Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Chrome jest przeglądarką stworzoną przez inżynierów firmy Google. Chrome charakteryzuje oszczędność miejsca, jaką zajmuje interfejs przeglądarki oraz szybkość działania programu. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, przekładającą się na niskie wykorzystanie zasobów systemowych.

Galeria programu

Funkcjonalność

Google Chrome został oparty o silnik Blink, fork popularnego WebKita, który wykorzystywany jest również m.in. w przeglądarce Apple Safari. Przeglądarka sama w sobie oferuje jedynie podstawową funkcjonalność. Oferuje możliwość przeglądania stron w kartach czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty uruchamiane są automatycznie ponownie przy kolejnych uruchomieniach przeglądarki aż do czasu gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron. Pasek pojawia się, jeśli zostaje wyświetlona strona w innym języku niż język używany w interfejsie przeglądarki. Twórcy przeglądarki zadbali o bezpieczeństwo Chrome’a. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików, menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i jest odizolowana od reszty przeglądarki. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. Google Chrome oferuje również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony na których skrypty śledzące oraz pliki cookie nie będą działały.

Rozszerzenia

Przeglądarka umożliwia użytkownikowi możliwość konfiguracji funkcjonalności przy pomocy rozszerzeń. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń, w którym można znaleźć rozszerzenia odpowiadające za sprawdzanie poczty, przegląd nowości z czytników rss czy obsługę kalendarzy. Interfejs przeglądarki dostosowuje się do styli używanych w systemie operacyjnym, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby użytkownik użył motywów dostępnych w katalogu styli. Przeglądarka oferuje również możliwość synchronizacji zakładek, ustawień oraz motywów. W przyszłości pojawi się również możliwość synchronizowania rozszerzeń przeglądarki.

Wydajność

Google Chrome często uznawany jest przez użytkowników za przeglądarkę wydajną i szybko wczytującą strony internetowe. Dzięki silnikowi Webkit, bardzo wydajnemu silnikowi JavaScript V8 oraz optymalizacjom producenta w architekturze przeglądarki często plasuje się na pierwszych miejscach w licznych testach przeglądarek internetowych. Co więcej, dzięki rozłożeniu funkcjonowania programu na kilka procesów może ona wydajniej pracować na komputerach wyposażonych w wielordzeniowe procesory.

Test przeglądarek internetowych

Zobacz jak sprawdził się Google Chrome w naszym teście przeglądarek internetowych na rok 2014.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Google udostępnia nowy menadżer zakładek dla przeglądarki Chrome

29
OPROGRAMOWANIE 30.10.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

W kwietniu informowaliśmy o tym, że Google ma w planach wdrożenie do przeglądarki Chrome funkcji, która nieco inaczej rozwiąże jakże powszechną funkcję zakładek i ulubionych stron. Miały być one czymś nawiązującym do serwisów społecznościowych: łączyć w jednym miejscu podobne witryny, automatycznie je dopasowywać do odpowiednich kategorii, a także udostępniać innym użytkownikom. W sklepie Chrome Web Store pojawił się dodatek do przeglądarki, który faktycznie zmienia menadżer zakładek nie do poznania. Na szczęście nie zamieniono go na twór socialo-podobny. Po zainstalowaniu dodatku zupełnie…

Nowa wersja Google Chrome łata ogromną liczbę luk bezpieczeństwa

38
OPROGRAMOWANIE 09.10.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Zgodnie z przyjętym cyklem wydawniczym, firma Google wydawała już 38, stabilną wersję swojej przeglądarki Chrome. Numerki gonią numerki, ale czy tak naprawdę zmienia się coś naprawdę ważnego? W tym wydaniu użytkownicy komputerów PC raczej poważnych zmian nie zauważą, będą mogli za to poczuć się znacznie bezpieczniej, bo naprawiono ogromną ilość błędów związanych właśnie z tym aspektem. Nieco więcej zmienia się na Makach i Androdzie. Według informacji opublikowanych na oficjalnym blogu przeglądarki, nowa wersja przynosi ze sobą aż 159 poprawek bezpieczeństwa. Większość z nich, bo 113,…

Recenzje użytkowników

Szybkość, stabilność, integralność z usługami Google, synchronizacja, dużo świetnych rozszerzeń, duża zgodność (technologie + strony [ogólnie].
Słabo konfigurowalna (choć to w końcu Chrome), dość duże zapotrzebowanie na RAM.
ocena użytkownika

Byłem fanboyem Opery jak i zarówno ChrOpery, ale stwierdziłem, że lepiej dać szansę oryginałowi czyli Chrome (Chromium również zaliczam jako oryginał :P). Największym mankamentem, że muszę doinstalować kilka nie potrzebnych dodatków, ale nic nie poradzę, że wciąż jestem związany z funkcjami Opery/ChrOpery, no i nie mam też dostępu do mojego ulubionego Schowka i Odkrywaj, ale przecież nie będę prosił Google'a, by to dodali, bo użytkownicy mogliby dostać szału.

Jak można spojrzeć, chwalę tę przeglądarkę za szybkość i stabilność, bo tak jest. No, może przyczepię się do wystartowania, ale chyba każda przeglądarka ma taki problem, nawet jeśli jest zainstalowana "na czysto". Co do stabilności to jest pod baaaardzo wysokim zadowoleniem, ponieważ jest niesamowicie stabilna (choć z Chroperą jest podobnie) i naprawdę jest ją ciężko wykrzaczyć, oczywiście w wersji stabilnej :)

Dlaczego zaliczyłem integralność z usługami Google na plus? To proste, w końcu jest to przeglądarka Google'a, a więc synchronizując wybrane przez nas elementy jak rozszerzenia, zakładki czy otwarte karty poprzez logowanie się na adres Gmaila, logujemy się automatycznie do YouTube czy Google+. Jak już wspominam o synchronizacji to stwierdzam, że jest ona najlepsza ze wszystkich, ponieważ można synchronizować rozszerzenia a nawet ustawienia Chrome'a.

No i rozszerzenia. Nie dość, że mamy ich bardzo dużo, to jeszcze dużo jest tych świetnych i, co ciekawe, możemy zainstalować rozszerzenia do ChrOpery, co odkryłem przypadkowo. Wystarczy ściągnąć plik .nex lub .crx i w przypadku pliku .nex zmieniamy rozszerzenie na .crx, po czym "wrzucamy" plik .crx na stronę chrome://extensions i mamy rozszerzenie ChrOpery w Chrome :)

Ostatni plus to wielka zgodność ze stronami (wliczając w to odtwarzacz HTML5 w YouTube), ale nie trzeba się temu dziwić i nawet zbytnio komentować, bo Blink to bardzo dobry silnik.

A teraz dwa minusy. Pierwszy to słaba konfigurowalność, ale czy trzeba się temu dziwić? Wspominam to tylko po to, żeby każdy na wszelki wypadek się zastanowił przed zainstalowaniem Chrome'a, aby nie został zszokowany.

Drugim minusem jest dość duże zapotrzebowanie na RAM, ale jeśli ktoś posiada dużo wolnej pamięci RAM, to myślę, że nie powinien być problem. Słyszałem i czytałem, że niektórzy, mimo że mają dużo RAM-u, mają mimo to problemy z używaniem Chrome'a (czyt. jest powolny, przewijanie stron laguje). Uważam, że to po prostu zależy od... szczęścia, ponieważ ja mam słaby komputer, mało pamięci, do tego korzystam nadal z XPka i mam chyba z ponad 20 rozszerzeń, ale nie doświadczam tego typu problemów, a Blink ma, z tego co wiem, większe wymagania od, chociażby, Presto.


Podsumowując, Google Chrome jest warty zainstalowania, ale radzę go instalować poprzez instalator offline, ponieważ wtedy Chrome instaluje się w Program Files zamiast w Użytkownicy, itd. (nie pamiętam dokładnej lokalizacji)

Polecam Google Chrome,
Piter432.

09.04.2014 23:51 | Recenzja do wersji 34.0.1847.116
Dość szybka
Problem z niechcianymi reklamami. Nieprawidłowe działania przy klikaniu wyboru np Dalej
ocena użytkownika

Ta wersja, to jakaś porażka. Przy klikaniu na linki pojawiają się jakieś okienka z reklamami (sprawdzone na dwóch systemach i komputerach),. Problem z zapisywaniemm plików, Nie zawsze mozxna otworzyć z polecenia: pokaż w pliku. Nie można po prostu przeciągnąć pliku do okienka - zapisuje się cała strona.
Zrezygnowałem natychmiast z chrome.

18.01.2014 08:25 | Recenzja do wersji 32.0.1700.76

Komentarze

Spioszek1985  28.10.2014 18:15 #3541

Gdzie można poczytać historię zmian w tym programie?

kocurr  28.10.2014 11:33 #3540

Hej. Czy wie ktoś jak wygląda sprawa SSL v3 w Google Chrome 38.0.2125.111. Naprawili to ???

kocurr  21.10.2014 22:04 #3539

Podziękowania dla użytkownika mork, który opisał jak w przeglądarce Google chrome uodpornić się na ten atak.

Update: http://www.poodletest.com jest niewiarygodny. Sprawdziłem teraz podatność na: https://www.ssllabs.com/ssltest/viewMyClient.html

i we wszystkich przeglądarkach opartych na Chromium jakie wcześniej sprawdzałem (na poodletest.com miałem teriera - sprawdzałem na wyczyszczonym cache'u), test na Qualys SSL Labs wypadł pozytywnie:
SSL v3 POODLE Vulnerability
Your user agent is vulnerable,

a na liście Protocol Features przy SSL 3.0 miałem Yes.

Dopiero dodanie do linii poleceń parametru --ssl-version-min=tls1 spowodowało wyłączenie obsługi SSL v3 i pojawienie się "No" przy SSL 3.0 w Protocol Features.
Wniosek, trzeba "chromiumopodobne" odpalać z parametrem --ssl-version-min=tls1 dopóki nie wyjdą na nie poprawki na "pudla".

Anonim (niezalogowany) 20.10.2014 16:26 #3538

Mi co jakiś czas wysypuje flash , włączone radio tunein , fejs i tak co jakiś czas , piszę żeby odświeżył stronę , najnowsza wersja chrome 64 bitowa wersja...

Virus Jabola.exe (niezalogowany) 19.10.2014 10:06 #3537

ej wy użytkownicy tej przeglądarki podsyłam wam tylko tą instrukcję
Jak zabezpieczyć się przed “POODLE”? w Chrome
Uruchamiać przeglądarkę z parametrem startu: – - ssl-version-min=tls1
http://niebezpiecznik.pl/wp-content/uploads/2014/10/winPropertiesAfter-174x250.png
podesłałem wam tylko po tą instrukcję abyście nie płakali tutaj w komentarzach że was POODLE zaatakowało .
ach i jeszcze jedno radzę sprawdzić czy macie pudla na https://www.poodletest.com/ jeśli go macie no to macie obawy do niepokoju .
jeżeli natomiast na stronce testu POODLE macie szczęśliwego pieska no to brawo!! gratulacje!!! jesteście bezpieczni !!!.

cephei  17.10.2014 22:22 #3536

@Dżejek (niezalogowany): Mądrej głowie dość po słowie.

Dżejek (niezalogowany) 17.10.2014 18:29 #3535

no i też tak tak jak to napisał @olał to pies te komentarze pod tym czymś: przestanę wchodzić tutaj pod tym czymś w polemikę z trollami i to niedorozwiniętymi .
no to nara chłopaki bawcie się dobrze tym waszym chromem miejcie z niego satysfakcje ale ja już kończę tą dyskusję która moim zdaniem od teraz stała zbędną dyskusją z ludźmi którzy nie mają zielonego pojęcia o anonimowości ,prywatności i jej ochronie itd co by wielce wymieniać -nie ma po co i dla kogo
sorry panowie za me komentarze ale chyba jednak pomyliłem linki /Google-Chrome,Program,Windows,13096.html z /Firefox,Program,Windows,13108.html albo najlepiej to zacznę się wypowiadać pod tym linkiem http://www.dobreprogramy.pl/Tor-Browser-Bundle,Program,Windows,34312.html .
kończę dyskusję tematy uważam za zamknięte już więcej me komentarze się tutaj nie pojawią i proszę uprzejmie nie odpowiadajcie na ten mój ostatni tutaj komentarz -dlatego że już nie macie po co odpowiadać .

Glen  17.10.2014 17:44 #3534

@Dżejek (niezalogowany): Przeczytaj 100x, a najlepiej w ogóle się nie wypowiadaj. Wróć, jak przybędzie ci lat.

olał to pies te komentarze pod tym czymś (niezalogowany) 17.10.2014 16:39 #3533

@Dżejek (niezalogowany): Proszę ja ciebie uprzejmie olej to sobie i daruj sobie tą polemikę z niedorozwiniętymi trollami takimi jak Glen ,cephei ,MrBeckham666 I INNYMI .
no po prostu chłopie ty masz świętą rację co do Firefoksa i systemu operacyjnego Tails . przyznaje ci rację w tym iż warto pobrać i uruchomić The Amnesic Incognito Live System wersja 1.2 z dnia 16.10.2014 z tej strony co podałeś .
ci panowie co są jacyś tacy niedorozwinięci to najzwyklejsze Trolle które tylko za wszelką cenę chcą lub próbują cię przekabacić na ich stronę abyś pobrał i zainstalował co coś co nazywa się przeglądarką marki Google czyli Chrome lub inną przeglądarkę chromopodobną dlatego że oni uparcie twierdzą że wszystkie lub niektóre przeglądarki oparte na Chrome Chromium są lepszymi wydajniejszymi sprawniejszymi i bardziej rozbudowanymi przeglądarkami niż te przeglądarki na Gecko takie jak Firefox ,Cyberfox ,Waterfox ,Pale Moon ,i inne
Prawda jest tylko jedna i jest to najprawdziwsza i najszczersza prawda że Mozilla Firefox od wydania wersji 33.0 staje się coraz lepszą przeglądarką szybszą sprawniejszą ,wydajniejszą ,stabilniejszą i lepszą na pewno niż te całe Chrome Chromium ,Chromo podobne nie wiadomo co bo to wszystko to jeden kij z dwoma końcami jedno wielkie Chromo nie wiadomo co działa ogólnie jedno lepiej drugie gorzej ale to i tak jedno byle co .
więc proszę cię chłopino biedna skończ tą dyskusję z tymi i innymi panami bo ona mija się z celem .

Dżejek (niezalogowany) 17.10.2014 15:53 #3532

@cephei: przeczytałem to 50 razy i jeszcze nie zrozumiałem o co chodzi z tym Obamą siedzącym w lodówce .
No i co zatkało kakao ??.
napisz to jeszcze raz tylko inaczej wyraźniej .

Glen  17.10.2014 10:49 #3531

@Dżejek (niezalogowany): Jaki Ty przewidywalski xd, Win7 to i 2GB RAM musi mieć ;) Otóż mój komputer to netbook 2010r., Win7 starter, Atom 1,66 Ghz, 1GB RAM, karta graficzna 256 MB (a Ty twierdzisz, że u Ciebie jest "512 czy 1GB", jakby to mało znacząca różnica była xd), 120 GB dysk, dlatego bardzo nadaje się do testowania przeglądarek pod kątem płynnego działania, szybkości i to powinno wystarczyć (do tego internet AERO2).
Napisałeś "chińskiej" - z góry ją dyskredytujesz, bo co? bo chińska? - żal. CoolNovo jest na starym kodzie Chromium, ale nie jest badziewiem; jest szybka, wygodna i wszystkie strony działają prawidłowo (póki co). A używam, bo nic innego już nie chce w miarę dobrze działać. Poczytaj sobie opinie, także na zagranicznych stronach o tej przeglądarce. Polecam wersję przenośną na pendrive'a. Tak więc powtarzam, chromopodobne; Orbitum, CN, 360Browser, SlimJet (i Chrome, choć tej nie używam), Opera, Yandex są najszybsze i najpłynniejsze. Poza tym Firefox też powoli upodabnia się do Chrome, więc o co ta gadka:)

Dżejek (niezalogowany) 16.10.2014 22:18 #3530

@Glen: Mój komputer jest starszy od twojego komputera .mój komputer kupiłem 22.08.2008 roku z Windows XP Home SP 3 i ma on tylko 1 GB pamięci Ram .Dysk ma w moim komputerze pojemność tylko 145 Gigabajtów i jest już mocno zużyty kartę graficzną też mam jakąś taką starą chyba z 512 MB lub 1 GB pamięci w tej karcie graficznej jest to grafika zintegrowana jak się nie mylę ale firmy to na pewno Intel .
Mi przeglądarka Mozilla Firefox od 2008 roku miesiąca września absolutnie ani razu nie muliła i się absolutnie ani razu nie zacięła , z Adobe Flash Playerem w przeglądarce Firefox od sierpnia 2008 nie miałem absolutnie żadnego problemu czyli żadnych zawieszeń tej wtyczki przymuleń zamuleń awarii i tym podobnych problemów nigdy z tą wtyczką nie miałem .
System Windows XP Home SP3 był reinstalowany 10 razy od 22 sierpnia 2008 roku -tyle samo razy oczywiście był robiony również Format partycji systemowej C czyli tego dysku .
no a ty obecnie Używasz Windowsa 6.1 czyli popularnej siódemki przeglądarki chińskiej i badziewnej bo przestarzałej CoolNovo 2.0.9.20 i twierdzisz że twój komputer jest przestarzały .
oj coś mi tu nie gra no co jest w końcu przestarzałe mój komputer z sierpnia 2008 Windowsem XP Home SP przeglądarką Mozilla Firefox w wersji 33.0 wtyczką Adobe Flash Player w wersji 15.0.0.189 ?? czy może twój komputer z Windows 7 , 2 Gigabajty pamięci ram lub więcej bo tyle Windows 7 wymaga te 2 lub więcej gigabajty Ramu i przestarzałą przeglądarką do tego chińską w wersji Chrome 27 ??
proszę odpowiedz na to pytanie co jest starsze mój komputer czy twój komputer z przestarzałą wersją przeglądarki ?
ach i jeszcze jedno może masz jeszcze do tego przestarzałą wersję wtyczki Adobe Flash Player z serii 12 X lub jeszcze starszą ? .
NIE JESTEM UPARTYM MANIAKIEM FIREFOKSA dlatego że używam również przeglądarki Tor Browser Bundle 4.0.0 wcześnie używałem też Tora w starszych wersjach lecz nie pod Windowsem bo to nie jest bezpieczne używać Tor Browsera pod Windowsem .tylko używam przeglądarki Tor Browser Bundle w wersji 4.0.0 pod tym systemem Tails The Amnesic Incognito Live System (wersja 1.1.2 z 25.09.2014 ) https://tails.boum.org/ .

cephei  16.10.2014 19:30 #3529

@Dżejek (niezalogowany): przeczytaj z pięc razy to może zrozumiesz

Glen  16.10.2014 19:02 #3528

@Dżejek (niezalogowany): "Chromopodobne przeglądarki nie są wcale takie lekkie jak to by się mogło wydawać."
Są. Mam stary komputer, na którym Firefox muli i zacina tak, że prawie nie da się stron przeglądać (na tym nowszym F już trochę lepiej, ale tnie nadal). Na chromach sytuacja wygląda zgoła inaczej. Poza tym ogólnie dla mnie FF jest najlepszy, ale korzystam z innych ze względu na leciwy komp. Choć kto wie, czy już nie zostanę przy "chromopodobnych" na stałe (bo Chrome'a jako takiego nie uznaję).
"przeglądarki Chromopodobne nie są wcale tak bardzo funkcjonalne jak by to się mogło wydawać"
Znowu podobna gadka. A jakby się mogło wydawać? :D Dla zwykłego użytkownika są, zwłaszcza kiedy tyle rozszerzeń już jest do nich
"duże rozmiary przeglądarek chromopodobnych po instalacji"
To taki wielki problem, kiedy dziś dyski mają tyle GB pamięci?
"Adblock Plus jest gorszy"
Tak, jest trochę gorszy, ale można przeboleć. I tak masę reklam blokuje. Poza tym polecam korzystanie z Adblock Pro - lżejszy, lepszy i darmowy.
"brak rozszerzeń dla przeglądarek chromo-podobnych takich jak NoScript Security Suite i HTTPS EVERYWCHERE"
I to dyskwalifikuje ją u Ciebie, ale nie u innych. Może są inne dodatki spełniające tą samą funkcję. Po co tak się chować.
Jesteś upartym maniakiem firefoxa i taka rozmowa ma mały sens.

Dżejek (niezalogowany) 16.10.2014 15:48 #3527

@cephei: a niby co dokładnie z tego wszystkiego to że nie zrozumiałem twego komentarza to wyjaśnia ??.

cephei  15.10.2014 22:29 #3526

@Dżejek (niezalogowany): Chyba w tym własnie największy problem i to, ze nie zrozumiałes wyjasnia wszystko:)

Miszkurka2000  15.10.2014 20:32 #3525

@dannnny: Dobry tylko że z niego od razu instalujesz, a z tego który ja podałem ściągasz pełną instalkę na dysk.

Dżejek (niezalogowany) 15.10.2014 19:41 #3524

@cephei: nie rozumiem twojego komentarza wyjaśnij mi go jeszcze raz jaśniej bo nie wiem o co chodzi z tym Obamą siedzącym w lodówce .o co ci chodzi nie rozumiem i nie potrafię tego sobie rozszyfrować oraz ułożyć w logiczną jasną spójną całość .

Dżejek (niezalogowany) 15.10.2014 19:38 #3523

@MrBeckham666: oj co to to nie ja od sieci nie mam zamiaru się odłączać a co do NSA I FBI to wcale nie przesadzam dlatego że Niema wolności bez prywatności i niema prywatności bez wolności a także niema Anonimowości bez prywatności i niema prywatności bez anonimowości .
prywatność i anonimowość to rzeczy przenajtświętsze względne o które trzeba Dbać. Google łamie naszą ustawę o ochronie danych osobowych dzięki swej wyszukiwarce ,swych usługach i swej przeglądarce Chrome a to wszystko przecież robi nie dla siebie i we własnym celu tylko dla NSA FBI I CIA no i dla wujaszka Obamy który ma pełną kontrolę nad NSA I FBI .
jeszcze jedno na koniec dodam iż naprawdę warto korzystać z tego systemu https://tails.boum.org w trosce o swą prywatność i anonimowość która w globalnej sieci jest najcenniejszą rzeczą zbudowaną dawno dawno temu przez ludzkość naszej planety matki ziemi .

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.