Advanced SystemCare Free Advanced SystemCare Free 14.2.0.220

Strona główna Windows Narzędzia Pakiety narzędziowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Advanced SystemCare Free to darmowe, bardzo rozbudowane narzędzie, przeznaczone do kompleksowej optymalizacji systemu Windows. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i możliwości szybkiego czyszczenia, z jego obsługą poradzą sobie nawet początkujący użytkownicy.

Program oferuje kilka modułów odpowiedzialnych za utrzymanie systemu Windows w dobrej kondycji. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownik może skorzystać z automatycznej diagnozy, podczas której program wyszukuje oprogramowanie szpiegujące, naprawia rejestr, usuwa z komputera ślady naruszające prywatność, usuwa niepotrzebne pliki tymczasowe i błędne skróty, a także naprawia popularne problemy z Internetem. Użytkownik może samodzielnie zdecydować o tym, jakie elementy mają być sprawdzone.

Produkt firmy IObit zawiera także dodatkowe narzędzia służące do ochrony komputera – podstawowe odpowiada za utrzymywanie oryginalnej lub ustawionej przez użytkownika strony startowej i nie pozwala na jej zmianę np. niechcianemu oprogramowaniu. Pakiet chroni także przed zagrożeniami związanymi z przeglądarkami, potrafi usuwać instalowane automatycznie wtyczki i paski narzędziowe. Z jego poziomu wyłączymy także funkcje systemu (np. Telnet), których dostępność wiąże się z osłabieniem bezpieczeństwa. Wyłączyć można wszystkie jednocześnie lub wybierając pojedyncze usługi ręcznie. Znajdziemy tu dodatkowo komponent Turbo Boost, odpowiedzialny za przyśpieszanie pracy komputera i dostosowywanie go do np. wymagających gier.

Wymagający użytkownicy powinni zerknąć do zakładki „Narzędzia”, w której znajdują się opcje dodatkowe. Dzięki nim możliwe jest usuwanie programów i pozostałości po nich, „inteligentne” defragmentowanie dysku, sprawdzanie integralności partycji, przywracanie omyłkowo usuniętych danych, a także niszczarka plików. Dzięki Advanced SystemCare Free bez problemu odnajdziemy też duplikaty plików i puste foldery. Większość z opisanych opcji jest dostępna za darmo. Użytkownik w dowolnym momencie może aktywować wersję Pro, która posiada dodatkowe opcje.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

oferuje wielkie sprzątanie, chociaż mam wrażenie, ze to pozorowana cecha...
znika literka ć
ocena użytkownika
03.03.2021 08:33 • Recenzja do wersji 14.2.0.220

Po zainstalowaniu zniknęła polska literka osiągana przez alt+c. Zwykła deinstalacja nie przywróciła tej litery. Dopiero ponowna instalacja i deinstalacja za pomocą deinstalatora Ashampoo (głębokie czyszczenie) przywróciła tę literkę w reakcji na alt+c (ylda+c nadal dawała tę literkę)

Skuteczne uwalnianie dysku z różnych pozostałości po programach.
Nie widzę
ocena użytkownika
03.07.2020 06:34 • Recenzja do wersji 13.6.0.291

Używam tego programu dość długo,co prawda w ustawieniach tak jak i w stosunku do innych tego typu programów mam wyłączoną jego obecność pod tzw.,,ręką" Włączam kiedy ja potrzebuję a nie że program działa w tle.Ja bym polecał tym często wędrującym po portalach i warto sprawdzić co się nazbierało w komputerze,ja czyszczę co tydzień.