, które już "siedzą" w systemie.

Testowałem ten program na całej gamie Windowsów - od XP do Windows 10 (zarówno edycje 32 jak i 64 bitowe) i nigdy nie miałem z nim najmniejszych problemów. Co prawda zdarzają się przypadki gdzie program nie zainstalował jakiegoś sterownika, ale są to marginalne przypadki. Polecam wiec ten program zarówno dla początkujących jak zaawansowanych użytkowników.

03.01.2015 14:55 | Recenzja do wersji 2.1.0.162

Komentarze

MagdaL   4 #88 23.08.2015 12:30

@gonzo911: Po użyciu Driver Boostera można też zajrzeć do Menedżera urządzeń. Tam wybieramy jakieś urządzenie i w zakładce "Sterownik" szukamy aktualnego numeru wersji. Okazuje się, że jest on identyczny z tym, który został podany w programie. To oznacza, że DB rzeczywiście działa.

  #87 22.07.2015 11:54

No cóż są tacy pechowcy co to im " w drewnianym kościele, cegła na głowę spadnie"... używałem tego programu kilkukrotnie , wersję darmową jak i wersję pro (dla której często w ramach różnych promocji, klucz można znaleźć w sieci) i nigdy nie było z nim problemu.

  #86 30.06.2015 09:14

jak nie umiecie posługiwać tym programem to cokolwiek wam padnie mnie wszystko działo idealnie

Beduin   7 #85 09.06.2015 18:54

dzieki za info :)

joalra   2 #84 09.06.2015 10:27

@jola fanka przesiadywania na drzewach: Fajnie fajnie fajnie - działa!!! :) Dziękuję Tobie Jolu i siedź sobie na tych drzewach jak najdłużej :)

Snacke   1 #82 19.05.2015 00:43

Miałem go kiedyś i szczerze to nie polecam tego typu programów.

milten22   3 #81 18.05.2015 20:34

Program bardzo dziwnie się zachowuje, po jakimś czasie sterowniki zaczęły "magicznie" znikać i co jakiś czas trzeba było włączać uaktualnienie. Nie ufam temu programowi.

Jusko   11 #80 01.05.2015 18:34

Program świetny - nie miałem pojęcia, iż mam tak przestarzałą bazę sterowników :-) Aplikacja wykryła aktualizację komponentów, o których nawet nie miałem pojęcia, iż jest dla nich nowsza wersja :-)

Czuję, że to kolejna aplikacja, która dołączy do mojej listy niezbędników.

Shaik   4 #79 26.04.2015 15:45

Przydatna aplikacja. Na jednym z komputerów, po aktualizacji sterowników, ustąpił problem z kopiowaniem z pendrive'ów.

gonzo911   1 #78 20.04.2015 21:25

@Ostatni Mohikanin
W ustawieniach musisz poszukać,coś tam jest z kasowaniem pobranych sterowników.

Ostatni Mohikanin   21 #77 13.04.2015 15:50

@Shaki81: Od paru minut należę do tych, którzy dzięki Driver Booster'owi zaktualizowali wszystkie sterowniki i nie ponieśli przy tym żadnej szkody :)
A co do lokalizacji pobranych sterowników - gdy wejdziesz w Ustawienia > Sterowniki, program pokazuje folder, w którym zapisuje pobrane sterowniki (możesz go też ręcznie zmienić na inny). Dziwne tylko, że zaktualizowałem kilkanaście swoich sterowników, a podany folder jest pusty :/

Ostatni Mohikanin   21 #76 12.04.2015 09:30

"Program tworzy punkty przywracania, pozwalając przywrócić system do pierwotnego stanu w razie niepowodzenia."
To zdanie jest najważniejsze z całego opisu programu. Grzebanie w sterownikach może drogo kosztować.

perun86   3 #75 17.03.2015 00:52

Polecam ręcznie instalować ze stron producenta w przypadku gdy ktoś wie co ma instalować niż korzystać z programów tego typu. Spowodowane przez nie szkody mogą być znacznie większe niż ewentualne korzyści z aktualizacji.

  #74 13.03.2015 20:18

mi nie działały oryginalne stery ze strony producenta, a DB znalazł zainstalował i działa perfekcyjnie. Super program, polecam!

  #73 09.03.2015 21:31

bardzo dobry program...wersja pro działa świetnie

Deadlyblonde   8 #72 27.02.2015 10:10

Lipa. Najnowsza wersja programu już nie oferuje w pełni darmowej aktualizacji wszystkich sterowników...

  #71 26.02.2015 22:08

@Godlike: Potwierdzam. Beznadzieja całkowita! U mnie tez popsuł dźwięk, zniknął regulator głośności i nic nie pomaga, żeby go przywrócić :-(

1fiesta   2 #70 20.02.2015 08:23

Zgadza się, Ja mam 5 komputerów i na 2-ch musiałem zrezygnować z aktualizacji dźwięku.
Radzę nie aktualizować żadnych sterowników audio.

Godlike   5 #69 19.02.2015 17:04

Beznadziejny jest ten program. Uzylem go na 2 komputerach i na obydwu pojawiły sie problemy z dźwiękiem- pierwszy stracił go całkowicie, na drugim dźwięk przestal byc automatycznie przełączany na tv, po podpięciu go do gniazda HDMI komputera. Lepiej poświecić na to trochę wiecej czasu i instalowac sobie wszystko recznie, niz za pomocą tego typu wynalazków.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.