Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Chrome jest przeglądarką stworzoną przez inżynierów firmy Google. Chrome charakteryzuje oszczędność miejsca, jaką zajmuje interfejs przeglądarki oraz szybkość działania programu. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, przekładającą się na niskie wykorzystanie zasobów systemowych.

Galeria programu

Funkcjonalność

Google Chrome został oparty o silnik Blink, fork popularnego WebKita, który wykorzystywany jest również m.in. w przeglądarce Apple Safari. Przeglądarka sama w sobie oferuje jedynie podstawową funkcjonalność. Oferuje możliwość przeglądania stron w kartach czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty uruchamiane są automatycznie ponownie przy kolejnych uruchomieniach przeglądarki aż do czasu gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron. Pasek pojawia się, jeśli zostaje wyświetlona strona w innym języku niż język używany w interfejsie przeglądarki. Twórcy przeglądarki zadbali o bezpieczeństwo Chrome’a. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików, menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i jest odizolowana od reszty przeglądarki. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. Google Chrome oferuje również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony na których skrypty śledzące oraz pliki cookie nie będą działały.

Rozszerzenia

Przeglądarka umożliwia użytkownikowi możliwość konfiguracji funkcjonalności przy pomocy rozszerzeń. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń, w którym można znaleźć rozszerzenia odpowiadające za sprawdzanie poczty, przegląd nowości z czytników rss czy obsługę kalendarzy. Interfejs przeglądarki dostosowuje się do styli używanych w systemie operacyjnym, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby użytkownik użył motywów dostępnych w katalogu styli. Przeglądarka oferuje również możliwość synchronizacji zakładek, ustawień oraz motywów. W przyszłości pojawi się również możliwość synchronizowania rozszerzeń przeglądarki.

Wydajność

Google Chrome często uznawany jest przez użytkowników za przeglądarkę wydajną i szybko wczytującą strony internetowe. Dzięki silnikowi Webkit, bardzo wydajnemu silnikowi JavaScript V8 oraz optymalizacjom producenta w architekturze przeglądarki często plasuje się na pierwszych miejscach w licznych testach przeglądarek internetowych. Co więcej, dzięki rozłożeniu funkcjonowania programu na kilka procesów może ona wydajniej pracować na komputerach wyposażonych w wielordzeniowe procesory.

Test przeglądarek internetowych

Zobacz jak sprawdził się Google Chrome w naszym teście przeglądarek internetowych na rok 2014.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Chrome z bocznymi panelami? Tak, o ile powstaną odpowiednie rozszerzenia

57
OPROGRAMOWANIE 19.01.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Całkiem możliwe, że już niebawem przeglądarka Google Chrome nie będzie musiała oznaczać jedynie kompletnego minimalizmu, prostoty i braku możliwości personalizacji w kwestii interfejsu. W związku z licznymi zgłoszeniami producent zdecydował, że jest w stanie pomóc w implementacji paneli bocznych, które mogłyby być tworzone poprzez zewnętrzne dodatki. Kiedyś inaczej wyglądały monitory i rozdzielczości z jakimi mieliśmy do czynienia. Obecnie najpopularniejsze są panoramy o proporcjach 16:9, gdzie często nie sposób wykorzystać miejsca dostępnego po bokach. Strony internetowe mogą być co prawda…

Chrome 40: wszystkie strony i aplikacje mogą działać bez połączenia z Internetem

82
OPROGRAMOWANIE 05.12.2014 | Adam Golański (eimi)

Przeglądarka internetowa, która świetnie sobie radzi bez połączenia z Internetem? Google jest coraz bliższe zrealizowania swojej fantazji o całkowitym rozmyciu granic między offline a online. Wprowadzone w Chrome 40 beta nowe API pozwala praktycznie każdej stronie internetowej czy aplikacji webowej działać lokalnie, bez dostępu do Sieci. Interfejsy programowania zaprezentowane przez Google są genialnym rozwiązaniem problemu, z jakim firma boryka się od rozpoczęcia prac nad systemem Chrome OS. Czyniąc z przeglądarki jedyne środowisko uruchomieniowe dla aplikacji użytkowych czy gier, skazujemy…

Recenzje użytkowników

prosty interfejs, bogaty sklep z dodatkami, synchronizacja, zintegrowana wtyczka Flash
ociężałość, duże zapotrzebowanie na ram, mocna integracja z usługami Google, czasem niestabilność
ocena użytkownika

Pierwsze wersje Chrome'a były wzorem przeglądarki idealnej. Połączenie prostego i schludnego interfejsu z szybkością i płynnością działania oraz lekkością programu skazały ją na sukces. Z biegiem czasu jednak sytuacja zaczęła się zmieniać. Dziś przeglądarka od Google straciła swoje poważne atuty, takie jak: lekkość, płynność, stabilność. Wieloletni użytkownik z pewnością zauważy negatywne zmiany, jakie zaszły w programie. Niewiele zmieniło pojawienie się wersji 64 bitowej. Program działa ociężale, potrzebuje sporej ilości pamięci ram. Bywa też czasem niestabilny. Do komfortowego korzystania potrzeba mocniejszego sprzętu.

Kiedyś Chrome wyznaczała standardy. Dziś konkurencja może okazać się lepsza. Decydując się na Chrome warto jednak najpierw przyjrzeć się przeglądarce Chromium.

11.01.2015 23:32 | Recenzja do wersji 39.0.2171.95
Szybkość, mnogość dodatków, synchronizacja dużo lepsza i krótsza niż w Firefoxie, idealnie działa na YT, posiada skuteczny adblock(ublock)
Czasem "stoi" -przez momencik "czeka" na stronę i nic się nie dzieje. Przycina na Showup, problemy z flashem, czasem strony nie odpowiadają.
ocena użytkownika

Dawałem wiele szans Firefoxowi, ale na pierwszym planie było Chrome. Jest to jak najbardziej godna uwagi wersja. Strony ładują się nadzwyczaj szybko, jest miła dla oka. Ma genialną opcję synchronizacji. Moim zdaniem potrzebuje mniej zasobów Ram niż Firefox(ale to tylko moje odczucie- mam 2 gb ramu na lapku z 2007 roku) Niesamowicie szybko ładują się filmiki na youtube. Potrfi przycinać na niektórych stronach ze streamingiem. Mimo wszystko wielce polecam tą przeglądareczkę.

03.01.2015 23:22 | Recenzja do wersji 39.0.2171.95
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

ildefons   4 #3654 27.01.2015 08:31

@Kiedyś Opera - Teraz Chrome - czytaj niżej opis (niezalogowany): W ff jak dodajesz strone do zakładek przez "gwiazdkę" a chcesz wybrać folder, gdzie ona ma sie zapisac wystarczy drugi raz kliknąć na gwiazdkę i masz wybór :) Chociaż osobiście jak chcę dodać zakładkę to korzystam z przeciągania kart na pasek zakładek, szybsze i wygodniejsze.

  #3653 26.01.2015 17:23

Kiedyś zawsze byłem za Operą, jednak od momentu problemów z zakładkami musiałem korzystać ze starszej wersji Opera. W gruncie rzeczy ta starsza Opera z biegiem czasu stała się bardzo powolna, strony długo się otwierały (każdy chyba może to potwierdzić). Więc musiałem szukać innej przeglądarki. Przed Chrome pojawiła się jeszcze Moziila, jednak nie spodobał mi się sposób zapisywania zakładek - nie można ich było przypisać do konkretnego folderu. W Chrome sposób zarządzania zakładkami jest po prostu super. W górnych zakładkach mam między innymi kilka folderów i mogę tak dzielić zakładki jak tylko chcę. Z zapisywaniem ich jest to samo. Można sprecyzować folder do którego się zapisują, wciskasz gwiazdkę i wskazujesz folder gdzie się mają zapisać, a foldery poopisywane w czytelnym miejscu, po prostu super. (wg. mnie jest podobnie jak w starej Operze).

Enzo69   3 #3652 25.01.2015 13:33

@MrBeckham666: przyznam ze płynna i szybka no prosze :)

MrBeckham666   12 #3651 24.01.2015 02:26

Polecam Potestować.

http://chromium.woolyss.com/

chromium to lepszy chrome.

antivir   1 #3650 23.01.2015 11:08

@leda79: działa

leda79   2 #3649 23.01.2015 09:50

Pytanie do użytkowników Chroma.Czy działa u was otwarcie obrazka w wyszukiwarce googla,kółkiem myszy w nowej karcie ?.Nie wiem co jest ale u mnie ni działa to.

Pawelek   7 #3648 22.01.2015 13:31

@CzarnaZmija: No nie musiałem czekać nawet ;) Sam wszedłem w informację Chrome i zaktualizowałem.

CzarnaZmija   7 #3647 22.01.2015 12:52

@Pawelek: musisz poczekać parę godzin - u mnie Chrome już się zaktualizował do v 40.

Pawelek   7 #3646 22.01.2015 12:36

Taka mała uwaga do wersji przeglądarki. Na DP pisze jak byk, że wersja przeglądarki to 40. Po ściągnięciu Google Chrome w wersji 40 z DP i zainstalowaniu go widzę, że przeglądarka jest w wersji 39.

Amusing89   4 #3645 22.01.2015 11:45

Nowa wersja wyraźnie przyśpieszyła. Widać że w końcu zaczęli się brać za robotę. Teraz niech tylko jeszcze zmniejszą zużycie RAM i każdy powinien być zadowolony

krystian0120   3 #3644 21.01.2015 19:28

@_tommy_: Już po problemie. Zainstalowałem Operę i mam spokój.

Karol Kurczuk   8 #3643 20.01.2015 14:49

@adow2201: IE wcale nie jest takie złe, jednak wolę Chrome. Jak na razie problem zażegnany. Śmiga elegancko. Co do Firefox to nie wiem dlaczego tak się działo,że miałem braki odpowiedzi.
Leda79 Strona jak strona

juta   6 #3642 20.01.2015 14:20

@Kakashi77 (niezalogowany): Akceleracja sprzętowa polega na tym, że przeglądarka do renderowania stron wykorzystuje kartę graficzną, ja mam akurat tę opcję wyłączoną czy to w Fx czy w Chrome.

  #3641 20.01.2015 09:55

Co daje włączona akceleracja sprzętowa w chrome?

MrBeckham666   12 #3640 17.01.2015 19:08

zaintalujcie chromium. do tego ublock i ghostery i przeglądarka działą sprawnie.

jak macie avasty albo inne ustrojstwa lepiej zmienić na coś lżejszego jak np baidu antivirus.

i moge wam gwarantować że net bedzie działał dużo sprawniej.

należy pamietać również o skanowaniu MBAM i adwcleaner jak i czyszczeniu np danych przeglądarki itp poprzez np ccleaner z ccehnacerem czy odkurzacz.

leda79   2 #3639 16.01.2015 18:30

"Przycina na Showup" :D:D:D:D

adow2201   6 #3638 16.01.2015 06:31

@Karol Kurczuk: Na Firefox był ciągły płacz w twoim wykonaniu a teraz Google Chrome lepiej używaj IE.

_tommy_   12 #3637 15.01.2015 21:28

@krystian0120: Nie wiem jak Ty ale u ja nie mam wtyczki Flash. Flasha instalowałem oddzielnie w samym systemie.
Uaktualnij systemowego Flasha i sprawdź.

  #3636 15.01.2015 20:33

Tym którym Chrome muli zalecam w opcjach wyłączyć akcelerację sprzętową, bo ta przeglądarka ewidentnie sobie z tym nie radzi ;)

krystian0120   3 #3635 15.01.2015 15:07

@_tommy_: Mam tylko dwie dodatkowe wtyczki, a ta, którą wywala, to Flash.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.