r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Chrome 56.0.2924.87

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program wersja stabilna (32-bit) zabezpiecz pobieranie

Chrome jest zupełnie darmową przeglądarką stworzoną przez firmę Google. Charakteryzuje ją minimalistyczny interfejs, oszczędność miejsca, a także duża szybkość działania i wczytywania stron internetowych. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, a zarazem dzięki wsparciu dla dodatków możliwe jest łatwe rozszerzenie funkcjonalności tego programu.

Galeria programu

Funkcjonalność

Choć Google Chrome wydaje się skromne, oferuje wiele różnych funkcji. Podstawy to możliwość przeglądania stron w kartach, czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty są uruchamiane automatycznie wraz z przeglądarką aż do czasu, gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron zintegrowany z Google Translate. Pasek pojawia się automatycznie gdy przeglądana strona nie jest w języku polskim. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików i menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i odizolowana od reszty przeglądarki, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. W Google Chrome znajdziemy również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony bez zapisywania historii i bez śledzenia.

Przeglądarka oferuje również bardzo rozbudowaną synchronizację obejmującą zakładki, historię, zapisane hasła, dodatki, a także ustawienia. Dzięki zintegrowanemu systemowi profili możliwe jest wykorzystywanie przeglądarki przez wiele osób i przełączanie się między nimi. Kolejny atut Chrome to obsługa tzw. drukowania w chmurze: aplikacja rozpoznaje drukarki podłączone do komputera, a następnie pozwala na ich użycie np. z poziomu telefonu komórkowego, o ile jesteśmy zalogowani do konta Google. Przeglądarka ta pozwala na uruchamianie gier, jak również funkcji zdalnego pulpitu z innych urządzeń.

Rozszerzenia

Chrome pozwala na korzystanie z rozszerzeń, które dodają do niego nowe funkcje. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń (Chrome Web Store), w którym znaleźć można dodatki odpowiadające za sprawdzanie poczty, blokowanie reklam, integrację z np. Facebookiem, czy obsługę kalendarza. Dostępne są ponadto całe osobne aplikacje jak choćby lista zadań Wunderlist, komunikator Hangouts, terminale, klient sieci IRC i inne. Wygląd przeglądarki dostosowuje się do w systemu operacyjnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik użył dodatkowych motywów dostępnych w katalogu.

Sprawdź też listę 12 najciekawszych rozszerzeń do Google Chrome, które ułatwią pracę z tą przeglądarką!

Test przeglądarek internetowych

Zobacz, jak Google Chrome wypadł w naszym teście przeglądarek internetowych. Uwzględniał on zarówno wydajność aplikacji, jej funkcjonalność jak i zgodność z nowoczesnymi technologiami internetowymi.

Kompatybilność

Uwaga, Google Chrome nie działa już na systemach Windows XP i Windows Vista. Jeśli używaliście na nich wcześniej Chrome, to polecamy sięgnąć teraz po odpowiednią wersję przeglądarki Chromium, czyli opensource'owej wersji Google Chrome bez niektórych własnościowych wtyczek.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Także twórcy Chrome'a krytykują antywirusy. Wyjątkiem Windows Defender

71
OPROGRAMOWANIE 02.02.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Kilka dni temu sporo zamieszania wywołała wypowiedź Roberta O’Callahana. Po latach pracy nad rozwojem Firefoksa, pożegnał się on z Mozillą, co w końcu umożliwiło mu przekazanie swojej opinii na temat antywirusów bez przykrych konsekwencji dla kariery. Otóż OCallahan uważa, że programy antywirusowe przynoszą dziś więcej szkody, niż pożytku. Okazuje się, że nie jest w tej opinii odosobniony. OCallahan jest zdania, że do skutecznej ochrony komputera w zupełności wystarczy dziś wbudowany w Windowsa 10 Windows Defender. Programista uważa, że nie istnieją twarde dowody na to, by którykolwiek…

Chrome z udoskonalonym mechanizmem renderowania krótszym nawet o 40%

14
OPROGRAMOWANIE 31.01.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

W przypadku przeglądarki Google Chrome rzadko jest okazja mówić o nowych funkcjach, poważne zmiany wciąż zachodzą pod maską. Zaledwie kilka dni temu temu informowaliśmy o zmianach w mechanizmie odświeżania witryn, które poskutkowały znacznym przyśpieszeniem całego procesu. Dziś można już mówić o kolejnych zmianach, które mają uczynić proces renderowania witryn w Chromie jeszcze szybszym. Chrome wyświetla strony internetowe w 60 klatkach na sekundę. W efekcie na wykonanie JavaScriptów, wczytanie arkuszy styli, struktury dokumenty, etc. przeglądarka ma 16 milisekund. Optymalizacja tego aspektu…

Recenzje użytkowników

Świetny wygląd, prosta obsługa, wiele dodatków, polski język, łatwo dostępne opcje
Nie nadaje się na stare komputery
ocena użytkownika

Po prostu najlepsza przeglądarka jaka aktualnie istnieje. Testowałe każdą przeglądarkę z tych większych (Firefox, Chrome i Opera) i właśnie ta od Google wypada najlepiej. Jej prostota, minimalizm oraz multum dodatków, skórek itp. sprawia że jest najlepsza. Kolejnym plusem jest jej szybki "startup", uruchamia się po prostu błyskawicznie. Polecam jak najbardziej, nie mam zastrzeżeń.

29.01.2017 15:19 | Recenzja do wersji 56.0.2924.76
Najlepsza przeglądarka, mnóstwo rozszerzeń i dodatków, szybka, stabilna
Na starszych komputerach ociężała
ocena użytkownika

Minimalistyczna. Uruchamia się błyskawicznie. Działa stabilnie. Wszelkie błędy, czy luki są naprawiane wraz z kolejnym wydaniem (można przy tym nieco zarobić). Bardzo dobra synchronizacja. Pomijając zasobożerność wad brak.

07.06.2016 14:02 | Recenzja do wersji 51.0.2704.84
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
GForce   8 #4335 17.02.2017 19:24

@Scypion: "- na plus szybkość działania ale to za mało"

Tak to za mało... bo najważniejsze są wodotryski do zabawy i dodatki dla małych dzieci w stylu jak zmienić kolor i guziczki w menu przeglądarki, pozostałe cechy np. szybkość przeglądarki są nieistotne...

Scypion   5 #4334 15.02.2017 15:15

Nie polecam bo:
- brak możliwości wyciszania kart, funkcja jest ale nie działa np. reklama w travianie mimo wyciszenia całej karty jest głośno, to samo w operze lub lisku działa bez zarzutu.
- brak możliwości dostosowania wyglądu do własnych potrzeb, jest jeden utarty schemat w którym nic się zmienić nie da
- na plus szybkość działania ale to za mało

juta   16 #4333 11.02.2017 08:54

@Pablo79: Dzięki serdeczne za info.

olfik   1 #4332 10.02.2017 15:26

Wszystkie przeglądarki oparte na silniku WebKit (w tym Chrome) są lepsze od Firefoxa i jego pochodnych. Wnioski na podstawie testu (Opera, Chromium, Slimjet, Internet Explorer, Firefox, Pale Moon, Vivaldi).

http://maszblo.ga/chrome-vs-firefox-vs-opera-2017/

AuToR   9 #4331 10.02.2017 08:39
Pablo79   11 #4330 06.02.2017 22:10

@juta: W wersji 56 Google Chrome w wpisaniu polecenia chrome://plugins flash jest obecny tylko już go wyłączyć nie można. W wersji 57 planowane jest całkowite zablokowanie dostępu do chrome://plugins.

juta   16 #4329 04.02.2017 08:38

@jamisz (niezalogowany): Bez Flasha ? Coś mnie ominęło na ten temat ? Wpisz chrome://plugins i zobacz może jest tylko na razie wyłączony. Zobacz też w ustawieniach treści jak jest ustawione domyślnie.

  #4328 03.02.2017 16:50

Chrome z wbudowanym flashem był najlepszą przeglądarką. Teraz te nowsze wersje bez flasha juz nie chodza tak płynnie.

  #4327 02.02.2017 19:20

Taka dobra ta przeglądarka...? Raczej przereklamowana. Czy dalej w tej wersji zamknięcie ostatniej karty zamyka chrome...? Nawet nie ma tego w Maxthonie...

GForce   8 #4326 02.02.2017 15:21

@anonymous pl: Człowieku ty jesteś jakimś paranoikiem, skończ z tym ciągłym reklamowaniem Tora bo jesteś chyba jakimś desperatem szukającym w necie nie wiem czego... Tor jest tak wolny, że nie nadaje się do niczego ! Cóż takiego przeglądasz w internecie że tak bardzo się boisz i musisz używać wolnego jak żółw Tora ? Nie masz bladego pojęcia o przeglądarkach, silnik Blink który jest w Chrome/Chromium/Vivaldim bije na łeb we wszystkim ten zacofany, średniowieczny Tor Browser. Powodzenia w użytkowaniu :)

PS. Taki z ciebie spec od bezpieczeństwa, a widzę że piszesz ze starego Windowsa, który jest dziurawy jak sito, inne posty piszesz z Windowsa 10 który jest największym szpiegiem w historii systemów operacyjnych, nie masz zielonego pojęcia o bezpieczeństwie... Słyszałeś o czymś takim jak np. Tails ?

Autor edytował komentarz w dniu: 03.02.2017 10:57
quap   11 #4325 31.01.2017 22:00

@anonymous pl: Od kiedy Anonymous używają Chrome? Toż to kpina

  #4324 31.01.2017 19:01

@anonymous pl: Wejdź na http://fmbip.com/ i zobaczysz ten twój Tor Browser. Do tego tu http://www.dnsbl.info/dnsbl-database-check.php oraz ... sorry nie pamiętam strony (piszę szybko). Może ta druga str. nie w temacie. Pozdro.

anonymous pl   1 #4323 30.01.2017 11:08

Najgorsza z najgorszych przeglądarek jaka do tej pory aktualnie istniała i aktualnie istnieje .TOTALNIE NIE NADAJE SIĘ DO :
-Ochrony prywatności
-ochrony przed śledzeniem
-ochrony przed maową inwigilacją
-ochrony anonimowości i jej obrony
-ochrony a także obrony cyfrowej tożsamości w internecie .
ta przeglądarka to jakiś absurdalny szpieg który absolutnie wszystko szpieguje w systemie Windows jak i w samej sobie ,katastrofalny mół na tylko na bardzo mocne bardzo wydajne a co najważniejsze najnowsze komputery i laptopy oraz smarftont ,tablety ,urządzenia 2 w 1 .
ABSOLUTNIE NIE POLECAM POBIERANIA I INSTALACJI A CO NAJWAŻNIEJSZE TAKŻE UŻYTKOWANIA TEJ PRZEGLĄDARKI .
Przeglądarka Tor Browser 6.5 bazująca na ESR 45.7.0 TO PRZEGLĄDARKA ZDECYDOWANIE NAJLEPSZA Z NAJLEPSZYCH JAKA AKTUALNIE ISTNIEJE .
Polecam sobie pobrać Tor Browser 6.5 zainstalować ją i używać a także ustawić ją jako przeglądarkę głowną dlatego że jest bardzo lekka ,super szybka ,extra wydajna ,absolutnie nie szpieguje i nie inwigiluje jak ten inwigilator Google Chrome v 56 & 57 beta & 58 & 59 ,absolutnie chroni przed śledzeniem i masową inwigilacją a także absolutnie chroni oraz broni anonimowość oraz cyfrową tożsamość .
wszystkim posiadającym już zainstalowaną przeglądarkę Google Chrome w jakiejkowiek najnowszej lub starszej od wydania 56 wersji ZALECAM TOTALNE USUNIĘCIE Jej z Dysku i jak najszybszą niezwlłoczną przesiadkę na przeglądarkę Tor Browser w najnowszej wersji 6.5 DLATEGO ŻE ABSOLUTNIE WARTO Z TAKIEJ CUDOWNEJ PRZEGLĄDARKI KORZYSTAĆ ZAWSZE CODZIENNIE NIEUSTANNIE .

szyszek2121   3 #4322 29.01.2017 15:20

Najlepsza przeglądarka jaka aktualnie istnieje, nic dodać nic ująć. Jedynie co to nie nadaje się na starsze (słabsze) komputery.

  #4321 26.01.2017 15:10

Nie wiem co jest grane ale od wersji 56 ściemniły mi się wszystkie zdjęcia - Np. Na fejsie i na każdej innej stronie.

paweeloss   9 #4320 24.01.2017 18:53

@GForce: Przeinstalowałem przeglądarkę, od godziny jest okej ;) Sprawdź.

GForce   8 #4319 24.01.2017 18:43

@paweeloss: Haha, mam dokładnie tak samo xD

paweeloss   9 #4318 24.01.2017 14:58

Przeglądarka zaczęła świrować mi, od jakiegoś czasu. Po usunięciu np. kilku zakładek, one wracają po dłuższej chwili. I tak w kółko mogę usuwać zakładki.

CezaR83   8 #4317 23.01.2017 18:18

Od poczatku używania Chrome, przeszkadza mi automatyczne ładowanie wszystkich zapisanych kart z poprzedniej sesji, chciałbym żeby ładowały sie wtedy kiedy będę z nich korzystał, tak jak w Firefoxie, czy jest jakieś ustawienie (flag) gdzie można tak ustawić?

  #4316 18.01.2017 16:51

Korzystam od wielu lat i polecam jak najbardziej. Niezawodna i Szybko przeglądarka :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.