Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Chrome jest zupełnie darmową przeglądarką stworzoną przez firmę Google. Charakteryzuje ją minimalistyczny interfejs, oszczędność miejsca, a także duża szybkość działania i wczytywania stron internetowych. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, a zarazem dzięki wsparciu dla dodatków możliwe jest łątwe rozszerzenie funkcjonalności tego programu.

Galeria programu

Funkcjonalność

Choć Google Chrome wydaje się skromne, oferuje wiele różnych funkcji. Podstawy to możliwość przeglądania stron w kartach, czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty są uruchamiane automatycznie wraz z przeglądarką aż do czasu, gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron zintegrowany z Google Translate. Pasek pojawia się automatycznie gdy przeglądana strona nie jest w języku polskim. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików i menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i odizolowana od reszty przeglądarki, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. W Google Chrome znajdziemy również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony bez zapisywania historii i bez śledzenia.

Przeglądarka oferuje również bardzo rozbudowaną synchronizację obejmującą zakładki, historię, zapisane hasła, dodatki, a także ustawienia. Dzięki zintegrowanemu systemowi profili możliwe jest wykorzystywanie przeglądarki przez wiele osób i przełączanie się między nimi. Kolejny atut Chrome to obsługa tzw. drukowania w chmurze: aplikacja rozpoznaje drukarki podłączone do komputera, a następnie pozwala na ich użycie np. z poziomu telefonu komórkowego, o ile jesteśmy zalogowani do konta Google. Przeglądarka ta pozwala na uruchamianie gier, jak również funkcji zdalnego pulpitu z innych urządzeń.

Rozszerzenia

Chrome pozwala na korzystanie z rozszerzeń, które dodają do niego nowe funkcje. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń (Chrome Web Store), w którym znaleźć można dodatki odpowiadające za sprawdzanie poczty, blokowanie reklam, integrację z np. Facebookiem, czy obsługę kalendarza. Dostępne są ponadto całe osobne aplikacje jak choćby lista zadań Wunderlist, komunikator Hangouts, terminale, klient sieci IRC i inne. Wygląd przeglądarki dostosowuje się do w systemu operacyjnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik użył dodatkowych motywów dostępnych w katalogu.

Test przeglądarek internetowych

Zobacz, jak Google Chrome wypadł w naszym teście przeglądarek internetowych. Uwzględniał on zarówno wydajność aplikacji, jej funkcjonalność jak i zgodność z nowoczesnymi technologiami internetowymi.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Google jak chorągiewka. Z Chrome'a jednak zniknie centrum powiadomień

43
OPROGRAMOWANIE 15.10.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

Trudno stwierdzić, aby centrum powiadomień w przeglądarce Google Chrome było spektakularnym sukcesem. Ukryta na ogół na tacce systemowej ikona nie znalazła ani szczególnie przydatnych zastosowań, ani większej liczby entuzjastów. Nic więc dziwnego, że Google postanowiło zrewidować swoją koncepcję tej funkcji. Nie przebierając zresztą w środkach. O tym, że centrum powiadomień czeka niepewny los, wiadomo już od kilku tygodni. W myśl Brzytwy Ockhama, Google dostrzegło problem dublowania się funkcji centrum oferowanego przez Chrome i powiadomień dostarczanych przez systemy operacyjne. Z tego…

Debiutuje Chrome 45 z automatycznym blokowaniem reklam we Flashu

54
OPROGRAMOWANIE 02.09.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Do użytkowników Google Chrome trafia właśnie aktualizacja do najnowszej wersji przeglądarki oznaczonej numerem 45. Z pozoru wydawać by się mogło, że jest to wydanie niezbyt interesujące dla typowego internauty, przeznaczone raczej dla deweloperów. Jest jednak inaczej, a wszystko za sprawą zupełnie innego podejścia do odtwarzania Flasha. Producent przeglądarki o planowanych zmianach informował jeszcze w marcu, w czerwcu trafiły one natomiast do kanału beta. Zmienia się jedynie ustawienie pewnej opcji, będzie to jednak miało znaczy wpływ na szybkość ładowania stron i czas pracy na baterii –…

Recenzje użytkowników

prosty, przejrzysty interfejs , stabilne działanie
zbyt mało ustawień, zbyt mało opcji personalizacji, za duże wykorzystanie pamięci, za wolne wczytywanie stron od ostatnich wersji
ocena użytkownika

Nie wiem co ostatnio stało się z Chrome - jednej z najlepszych przeglądarek sprzed kilku lat - ale obecnie to ociężała krowa, która ledwo wczytuje strony. Polecam Slimjet.

21.11.2015 21:00 | Recenzja do wersji 46.0.2490.86
Szybkość,dużo dodatków,dużo motywów,Przydatne aplikacje
Nie wspiera Unity web player i java
ocena użytkownika

Korzystam z Google chrome od 2012 roku.Przeglądarka bardzo mi się spodobała.Specjalnie dla chrome utworzyłem konto w google.Kiedy przestali wspierać jave i unity web player mam google chrome i firefox portable.
Polecam każdemu!

15.11.2015 12:07 | Recenzja do wersji 46.0.2490.86

Komentarze

  #3916 20.11.2015 22:02

dlaczego przeglądarka Google Chrome i całe te Google w absolutnie legalny sposób zbiera totalnie wszystkie informacje jakie tylko totalnie legalnie może to robić -czy może mi to ktoś bardzo szczegułowo wyjaśnić objaśnić i to zrozumiale .
dodam tylko jesszcze że program Tor Browser Bundle 5.0.4 z wyszukiwarką https://duckduckgo.com/ NIE ZBIERA TOTALNIE ABSOLUTNIE ŻADNYCHINFORMACJI JAKIE MOGŁO BY TO TOTALNIE ABSOLUTNIE LEGALNIE ZBIERAĆ .
Chodzi mi o totalnie wszystkie informacje na absoltnie wszystkie możliwe tematy
Na koniec dodam tylko jescze jedno że program Tor Browser Bundle 5.0.4 z wyszukiwarką https://duckduckgo.com/ NIE ZBIERA TOTALNIE ABSOLUTNIE ŻADNYCHINFORMACJI JAKIE MOGŁO BY TO TOTALNIE ABSOLUTNIE LEGALNIE ZBIERAĆ DLATEGO ŻE TEN PROGRAM I TA WYSZUKIWARKA ABSOLUTNIE NIE :
-NIE INWIGILUJE
-NIE ŚLEDZI
-NIE NARUSZA PRYWATNOŚCI
-NIE WSPÓLPRACUJE Z NSA CZYLI NARODOWĄ (GLOBALNĄ ) AGENCJĄ BEZPIECZEŃSTWA (MIĘDZYNARODOWEGO )
-NIE NARUSZA ANONIMOWOŚCI
-NIE WSPÓLPRACUJE Z CIA ,FBI ,PROGRAMAMI NSA TAKIMI JAK : Xkeyscore ,PRISM ,GHCQ COLABORATION IN NSA &
FBI & CIA
- NIE ZBIERA ABSOLUTNIE ŻADNYCH INFORMACJI JAKIE MOGŁO BY TO ABSOLUTNIE LEGALNIE ZBIERAĆ
-NIE I TYM PODOBNYCH ORAZ I TAK DALEJ ITD
PODSUMOWUJĄC CZYLI program Tor Browser Bundle 5.0.4 z wyszukiwarką https://duckduckgo.com/ ABSOLUTNIE TEGO NIE ROBI TO OZNACZA ŻE NIE INWIGILUJE DLA NSA ,FBI ,CIA ,ITD -ITP
ALE przeglądarka Google Chrome i całe te Google ABSOLUTNIE TOTALNIE TO ROBI lecz nie potrafie tego zrozumieć dlaczego ? na co ? po co ? do czego ? jak zbiera totalnie wszystkie informacje jakie tylko totalnie legalnie może to robić
Ale jedno wiem absolutnie napewno że Google jak i Google Chrome ABSOLUTNIE ŚCIŚLE TAJNIE WSUŁPRACUJE I WSPÓŁDZIAŁA Z NARODOWĄ (GLOBALNĄ ) AGENCJĄ BEZPIECZEŃSTWA (MIĘDZYNARODOWEGO ) I JEJ PROGRAMEM XKEYSCORE I SĄ DOSTĘPNIE NA TO DOWODY DOSTĘPNE WYŁĄCZNIE W ZDECENTRALIZOWANEJ SIECI TAJNEGO INTERNETU ZWANEGO DARKNET .A do Darknetu najbezpieczniej totalnie Anonimowo można dostać się jedynie z systemu operacyjnego The Amnestic Incognito Live System ( TAILS ) 1.7 i wbudowago w niego programu Tor Browser Bundle 5.0.4 i programu I2P .
Więc uprzejmię proszę o wyjaśnienie mi bardzo szczegułowo dlaczego , ... ? to wszystko całe te Google robi ,zbiera ,wysyła i archiwizujeoraz dokumentuje na serwerach NSA ,FBI ,CIA ,GHCQ itp inwigilatorów totalnie wszystkiego .

JestemAbdul   2 #3915 12.11.2015 07:39

@maniek37 (niezalogowany): Niestety nie

  #3914 11.11.2015 20:23

Czy w nowym Chrome bez NPAPI chodzą wam strony z Silverlight np. http://vidtv.pl/index.php?id=9 ??

  #3913 09.11.2015 15:41

w niektorych filmikach na YT nie ma dzwieku, jak to zmienic? mam najnowsza wersje chrome

juta   9 #3912 08.11.2015 18:15

@Enzo69: Ja również używam odtwarzacza html5 i to wszędzie, gdzie tylko się da, bo już dawno porzuciłem Flash Playera i u mnie niema jak dotąd żadnych problemów. Na Gecko to głównie Fx, Pale Moon, Cyberfox.

Enzo69   6 #3911 08.11.2015 16:07

@juta: Na gecko ( Firefox) mnie bardzo irytuje praca na youtube . Chodzi , ale jako tako ( raz chodzi raz nie chodzi ),co na przegladarkach na bazie chromium nie ma problemów. Oba na html playerze.

juta   9 #3910 08.11.2015 09:13

@BŁOND Dżejs Błond (niezalogowany): Mylisz się, akurat Slimjet bardzo różni się od Chrome'a, ale skoro nie lubisz przeglądarek na Chromium, to nie będę już opisywał różnic ani na siłę namawiał. Na Gecko godne uwagi są Pale Moon czy Cyberfox, polecam chociażby wypróbować, jeśli Cię interesują.

JestemAbdul   2 #3909 07.11.2015 23:22

@Enzo69: jeszcze jakieś znasz ciekawe, godne przetestowania? Po przejściu z firefoxa brakuje mi właśnie tych możliwości konfiguracji

Enzo69   6 #3908 07.11.2015 21:22

Dla zainteresowanych polecę przęglądarke Cent Browser, bardziej rozbudowanym GCH-em. Jest ona zgodna z najnowszą numeracją Google Chrome,wspieraną zarówno na architekturę x32, jaki i x64.Cent Browser obsługę l gesty myszy, posiada rozszerzone ustawienia kart, ochronę prywatności, lepszą optymalizację pamięci, przewijany pasek kart oraz generator kodów QR. Prośba o dodanie jej do bazy programów jako lepsza alternatywa do Chroma.

  #3907 07.11.2015 18:22

@juta: Slimjet to te same badziewie co Chrome nie nawidze przeglądarek opartych na Chromium i Chrome
z poważaniem
Dżejs Błond

JestemAbdul   2 #3906 06.11.2015 09:31

jak zrobić, żeby nowe okienka otwierały się jako karta? jeszcze jednego dodatku poszukuję, który normalnie w przeglądarce uruchomi kartę w trybie prywatnym, nie jako osobne okno chrome w trybie incognito

jurecki   5 #3905 30.10.2015 20:58

W tej chwili jest naprawdę super szybka.

darek719   19 #3904 30.10.2015 20:09

Moja ulubiona przeglądarka!!!!!!

juta   9 #3903 28.10.2015 10:55

@BŁOND Dżejs Błond (niezalogowany): Nawołujesz żeby nie używać Chrome'a, prosisz, wręcz błagasz, a sam napisałeś ten komentarz właśnie z Chrome'a, heh, dziwne. Przecież nie musisz go używać, jest trochę przeglądarek do wyboru. Jak lubisz browsery oparte na Chromium to polecam zapoznanie się z przeglądarką Slimjet.

  #3902 27.10.2015 18:37

niewiem czy wy to wiecie ale prawda jest taka że przeglądarka Google Chrome od wielu lat współpracuje z Xkeyscore programem od NSA i przez to totalnie absolutnie inwigiluje na potęge .współ-przez pracuje także z FBI ,CIA innymi organizajcami rządowymi USA przez to wysyła setki najrużniejszych danych na nasz temat na serwery NSA i jej programu inwigilacyjnego -przez to NSA wie o absolutnie każdym użytkowniku przeglądarki Google Chrome TOTALNIE WSZYSTKO I TO ABSOLUTNIE .
WIĘC Z TEGO POWODU UPRZEJMIE PROSZĘ WRĘCZ BŁAGAM
Powiedzmy w końcu stanowcze zdecydowane NIE korporacji Google i przeglądarce Chrome .
z poważaniem
Dżejs Błond

Amusing89   4 #3901 23.10.2015 09:24

Mam 5-letni laptop i Chrome działa bez problemu. Zupełnie nie rozumiem czemu ciągle niektórzy plotą nieprawdziwe informacje na temat tej przeglądarki. Nie leży Wam? Ok to potrafię zrozumieć. Jednak Chrome może mulić chyba tylko posiadaczom "zabytków".

  #3900 22.10.2015 22:30

@Totalna prawda na temat wymagań SPRZĘTOWYCH przeglądarki Google Chrome od wersji 40 w zwyż (niezalogowany): Kup nowy komputer i przestań jęczeć ....

  #3899 18.10.2015 12:42

@KowalskiPingwin: ta i ta jest za darmo , tak żartem ale wg mnie na systemie 64bit powinno się używać aplikacji 64bit .
Pzeglądarki 64bitowe potrafią obsługiwać więcej pamięci i są przez to bardziej efektywne

  #3898 14.10.2015 21:27

@Zostanę Totalnym Anonymous (niezalogowany): "Tor Browser Bundle 5.0.2 która działa miliardy pi** dyliardów razy bezpieczniej od tego Chłamu"

anonimowo wcale nie musi znaczyć bezpiecznie...mylisz pojęcia chłopcze
Jak na razie najbezpieczniejszą przeglądarką na rynku jest chrome/chromium i ich klony. O sandboksie i rozdzielaniu procesów w Firefoksie możesz zapomnieć...

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.