r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Chrome 52.0.2743.82

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Chrome jest zupełnie darmową przeglądarką stworzoną przez firmę Google. Charakteryzuje ją minimalistyczny interfejs, oszczędność miejsca, a także duża szybkość działania i wczytywania stron internetowych. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, a zarazem dzięki wsparciu dla dodatków możliwe jest łatwe rozszerzenie funkcjonalności tego programu.

Galeria programu

Funkcjonalność

Choć Google Chrome wydaje się skromne, oferuje wiele różnych funkcji. Podstawy to możliwość przeglądania stron w kartach, czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty są uruchamiane automatycznie wraz z przeglądarką aż do czasu, gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron zintegrowany z Google Translate. Pasek pojawia się automatycznie gdy przeglądana strona nie jest w języku polskim. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików i menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i odizolowana od reszty przeglądarki, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. W Google Chrome znajdziemy również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony bez zapisywania historii i bez śledzenia.

Przeglądarka oferuje również bardzo rozbudowaną synchronizację obejmującą zakładki, historię, zapisane hasła, dodatki, a także ustawienia. Dzięki zintegrowanemu systemowi profili możliwe jest wykorzystywanie przeglądarki przez wiele osób i przełączanie się między nimi. Kolejny atut Chrome to obsługa tzw. drukowania w chmurze: aplikacja rozpoznaje drukarki podłączone do komputera, a następnie pozwala na ich użycie np. z poziomu telefonu komórkowego, o ile jesteśmy zalogowani do konta Google. Przeglądarka ta pozwala na uruchamianie gier, jak również funkcji zdalnego pulpitu z innych urządzeń.

Rozszerzenia

Chrome pozwala na korzystanie z rozszerzeń, które dodają do niego nowe funkcje. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń (Chrome Web Store), w którym znaleźć można dodatki odpowiadające za sprawdzanie poczty, blokowanie reklam, integrację z np. Facebookiem, czy obsługę kalendarza. Dostępne są ponadto całe osobne aplikacje jak choćby lista zadań Wunderlist, komunikator Hangouts, terminale, klient sieci IRC i inne. Wygląd przeglądarki dostosowuje się do w systemu operacyjnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik użył dodatkowych motywów dostępnych w katalogu.

Sprawdź też listę 12 najciekawszych rozszerzeń do Google Chrome, które ułatwią pracę z tą przeglądarką!

Test przeglądarek internetowych

Zobacz, jak Google Chrome wypadł w naszym teście przeglądarek internetowych. Uwzględniał on zarówno wydajność aplikacji, jej funkcjonalność jak i zgodność z nowoczesnymi technologiami internetowymi.

Kompatybilność

Uwaga, Google Chrome nie działa już na systemach Windows XP i Windows Vista. Jeśli używaliście na nich wcześniej Chrome, to polecamy sięgnąć teraz po odpowiednią wersję przeglądarki Chromium, czyli opensource'owej wersji Google Chrome bez niektórych własnościowych wtyczek.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Chrome rośnie w siłę i zastąpi WebView. Tymczasem Material Design na iOS-ie

33
OPROGRAMOWANIE 21.07.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Nie można powiedzieć, aby przyjęty przez Google harmonogram prac nad Chromem był szczególnym powodem do ekscytacji dla użytkowników tej przeglądarki. Kolejne kompilacje skupiają się przede wszystkim na poprawkach bezpieczeństwa, niemniej opublikowana właśnie wersja oznaczona numerem 52 wnosi pewien powiew świeżości i zapowiada kolejne. Do wersji przeznaczonej na OS X-a trafił już bowiem interfejs Material Design. Oczywiście chętni mogą testować go już od dłuższego czasu, także na Windowsie, dzięki edycji ustawień na karcie chrome://flags. Implementacja w wersji Chromea na Maki raczej…

Google Chrome 51: lepsze zarządzanie hasłami i rysowanie tylko tego, co widać

75
OPROGRAMOWANIE 26.05.2016 | Adam Golański (eimi)

To chyba pierwszy na świecie program, który w numeracji wersji przekroczył 50. W stabilnym kanale wydaniczym Google Chrome pojawiła się wersja 51.0.2704.63, dla Windowsa, OS-a X i Linuksa. Oprócz załatania ponad 40 luk (z których odkrycie czterech przypadło znanemu polskiemu badaczowi Mariuszowi Młyńskiemu, bogatszemu teraz dzięki temu o 30 tys. dolarów), przynosi sporo nowości, które zauważą także końcowi użytkownicy. Z tych nowości najciekawszy wydaje się nowy interfejs Credential Management. Za jego sprawą w przeglądarce będzie można przechowywać nie tylko hasła do stron, ale też…

Recenzje użytkowników

Najlepsza przeglądarka, mnóstwo rozszerzeń i dodatków, szybka, stabilna
Na starszych komputerach ociężała
ocena użytkownika

Minimalistyczna. Uruchamia się błyskawicznie. Działa stabilnie. Wszelkie błędy, czy luki są naprawiane wraz z kolejnym wydaniem (można przy tym nieco zarobić). Bardzo dobra synchronizacja. Pomijając zasobożerność wad brak.

07.06.2016 14:02 | Recenzja do wersji 51.0.2704.84
Ładny wygląd, przejrzystość opcji, menu w języku polskim, dużo rozszerzeń i dodatków
Z wersji na wersję coraz bardziej ociężała.
ocena użytkownika

Cóż tu rzec, przeglądarka według mnie kiedyś była jedną z najlepszych, na pewno jedna z najbardziej popularnych. Niestety z kolejnymi wersjami jest coraz to cięższa i coraz więcej pamięci zżera. Również są problemy z instalacją nowej wersji na windows 7 64 bit. Niby pisze, że pobieranie aktualizacji ale po dojściu do 100% wyskakuje błąd i można co najwyżej zrobić nową wersję poprzez instalację od nowa przeglądarki.

Co do plusów to ładnie wygląda, wszystko po polsku, opcje mamy rozłożone w sposób taki, że nie ma specjalnych problemów z ogarnięciem gdzie co się znajduje.

Po za krytyką dodam jeszcze, że mam ją, używam, korzystam i sobie chwalę mimo problemów.

Polecam dla osób spokojnych bo nerwus dostanie przy niej szału :P .

20.05.2016 14:22 | Recenzja do wersji 50.0.2661.102
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
ZIBIASZEK   5 #4107 22.07.2016 08:10

@Tevahr: nie,nie tylko ty tak masz,dodam,że do tego wydania backspace działał na przeglądarce,teraz już niestety nie,też musiałem wrócić na kilku pc do poprzedniej wersji(51.0.2704.106),boże dzięki za kopie zapasowe!

Autor edytował komentarz w dniu: 22.07.2016 08:11
Tevahr   3 #4106 21.07.2016 20:02

@szymon1998: I po co się odzywasz, kiedy nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia.

cyngiel 1   5 #4105 21.07.2016 16:37

Rozumiem, że każda przeglądarka jest dostosowywana do coraz nowszych konfiguracji sprzętowych.
Ale ta wersja na starszym lapku ma okropne przewijanie.
Można dostać oczopląsu.
No tak, ale obecnie, żeby prawidłowo coś działało to trzeba ośmiu rdzeni....a nie jakieś Dual Core.

Autor edytował komentarz w dniu: 21.07.2016 16:37
ZIBIASZEK   5 #4104 21.07.2016 15:25

zmiany na gorsze,to chyba taki trend...

Autor edytował komentarz w dniu: 21.07.2016 15:34
Idanox   7 #4103 21.07.2016 13:40

@Tevahr: Miałem podobnie musiałem całego chroma przeinstalować i wyczyścić rejestr Revo uinstall i pomogło

szymon1998   3 #4102 21.07.2016 11:54

@Tevahr: Polecam zmienic kompa

Tevahr   3 #4101 21.07.2016 07:12

Czy tylko jak tak mam, że po pobraniu wczoraj najnowszej wersji 52 (po samoczynnej aktualizacji), dzisiaj za Chiny nie chce mi odpalić przeglądarka? Nawet jak odinstalowałem i pobrałem jeszcze raz, tylko kręci i kręci, ale niczego nie uruchamia. Wtyczki też zgłaszają się, że nie chce ich odpalić. Nawet odpalając "na golasa" (bez żadnych uruchomionych kart) i próbie tylko włączenia menadżera zakładek - stoi w miejscu i nic się nie dzieje.

Edit: Jakoś udało mi się odpalić starszą wersję i po ponownym uruchomieniu kompa chodzi. Ciekawe jak długo...

Autor edytował komentarz w dniu: 21.07.2016 09:45
Zero Ghost   9 #4100 15.07.2016 21:21

@amar61: Poczytaj https://www.pcrisk.pl/narzedzia-usuwania/8146-amigo-pup
Osobiście nie mam nic do programów zza Buga sam obok Opery i Liska używam http://www.dobreprogramy.pl/Yandex.Browser,Program,Windows,38209.html

Autor edytował komentarz w dniu: 15.07.2016 21:25
amar61   1 #4099 15.07.2016 13:42

tej przeglądarki tutaj nie znajdziecie choć jest bezpieczna i oparta na Chromie a mowa o rosyjskim projekcie Amigo... może właśnie dlatego że rosyjska nie podoba się szerokiemu gronu rusofobom i innym nie koniecznie z naszego słowiańskiego plemienia... po zainstalowaniu wszystko jest w polskim języku... polecam link https://new.amigo.mail.ru/?utm_source=main&utm_medium=bloc&utm_content=18

darek719   36 #4098 15.07.2016 08:55

Ostatnie większe zmiany wyglądu na plus.

Zero Ghost   9 #4097 07.07.2016 21:35

@wujek testujacy (niezalogowany):

Wujek nie krzycz :)

chyba jednak mylisz pojęcia rozszerzenia i wtyczki to nie to samo :)
jeśli chodzi o rozszerzenia to zdecydowanie wygrywa lisek a Chrome zajmuje zaszczytne drugie miejsce rozszerzenia do Opery której sam używam a na które można sobie zerknąć na tej stronce https://addons.opera.com/pl/extensions/?ref=menu znajdziesz również w https://chrome.google.com/webstore/category/apps?hl=pl co więcej dla Opery istnieje taki oto dodatek
https://addons.opera.com/pl/extensions/details/download-chrome-extension-9/?disp... dzięki niemu pobierzesz i zainstalujesz rozszerzenia dedykowane Chrome właśnie ,niestety 100% zgodności nie ma i nie wszystkie poprawnie działają o motywach z Chrome możesz zapomnieć choć Opera ma kozackie animowane sam aktualnie używam tego https://addons.opera.com/pl/themes/details/the_pirate_bay/ a w Lisku całkowicie zmienisz wygląd przeglądarki i choć sam używam Oper'y to nie wychwalam jej pod niebiosa i nie disuje Chrome czy Liska choć ma oczywiście swoje zalety jak i każda z tu wymienionych .
Jeśli zaś chodzi o wtyczki to te są obecnie w odwodzie i prędzej czy później znikną z przeglądarek na dobre.

Autor edytował komentarz w dniu: 07.07.2016 22:42
  #4096 26.06.2016 02:28

TESTUJE WTYCZKI NA 3 PRZEGLADARKACH CHROME FIREFOXIE I OPERZE I JESTEM ZALAMANY NAJGORZEJ WYPADA WEDLUG MNIE WLASNIE CHROME NAJLEPIEJ FIREFOX A DRUGA OPERA,CHROME Z TAKIMI ZASOBAMI OFERUJE STRASZNE DZIADOSTWO WIEKSZOSC WTYCZEK JEST BEZWARTOSCIOWA W POROWNANIU DO FIREFOKSA CZY OPERY.

przemox   7 #4095 24.06.2016 18:57

@FreeWare_RK: Co ciekawe, na Ubuntu już jest, nawet od wcześniejszego wydania. Ale szału nie ma!

przemox   7 #4094 24.06.2016 18:56

@X *Y*Z :Z+Y-Z (Anon) (niezalogowany): Amen!

Amusing89   7 #4093 22.06.2016 11:35

Dziś większość stron, czy programów obserwuje nasze poczynania. Jesteśmy skatalogowani jak zdjęcia w albumie - gdzie serfujemy, co oglądamy, jakie mamy preferencje itd. W sieci nikt nie jest anonimowy dlatego wolę dać się śledzić google niż chińczykom ;)

Amusing89   7 #4092 21.06.2016 21:03

@buziaczek52 (niezalogowany): jak masz system 64 to 64

  #4091 21.06.2016 19:21

Przeglądarka ta od wersji 20.0 to jedna z najbardziej inwigilujących ,szpiegujących ,naruszających prywatność ,śledzących poczynania w sieci przeglądarek w historii internetu jeszcze tylko wystarczy zarejestrować się na Google czyli założyć tam konto ,zalogować się oraz założyć adres e-mail na g-mailu a także podać numer telefonu oraz zapasowe numery telefonów adres e-mail oraz zapasowe adresy e-mail . włączyć weryfikacje konta dwuetapową ,szczegółowo uzupełnić profil na Google plus i YouTube itp itd -No a wtedy ma się zagwarantowaną 100 % utratę prywatności i anonimowości oraz totalną inwigilację przez FBI ,CIA ,NSA ,Xkeyscore oraz absolutne śledzenie no jeszcze tylko zalogować się w Chrome i NSA absolutnie ma takiego delikwenta na łańcuchu to znaczy trzyma go w garści i już wie kto to oraz zna nawet numer domu i mieszkania już nie wspominając o tym że zna kod Pocztowy oraz Miasto lub miejscowość .
Brawo Brawo i jeszcze raz Brawo dla tych wszystkich co pobierają instalują tą przeglądarkę i co najważniejsze korzystają z tej przeglądarki oraz z innych instalowanych śmieci od Google-a korzystają . Już najlepiej to używać System operacyjny bazujący na Debianie nie wymagający instalacji na dysku twardym o nazwie THE AMNESTIC INCOGNITO LIVE SYSTEM
(w wersji (2.4 )lub przyszłej nowszej ) Który to ma wbudowanego Tora oraz I2P ,Przeglądarkę Tor Browser w wersji 6.0.1 z wyszukiwarką https://search.disconnect.me która to według mnie jest prawie że najlepszą wyszukiwarką absolutnie niezależną od tego całego zafajdanego Google-a .
Przynajmniej system TAILS w wersji 2.4 i przyszłej nowszej wersji jest absolutnie pozbawiony syfu od Google-a i co najważniejsze tego całego inwigilującego nas zwykłych prostych ludzi NSA z jego Xkeyscore oraz FBI z CIA w pozostałych rolach .także absolutnie pozbawiony jest syfów od Microsoftu i syfów od Facebooka ,Instagrama ,Twittera .
zamiast korzystać z dysku Online już lepiej już sobie kupić dysk zewnętrzny 1 TB ,Zamiast korzystać z kont e-mail do których ma dostęp NSA to najlepiej założyć sobie adres e-mail na https://tutanota.com/pl/ dlatego że tam NSA z FBI I CIA absolutnie nie zajrzy i tam nie wejdzie na twój osobisty zaszyfrowany adres e-mail . ech co by tu dużo pisać jeszcze od siebie dodam tylko jeszcze że ta najdurniejsza przeglądarka w historii internetu jest także najbardziej zasobożerną przeglądarką to znaczy że zżera w każdym urządzeniu działającym na zasilaniu baterii jej zasoby i pochłania zasoby procesora ech zresztą każdy jeden Google-owy syf tak ma .podsumowując najszczerzej odradzam każdemu użytkownikowi z naszego kraju korzystać z tej przeglądarki a najszczerzej zalecam przesiadkę z tych wszystkich Windowsów ,Androidów na nieinstalacyjny system THE AMNESTIC INCOGNITO LIVE SYSTEM
(w wersji (2.4 )lub przyszłej nowszej ) Który to ma wbudowanego Tora oraz I2P ,Przeglądarkę Tor Browser w wersji 6.0.1 z wyszukiwarką https://search.disconnect.me .

  #4090 18.06.2016 09:40

Którą wersję przeglądarki wybrać 64 bit, czy 32 bit system mam 64 bit? Która wersja jest lepsza, czy jest bez różnicy?

quap   7 #4089 13.06.2016 16:27

@Zero Ghost: Nie ma. W becie też nie ma. A miał być dawno temu.

Amusing89   7 #4088 12.06.2016 20:25

Chrome 52 beta debiutuje z rozwiązaniami heurystycznymi, które odpowiadają za wykrywanie zmian w otwieranych stronach i ponownym ładowaniu tylko nowych elementów. W ten sposób można przyspieszyć wczytywanie stron i renderowanie.

W nowej wersji przeglądarki wprowadzono także nowe funkcje z zakresu obsługi powiadomień push ze stron, jak otwarty standard VAPID czy API PerformanceObserver umożliwiające prostsze zbieranie analityki. Wymienione nowości pojawiły się w Chrome 52 beta na wszystkich platformach.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.