Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Chrome jest przeglądarką stworzoną przez inżynierów firmy Google. Chrome charakteryzuje oszczędność miejsca, jaką zajmuje interfejs przeglądarki oraz szybkość działania programu. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, przekładającą się na niskie wykorzystanie zasobów systemowych.

Galeria programu

Funkcjonalność

Google Chrome został oparty o popularny silnik WebKit, który wykorzystywany jest również m.in. w przeglądarce Apple Safari. Przeglądarka sama w sobie oferuje jedynie podstawową funkcjonalność. Oferuje możliwość przeglądania stron w kartach czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty uruchamiane są automatycznie ponownie przy kolejnych uruchomieniach przeglądarki aż do czasu gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron. Pasek pojawia się, jeśli zostaje wyświetlona strona w innym języku niż język używany w interfejsie przeglądarki. Twórcy przeglądarki zadbali o bezpieczeństwo Chrome’a. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików, menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i jest odizolowana od reszty przeglądarki. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. Google Chrome oferuje również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony na których skrypty śledzące oraz pliki cookie nie będą działały.

Rozszerzenia

Przeglądarka umożliwia użytkownikowi możliwość konfiguracji funkcjonalności przy pomocy rozszerzeń. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń, w którym można znaleźć rozszerzenia odpowiadające za sprawdzanie poczty, przegląd nowości z czytników rss czy obsługę kalendarzy. Interfejs przeglądarki dostosowuje się do styli używanych w systemie operacyjnym, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby użytkownik użył motywów dostępnych w katalogu styli. Przeglądarka oferuje również możliwość synchronizacji zakładek, ustawień oraz motywów. W przyszłości pojawi się również możliwość synchronizowania rozszerzeń przeglądarki.

Wydajność

Google Chrome często uznawany jest przez użytkowników za przeglądarkę wydajną i szybko wczytującą strony internetowe. Dzięki silnikowi Webkit, bardzo wydajnemu silnikowi JavaScript V8 oraz optymalizacjom producenta w architekturze przeglądarki często plasuje się na pierwszych miejscach w licznych testach przeglądarek internetowych. Co więcej, dzięki rozłożeniu funkcjonowania programu na kilka procesów może ona wydajniej pracować na komputerach wyposażonych w wielordzeniowe procesory.

Test przeglądarek internetowych

Zobacz jak sprawdził się Google Chrome w naszym teście przeglądarek internetowych na rok 2014.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Chrome kończy 5 lat, zdobył sympatię ponad 40% internautów na świecie

64
OPROGRAMOWANIE 02.09.2013 | Anna Rymsza (Xyrcon)

2 września 2008 roku Google udostępnił pierwszą publiczną betę przeglądarki Chrome dla systemu Windows. Chrome szybko zdobywał popularność i już w grudniu zagarnął 1% rynku. Niecały rok później pojawiły się testowe wydania dla Linuksa i OS X, by... …

Recenzje użytkowników

Szybkość, stabilność, integralność z usługami Google, synchronizacja, dużo świetnych rozszerzeń, duża zgodność (technologie + strony [ogólnie].
Słabo konfigurowalna (choć to w końcu Chrome), dość duże zapotrzebowanie na RAM.
ocena użytkownika

Byłem fanboyem Opery jak i zarówno ChrOpery, ale stwierdziłem, że lepiej dać szansę oryginałowi czyli Chrome (Chromium również zaliczam jako oryginał :P). Największym mankamentem, że muszę doinstalować kilka nie potrzebnych dodatków, ale nic nie poradzę, że wciąż jestem związany z funkcjami Opery/ChrOpery, no i nie mam też dostępu do mojego ulubionego Schowka i Odkrywaj, ale przecież nie będę prosił Google'a, by to dodali, bo użytkownicy mogliby dostać szału.

Jak można spojrzeć, chwalę tę przeglądarkę za szybkość i stabilność, bo tak jest. No, może przyczepię się do wystartowania, ale chyba każda przeglądarka ma taki problem, nawet jeśli jest zainstalowana "na czysto". Co do stabilności to jest pod baaaardzo wysokim zadowoleniem, ponieważ jest niesamowicie stabilna (choć z Chroperą jest podobnie) i naprawdę jest ją ciężko wykrzaczyć, oczywiście w wersji stabilnej :)

Dlaczego zaliczyłem integralność z usługami Google na plus? To proste, w końcu jest to przeglądarka Google'a, a więc synchronizując wybrane przez nas elementy jak rozszerzenia, zakładki czy otwarte karty poprzez logowanie się na adres Gmaila, logujemy się automatycznie do YouTube czy Google+. Jak już wspominam o synchronizacji to stwierdzam, że jest ona najlepsza ze wszystkich, ponieważ można synchronizować rozszerzenia a nawet ustawienia Chrome'a.

No i rozszerzenia. Nie dość, że mamy ich bardzo dużo, to jeszcze dużo jest tych świetnych i, co ciekawe, możemy zainstalować rozszerzenia do ChrOpery, co odkryłem przypadkowo. Wystarczy ściągnąć plik .nex lub .crx i w przypadku pliku .nex zmieniamy rozszerzenie na .crx, po czym "wrzucamy" plik .crx na stronę chrome://extensions i mamy rozszerzenie ChrOpery w Chrome :)

Ostatni plus to wielka zgodność ze stronami (wliczając w to odtwarzacz HTML5 w YouTube), ale nie trzeba się temu dziwić i nawet zbytnio komentować, bo Blink to bardzo dobry silnik.

A teraz dwa minusy. Pierwszy to słaba konfigurowalność, ale czy trzeba się temu dziwić? Wspominam to tylko po to, żeby każdy na wszelki wypadek się zastanowił przed zainstalowaniem Chrome'a, aby nie został zszokowany.

Drugim minusem jest dość duże zapotrzebowanie na RAM, ale jeśli ktoś posiada dużo wolnej pamięci RAM, to myślę, że nie powinien być problem. Słyszałem i czytałem, że niektórzy, mimo że mają dużo RAM-u, mają mimo to problemy z używaniem Chrome'a (czyt. jest powolny, przewijanie stron laguje). Uważam, że to po prostu zależy od... szczęścia, ponieważ ja mam słaby komputer, mało pamięci, do tego korzystam nadal z XPka i mam chyba z ponad 20 rozszerzeń, ale nie doświadczam tego typu problemów, a Blink ma, z tego co wiem, większe wymagania od, chociażby, Presto.


Podsumowując, Google Chrome jest warty zainstalowania, ale radzę go instalować poprzez instalator offline, ponieważ wtedy Chrome instaluje się w Program Files zamiast w Użytkownicy, itd. (nie pamiętam dokładnej lokalizacji)

Polecam Google Chrome,
Piter432.

09.04.2014 23:51 | Recenzja do wersji 34.0.1847.116
Dość szybka
Problem z niechcianymi reklamami. Nieprawidłowe działania przy klikaniu wyboru np Dalej
ocena użytkownika

Ta wersja, to jakaś porażka. Przy klikaniu na linki pojawiają się jakieś okienka z reklamami (sprawdzone na dwóch systemach i komputerach),. Problem z zapisywaniemm plików, Nie zawsze mozxna otworzyć z polecenia: pokaż w pliku. Nie można po prostu przeciągnąć pliku do okienka - zapisuje się cała strona.
Zrezygnowałem natychmiast z chrome.

18.01.2014 08:25 | Recenzja do wersji 32.0.1700.76

Komentarze

patro099 (niezalogowany) 26.07.2014 22:53 #3386

Brzmi paranoicznie, nie jest ważne tak naprawdę czy przeglądarka wysyła jakieś dane, skoro i tak wszystko na swój temat wpisuje do WYSZUKIWAREK.

Google Chrome jest NIEBEZPIECZNĄ PRZEGLĄDARKĄ !!! (niezalogowany) 24.07.2014 19:09 #3385

Google Chrome to bardzo niebezpieczna przeglądarka która totalnie :inwigiluje ,śledzi,szpieguje,narusza prywatność ,narusza anonimowość .dlatego ta przeglądarka od wydania oznaczonego numerem 17.0 aż po 2014 rok jest tak niebezpieczną przeglądarką że aż strach się jej bać .Szczerze polecam inną przeglądarkę która TOTALNIE NIE : nie inwigiluje , nie śledzi,nie szpieguje,nie narusza prywatności, nie narusza anonimowości która jest dostępna w tym dziale http://www.dobreprogramy.pl/Inne-programy-zabezpieczajace,Programy,Windows,71.html a najlepiej to zmienić system operacyjny na Whonix 8.2 https://www.whonix.org/ lub Tails 1.1 https://tails.boum.org/ .a nie korzystać z Windowsów .system Whonix 8.2 zapewnia 100 % anonimowość ,100% prywatność ,100 % totalny brak inwigilowania oraz śledzenia i szpiegowania ,bardzo wysokie bezpieczeństwo . z systemem operacyjnym Tails 1.1 jest absolutnie to samo .

Anonim (niezalogowany) 18.07.2014 06:59 #3384

W wersji 36 ni z tego ni z owego zaczęła nawalać akceleracja.

ltreason (niezalogowany) 17.07.2014 16:04 #3383

HTML5 dla Youtube..jak zwykle potknięcia na progu, ...wa!

Komentarze do poprzednich wersji

Anonim (niezalogowany) 08.07.2014 17:59 #3381

@Anonim (niezalogowany):

Glen  07.07.2014 19:50 #3380

@juta: Przyzwyczajenie. Też tak miałem ;)

juta  06.07.2014 10:29 #3379

@Glen: Dzięki Ci za propozycje ale już wróciłem do Firefoksa, tu jakoś lepiej dodatki do mnie przemawiają, może to kwestia przyzwyczajenia, ale i tak dzięki jeszcze raz :)

Glen  04.07.2014 21:46 #3378

@juta: Coraz mniej rozszerzeń działa. Ale działa jeszcze Easy Video Downloader Express. Ściąga w mp4. Ogólnie bardzo dobry program. A do filmików z innych stron: FVD Downloader

andrzej3232  03.07.2014 23:16 #3377

@drylek: p.s wszystko działa ok-dzięki

andrzej3232  03.07.2014 21:47 #3376

@drylek: tak tutaj da się ściągnąć--pisze z firefoxa bo musze chyba jave doinstalować bo czat nie chodzi na tym chromie-ale pozatym ok

Glen  02.07.2014 18:27 #3374

Black Hawk, CoolNovo. Fani Chroma obowiązkowo powinni przetestować:)

andrzej3232  02.07.2014 10:21 #3373

Po kliknięciu w wersje 37 instaluje mi się wersja 35(przed instalacją usunąłem wersje 35)

drylek  29.06.2014 23:50 #3372

wersja 37dev daje kopa = szacun dla googla bo wersja 32bit porażka

juta  26.06.2014 16:12 #3371

Jaką wtyczkę polecicie dla Chrome'a pobierającą filmy z Youtube ?

cremik1  25.06.2014 11:59 #3370

Gdzie pisze o wydaniu a raczej o dacie wydania nowych wersji chrome. Wiem że na google chrome releases piszą o tym ale nie piszą kiedy pojawi się nowa stabilna wersja

andrzej3232  10.06.2014 21:17 #3369

Jest nowy chrome-poprawka z powodu nowego adobe flash player --nowy chrome ma numer: 35.0.1916.153.

AuToR  07.06.2014 00:01 #3368

@tombereczek (niezalogowany): Dziękuję za zainteresowanie tematem :)!

tombereczek (niezalogowany) 06.06.2014 00:45 #3367
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.