Advanced SystemCare Free Advanced SystemCare Free 14.0.2.171

Strona główna Windows Narzędzia Pakiety narzędziowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Advanced SystemCare Free to darmowe, bardzo rozbudowane narzędzie, przeznaczone do kompleksowej optymalizacji systemu Windows. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i możliwości szybkiego czyszczenia, z jego obsługą poradzą sobie nawet początkujący użytkownicy.

Program oferuje kilka modułów odpowiedzialnych za utrzymanie systemu Windows w dobrej kondycji. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownik może skorzystać z automatycznej diagnozy, podczas której program wyszukuje oprogramowanie szpiegujące, naprawia rejestr, usuwa z komputera ślady naruszające prywatność, usuwa niepotrzebne pliki tymczasowe i błędne skróty, a także naprawia popularne problemy z Internetem. Użytkownik może samodzielnie zdecydować o tym, jakie elementy mają być sprawdzone.

Produkt firmy IObit zawiera także dodatkowe narzędzia służące do ochrony komputera – podstawowe odpowiada za utrzymywanie oryginalnej lub ustawionej przez użytkownika strony startowej i nie pozwala na jej zmianę np. niechcianemu oprogramowaniu. Pakiet chroni także przed zagrożeniami związanymi z przeglądarkami, potrafi usuwać instalowane automatycznie wtyczki i paski narzędziowe. Z jego poziomu wyłączymy także funkcje systemu (np. Telnet), których dostępność wiąże się z osłabieniem bezpieczeństwa. Wyłączyć można wszystkie jednocześnie lub wybierając pojedyncze usługi ręcznie. Znajdziemy tu dodatkowo komponent Turbo Boost, odpowiedzialny za przyśpieszanie pracy komputera i dostosowywanie go do np. wymagających gier.

Wymagający użytkownicy powinni zerknąć do zakładki „Narzędzia”, w której znajdują się opcje dodatkowe. Dzięki nim możliwe jest usuwanie programów i pozostałości po nich, „inteligentne” defragmentowanie dysku, sprawdzanie integralności partycji, przywracanie omyłkowo usuniętych danych, a także niszczarka plików. Dzięki Advanced SystemCare Free bez problemu odnajdziemy też duplikaty plików i puste foldery. Większość z opisanych opcji jest dostępna za darmo. Użytkownik w dowolnym momencie może aktywować wersję Pro, która posiada dodatkowe opcje.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Skuteczne uwalnianie dysku z różnych pozostałości po programach.
Nie widzę
ocena użytkownika
03.07.2020 06:34 • Recenzja do wersji 13.6.0.291

Używam tego programu dość długo,co prawda w ustawieniach tak jak i w stosunku do innych tego typu programów mam wyłączoną jego obecność pod tzw.,,ręką" Włączam kiedy ja potrzebuję a nie że program działa w tle.Ja bym polecał tym często wędrującym po portalach i warto sprawdzić co się nazbierało w komputerze,ja czyszczę co tydzień.

Działa, usuwa niepotrzebne pliki, optymalizuje, pomaga
Zainstalowany spowalnia komputer
ocena użytkownika
05.06.2020 21:15 • Recenzja do wersji 13.5.0.274

Moja przygoda z Advanced SystemCare Free 13.5.0.274, potoczyła się dość szybko i nie trwała nawet 24h.

Program optymalizuje wszystko jak należy i nawet komputer zaczyna o trochę sprawniej chodzić. Wykrył na prawdę sporo zbędnych plików, pousuwał błędy z rejestru i inne duperele. Wykrył mi 3 błędy, które spowalniały mi internet. Defragmentacji dysku nie robiłem bo mam SSD. Generalnie wszystko ino plus.

Z wrażenia jego dodatkowych możliwości, zakupiłem wersję pro na najbardziej popularnym portalu aukcyjny w Polsce w doskonałej cenie, na całe 6 miesięcy i zadziałała :) Niestety po krótkiej, lecz owocnej pracy byłem zmuszony w ramach eksperymentu go odinstalować.

Ów eksperyment polegał na tym, iż w ramach innego eksperymentu przeprowadzałem testy wydajności mojego sprzętu. Testy wypadły dobrze, aczkolwiek wiedziałem, że może być ciut lepiej. Komputera używam głównie do uczenia się, przeglądania internetu i w tym teście wypadł najlepiej, zaś kiepsko jako stacja robocza i najgorzej w grach. Po zainstalowaniu naszego głównego bohatera, a mianowicie Advanced SystemCare Free 13.5.0.274, testy na wydajność sprzętu (za pomocą UserBenchMark) wypadały o około 24% gorzej, niż przed instalacją. Wszystko spowolniło, procesor, dyski SSD (mam 2), RAM i tylko nieznacznie karta graficzna. Po czyszczeniu i przejściu na wersję pro, było już lepiej, tylko 20% gorzej.Dlatego postanowiłem go odinstalować i przeprowadzić testy ponownie i wtedy mój komputer uzyskał wynik o 1% lepszy niż na samym początku. Najbardziej na czyszczeniu zyskały dyski twarde i RAM, a usunięcie programu znacząco odciążyło procesor.

Mam już ten komputer 1,5 roku i postanowiłem zrobić trochę porządku w nim, jak widać niewiele mi to pomogło, ale jestem zadowolony z czyszczenia i myślę, że za jakiś czas z powrotem go zainstaluję i później usunę, bo wtedy i tylko wtedy ma to jakikolwiek sens.

Do plusów na pewno można zaliczyć, że działa, a minusem jak na ironie jest spowalnianie komputera. Dzięki temu programowi mamy się cieszyć, szybkim i zoptymalizowanym systemem i na pewno tak jest, jak pozbędziemy się programu, który miał nam to zagwarantować.