r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Chrome 54.0.2840.71

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Chrome jest zupełnie darmową przeglądarką stworzoną przez firmę Google. Charakteryzuje ją minimalistyczny interfejs, oszczędność miejsca, a także duża szybkość działania i wczytywania stron internetowych. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, a zarazem dzięki wsparciu dla dodatków możliwe jest łatwe rozszerzenie funkcjonalności tego programu.

Galeria programu

Funkcjonalność

Choć Google Chrome wydaje się skromne, oferuje wiele różnych funkcji. Podstawy to możliwość przeglądania stron w kartach, czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty są uruchamiane automatycznie wraz z przeglądarką aż do czasu, gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron zintegrowany z Google Translate. Pasek pojawia się automatycznie gdy przeglądana strona nie jest w języku polskim. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików i menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i odizolowana od reszty przeglądarki, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. W Google Chrome znajdziemy również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony bez zapisywania historii i bez śledzenia.

Przeglądarka oferuje również bardzo rozbudowaną synchronizację obejmującą zakładki, historię, zapisane hasła, dodatki, a także ustawienia. Dzięki zintegrowanemu systemowi profili możliwe jest wykorzystywanie przeglądarki przez wiele osób i przełączanie się między nimi. Kolejny atut Chrome to obsługa tzw. drukowania w chmurze: aplikacja rozpoznaje drukarki podłączone do komputera, a następnie pozwala na ich użycie np. z poziomu telefonu komórkowego, o ile jesteśmy zalogowani do konta Google. Przeglądarka ta pozwala na uruchamianie gier, jak również funkcji zdalnego pulpitu z innych urządzeń.

Rozszerzenia

Chrome pozwala na korzystanie z rozszerzeń, które dodają do niego nowe funkcje. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń (Chrome Web Store), w którym znaleźć można dodatki odpowiadające za sprawdzanie poczty, blokowanie reklam, integrację z np. Facebookiem, czy obsługę kalendarza. Dostępne są ponadto całe osobne aplikacje jak choćby lista zadań Wunderlist, komunikator Hangouts, terminale, klient sieci IRC i inne. Wygląd przeglądarki dostosowuje się do w systemu operacyjnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik użył dodatkowych motywów dostępnych w katalogu.

Sprawdź też listę 12 najciekawszych rozszerzeń do Google Chrome, które ułatwią pracę z tą przeglądarką!

Test przeglądarek internetowych

Zobacz, jak Google Chrome wypadł w naszym teście przeglądarek internetowych. Uwzględniał on zarówno wydajność aplikacji, jej funkcjonalność jak i zgodność z nowoczesnymi technologiami internetowymi.

Kompatybilność

Uwaga, Google Chrome nie działa już na systemach Windows XP i Windows Vista. Jeśli używaliście na nich wcześniej Chrome, to polecamy sięgnąć teraz po odpowiednią wersję przeglądarki Chromium, czyli opensource'owej wersji Google Chrome bez niektórych własnościowych wtyczek.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Google Chrome Canary – aktualizacje dla żądnych wrażeń także na Androidzie

11
OPROGRAMOWANIE 19.10.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Twórcy przeglądarek przyzwyczaili nas do sporego pluralizmu, jeżeli chodzi o dostępność wariantów swojego oprogramowania. Standardem stało się, że użytkownicy mogą dostosowywać tempo implementacji nowości (i stabilność) do własnych wymagań i oczekiwań, dzięki możliwości wyboru pomiędzy wersją stabilną, betą i deweloperską. Nowość na Androidzie pojawiła się w tej kwestii w przeglądarce Google Chrome. Odtąd na Androidzie, obok wersji stabilnej, beta i deweloperskiej, korzystać można już z Google Chrome Canary, która dostępna jest w naszej bazie na pecety, a teraz także na urządzenia mobilne z…

YouTube w tle na Androidzie w końcu możliwy! I to dzięki Chrome'owi

55
OPROGRAMOWANIE 19.09.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Ważna zmiana została wprowadzona do mobilnej przeglądarki Chrome, a konkretnie do jej wersji 54, która aktualnie znajduje się w fazie beta. Google zdecydowało się bowiem na dość nieoczekiwany krok w kwestii obsługi odtwarzania filmów w przeglądarce, a dotyczy to między innymi także YouTube’a. Począwszy od wersji 54, możliwe jest w Chromie odtwarzanie strumieniowanych filmów w tle. Otrzymamy w ten sposób długo wyczekiwaną przez użytkowników funkcję, której nie oferuje oficjalna aplikacja YouTube’a. Dostępna jest na wyłączność jedynie dla użytkowników płatnego YouTube Red. W oficjalnym…

Recenzje użytkowników

Najlepsza przeglądarka, mnóstwo rozszerzeń i dodatków, szybka, stabilna
Na starszych komputerach ociężała
ocena użytkownika

Minimalistyczna. Uruchamia się błyskawicznie. Działa stabilnie. Wszelkie błędy, czy luki są naprawiane wraz z kolejnym wydaniem (można przy tym nieco zarobić). Bardzo dobra synchronizacja. Pomijając zasobożerność wad brak.

07.06.2016 14:02 | Recenzja do wersji 51.0.2704.84
Ładny wygląd, przejrzystość opcji, menu w języku polskim, dużo rozszerzeń i dodatków
Z wersji na wersję coraz bardziej ociężała.
ocena użytkownika

Cóż tu rzec, przeglądarka według mnie kiedyś była jedną z najlepszych, na pewno jedna z najbardziej popularnych. Niestety z kolejnymi wersjami jest coraz to cięższa i coraz więcej pamięci zżera. Również są problemy z instalacją nowej wersji na windows 7 64 bit. Niby pisze, że pobieranie aktualizacji ale po dojściu do 100% wyskakuje błąd i można co najwyżej zrobić nową wersję poprzez instalację od nowa przeglądarki.

Co do plusów to ładnie wygląda, wszystko po polsku, opcje mamy rozłożone w sposób taki, że nie ma specjalnych problemów z ogarnięciem gdzie co się znajduje.

Po za krytyką dodam jeszcze, że mam ją, używam, korzystam i sobie chwalę mimo problemów.

Polecam dla osób spokojnych bo nerwus dostanie przy niej szału :P .

20.05.2016 14:22 | Recenzja do wersji 50.0.2661.102
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Pablo79   11 #4229 23.10.2016 14:21

@cyngiel 1: Jest dokładnie tak jak piszesz. U mnie też czasami pojawia się nowy sposób wyszukiwania wyników w wyszukiwarce, a za chwilę wraca stary. Są to po prostu testy Google'a.

Pablo79   11 #4228 23.10.2016 14:20

@_alf: Dzięki. Zainstalowałem i działa. Można sobie ustawić wyrazistość czcionek w Google Chrome.

Osobiście też uważam, że usunięcie flagi DirectWrite jest błędem, i mam nadzieje że Google to jeszcze raz przemyśli i przywróci z powrotem.

cyngiel 1   5 #4227 23.10.2016 00:20

@horkos:W necie są informacje, że google testuje ciągle nowy sposób wyświetlania wyników w wyszukiwarce, więc niestety, ale chyba wszystkich prędzej czy później czeka ta zmiana.
Nie jest to jednak związane z samą przeglądarką a jedynie jak pisałem testują to w wyszukiwarce.
Prawdopodobnie usunięcie plików cookie przywraca na jakiś czas dotychczasowa formę wyświetlania, więc chyba tak się stało u Ciebie po usunięciu i ponownej instalacji Chrome.

Autor edytował komentarz w dniu: 23.10.2016 00:21
horkos   12 #4226 22.10.2016 22:32

@cyngiel 1: Po odinstalowaniu Chrome i ponownej instalacji jest już w porządku - jak dawniej.

cyngiel 1   5 #4225 22.10.2016 18:50

@horkos: To chyba nie nowa wersja przeglądarki zmieniła ci wyświetlanie wyników a zmienione wyświetlanie wyników w samej wyszukiwarce google.
U mnie na najnowszym Chrome jest wyświetlanie wyników jeszcze bez zmian, co świadczyłoby więc o zmianach w samej wyszukiwarce, które nie wszyscy dostają jednocześnie.

majster_jk   5 #4224 22.10.2016 11:22

@_alf: To jakieś rozszerzenie czy oddzielny program?

Ok, już mam.Jest lepiej ale niewiele lepiej.

http://www.ghacks.net/2016/06/06/chrome-font-rendering-google/

W komentarzach poszukać starszej wersji bez instalacyjnej (51.0.2704.84) Chrome 64-bit i na razie nie chce się aktualizować i czcionka jest taka jaka powinna być. ( nie męczy oczu )

Autor edytował komentarz w dniu: 22.10.2016 16:31
_alf   3 #4223 22.10.2016 10:04

@majster_jk: Font Rendering Enhancer oto rozwiązanie dla Ciebie i oczy nie bolą

horkos   12 #4222 21.10.2016 19:42

Ta nowa wersja 54.0.2840.71 podaje wyniki wyszukiwania w jakichś ramkach.. Widzę, iż nie ma możliwości przywrócenia wyglądu poprzedniego - ten po latach przyzwyczajenia w ogóle mi się nie podoba. Poprzednio wyniki wyszukiwania były bardziej zagęszczone - naprawdę już nie wiedzą co tam już zmienić - bo kombinują "jak koń pod górę"..

majster_jk   5 #4221 21.10.2016 15:50

@Anonimus666 (niezalogowany): może i bije szybkością ale jak jeszcze trochę poczytam to już całkiem zepsuje sobie wzrok.
Ta czcionka jest nieczytelna.

  #4220 21.10.2016 14:25

Chrome szybkością działania i zawartością bije wszystkie inne przeglądarki o klasę.

majster_jk   5 #4219 20.10.2016 20:10

@cyngiel 1: No i już mam siano..... :(

2 godzinki było OK i znowu sam se ściągnął update.....

Co za kupa!!!

Autor edytował komentarz w dniu: 21.10.2016 11:20
cyngiel 1   5 #4218 20.10.2016 18:52

@majster_jk: Zmieniam wpis, bo teraz sprawdziłem i przy wyłączonym google update w usługach, przeglądarka się sama nie zaktualizowała.
Musiałem włączyć usługę ręcznie, wiec nie wiem dlaczego, jeśli masz wyłączone google update przeglądarka automatycznie ci się aktualizuje.

Autor edytował komentarz w dniu: 21.10.2016 18:49
majster_jk   5 #4217 20.10.2016 18:24

@cyngiel 1: Narazie wróciłem do Wersja 51.0.2704.106 (64-bit).... w ustawieniach chrome,przy aktulizacji występuje błąd( to dobrze że nie może się zaktualizować )

Zobaczymy za kilka godzin...

cyngiel 1   5 #4216 20.10.2016 18:21

@juta: Mam też inny program, który działa równocześnie w środowisku 32 i 64 bity, ma wobec tego dwa procesy, jeden jest zaznaczony (*32) a drugi nie, czyli 64 bit a wszystkie pliki również są w katalogu (x86), więc jest taka możliwość poprzez jakieś zapewne odwołania do architektury 64 bit.
Ma w katalogu pliki .dll w dwóch wersjach x32 i x64.
Więc jest możliwość działania w architekturze 64 bit jedynie z plików umieszczonych w katalogu (x86).
Pewnie ktoś mądrzejszy da nam na to odpowiedź.

cyngiel 1   5 #4215 20.10.2016 18:05

@majster_jk: Jak to wszystko powyłączane?
Nie ma takiej opcji, żeby przy wyłączonych (dwie) usługach google update, przeglądarka sama automatycznie ci się zaktualizowała do najnowszej wersji.
Coś przeoczyłeś;)
Zawsze możesz wrócić do tej starszej wersji, skoro jak się domyślam, kłuje cię ta czcionka...

majster_jk   5 #4214 20.10.2016 17:51

@cyngiel 1:

Wszystko mam powyłączane a jakoś patrze i dziś mam już wer 54..... która w oczy kłuje..... Nie przyzwyczaje się do niej nigdy

juta   14 #4213 20.10.2016 17:51

@cyngiel 1: Dokładnie tak, mimo instalacji w x86 to Chrome x64 ;)

cyngiel 1   5 #4212 20.10.2016 17:37

@majster_jk: Domyślam się, ze masz wobec tego (jeśli nadal korzystasz z tej wersji) wyłączone w usługach google update i w harmonogramie zadań usunięte te zadania..
A jakbyś ponownie zainstalował tę samą wersję i wyłączył zaraz potem całkowicie te usługi lub po prostu odinstalował całkowicie google update.
Może nie pojawiałaby się już ta informacja.
Ja mam wyłączone google update i nigdy mi się taka informacja nie pokazała.
Aktualizuję przeglądarkę ręcznie poprzez włączenie tych usług.

Autor edytował komentarz w dniu: 20.10.2016 17:40
majster_jk   5 #4211 20.10.2016 00:29

@cyngiel 1: Jak usunąć info z prawego rogu że chrome jest nieaktualny?korzystam z wersji 51 gdzie da się wyłączyć DirectW.hite ...tylko ten komunika drażni....

Autor edytował komentarz w dniu: 20.10.2016 08:08
cyngiel 1   5 #4210 20.10.2016 00:06

@juta: Widocznie nie jest potrzeba, aby pliki znajdowały się w katalogu x64, skoro jednak uruchamiane są procesy 64 bitowe, jak widać w menedżerze zadań.

Pewnie ktoś mądry i znający zagadnienie podpowie fachowo jak to jest.

Autor edytował komentarz w dniu: 20.10.2016 00:13
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.