Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Chrome jest przeglądarką stworzoną przez inżynierów firmy Google. Chrome charakteryzuje oszczędność miejsca, jaką zajmuje interfejs przeglądarki oraz szybkość działania programu. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, przekładającą się na niskie wykorzystanie zasobów systemowych.

Galeria programu

Funkcjonalność

Google Chrome został oparty o silnik Blink, fork popularnego WebKita, który wykorzystywany jest również m.in. w przeglądarce Apple Safari. Przeglądarka sama w sobie oferuje jedynie podstawową funkcjonalność. Oferuje możliwość przeglądania stron w kartach czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty uruchamiane są automatycznie ponownie przy kolejnych uruchomieniach przeglądarki aż do czasu gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron. Pasek pojawia się, jeśli zostaje wyświetlona strona w innym języku niż język używany w interfejsie przeglądarki. Twórcy przeglądarki zadbali o bezpieczeństwo Chrome’a. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików, menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i jest odizolowana od reszty przeglądarki. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. Google Chrome oferuje również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony na których skrypty śledzące oraz pliki cookie nie będą działały.

Rozszerzenia

Przeglądarka umożliwia użytkownikowi możliwość konfiguracji funkcjonalności przy pomocy rozszerzeń. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń, w którym można znaleźć rozszerzenia odpowiadające za sprawdzanie poczty, przegląd nowości z czytników rss czy obsługę kalendarzy. Interfejs przeglądarki dostosowuje się do styli używanych w systemie operacyjnym, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby użytkownik użył motywów dostępnych w katalogu styli. Przeglądarka oferuje również możliwość synchronizacji zakładek, ustawień oraz motywów. W przyszłości pojawi się również możliwość synchronizowania rozszerzeń przeglądarki.

Wydajność

Google Chrome często uznawany jest przez użytkowników za przeglądarkę wydajną i szybko wczytującą strony internetowe. Dzięki silnikowi Webkit, bardzo wydajnemu silnikowi JavaScript V8 oraz optymalizacjom producenta w architekturze przeglądarki często plasuje się na pierwszych miejscach w licznych testach przeglądarek internetowych. Co więcej, dzięki rozłożeniu funkcjonowania programu na kilka procesów może ona wydajniej pracować na komputerach wyposażonych w wielordzeniowe procesory.

Test przeglądarek internetowych

Zobacz jak sprawdził się Google Chrome w naszym teście przeglądarek internetowych na rok 2014.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Chrome 40: wszystkie strony i aplikacje mogą działać bez połączenia z Internetem

82
OPROGRAMOWANIE 05.12.2014 | Adam Golański (eimi)

Przeglądarka internetowa, która świetnie sobie radzi bez połączenia z Internetem? Google jest coraz bliższe zrealizowania swojej fantazji o całkowitym rozmyciu granic między offline a online. Wprowadzone w Chrome 40 beta nowe API pozwala praktycznie każdej stronie internetowej czy aplikacji webowej działać lokalnie, bez dostępu do Sieci. Interfejsy programowania zaprezentowane przez Google są genialnym rozwiązaniem problemu, z jakim firma boryka się od rozpoczęcia prac nad systemem Chrome OS. Czyniąc z przeglądarki jedyne środowisko uruchomieniowe dla aplikacji użytkowych czy gier, skazujemy…

Chrome w wersji dla systemu Windows działa coraz gorzej

203
OPROGRAMOWANIE 01.12.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Choć Google intensywnie pracuje nad swoją przeglądarką Chrome, coraz więcej użytkowników żali się na jej szybkość działania w wersji dla systemu Windows. Z ich relacji można wywnioskować, że z początkowo bardzo szybkiego i lekkiego projektu niewiele już pozostało. Obecnie aplikacja ta miałaby cechować się głównie wolnym działaniem, oraz duża ilością nieprzewidzianych awarii. Problem widać doskonale po oficjalnym forum pomocy technicznej dla tej przeglądarki. We wrześniu pojawił się na jego łamach wątek mówiący o tym, że Chrome stał się zupełnie bezużyteczny w niemal każdym możliwym przypadku…

Recenzje użytkowników

wygląd, szybkość (choć ostatnio tego brakuje), rozszerzenia, motywy, usługi google
usługi google, szybkość
ocena użytkownika

Chrome od początku zastąpił Firefoxa na moim komputerze, pamiętam zaraz po pojawieniu się rozszerzenia AdBlock, odinstalowałem FF z kompa na dobre.
Chrome zawsze był szybki, niestety w tym roku ani 32bit ani 64bit wersja nie równa się tym, które gościły na naszych komputerach w 2011 czy 2012 roku. Obecnie zdarzają się przycinki, długie wczytywanie stron i przede wszystkim problemy z akceleracją na radeonie 3400M w moim komputerze. Nie działają przez to filmiki na YT i musiałem akcelerację wyłączyć.
Zrezygnowałem z Chrome w listopadzie tego roku na rzecz Chromium. Jednak flash i inne wtyczki dobijają tą przeglądarkę.

16.12.2014 09:18 | Recenzja do wersji 39.0.2171.95
Szybkość, stabilność, spora baza rozszerzeń, częste aktualizacje
Pobiera dużo zasobów, czasem strony nie ładują się mimo tego, że na innej przeglądarce wszystko działa
ocena użytkownika

Mogę z czystym sumieniem polecić przeglądarkę Google Chrome. Jest szybka, stabilna. U mnie działa najpłynniej ze wszystkich przeglądarek, jakie testowałem, a trochę ich było. Przeglądarka ciągle aktualizowana, ma bogatą bazę przydatnych aplikacji. Problemy z przeglądarką mogą mieć osoby z małą ilością pamięci RAM, ale teraz nie powinno być to problemem, ponieważ minimum 4 GB RAM'u w dzisiejszych czasach to standard.

15.12.2014 15:19 | Recenzja do wersji 39.0.2171.95
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

cephei   7 #3606 19.12.2014 11:32

Jakieś mam takie dziwne wrażenie, ze coś długo nie ma wersji 40 stabilnej. Niech wszystko poprawią, bo wersja 39 to porażka jest. Niech wprowadzą jakąs odchudzoną wersję podobną do takiej wersji 5 na przykład. Kiedy to wszystko śmigało pieknie.

  #3605 16.12.2014 21:05

jak dobrze działa Google Chrome wersja 39.0.2171.95 na Windows 8.1 update 3 wersji 32 bitowej tego Windows 8.1 z tym 3 update ???. chodzi mi na ile procent działa dość dobrze bez większych i mniejszych problemów gdy się ma komputer który ma 4 gigabajty pamięci ram i procesor Intel Core i5 najnowszej generacji który jest procesorem szybkim wydajnym a kartę graficzną to się ma z 2 gigabajtami pamięci i też jest szybka wydajna oraz takiej jeszcze wystarczająco nowej generacji .proszę o odpowiedzi ponieważ zamierzam zmienić starego 6 letniego blaszaka z dziadkiem trupem Windowsem XP 32 bitowym SP3 PRO na nowiuśkiego Laptopa z Windows 8.1 update 3 ( jak będzie update 3 od razu po instalacji już zainstalowane zintegrowane to ok a jak nie to się pobierze i doinstaluje ) lub update 1 albo i też beż żadnego update czyli czysty Windows 8.1 32 bit .

  #3604 15.12.2014 11:41

Mam Windowsa 7 64-bit. Odinstalowałem Google Chrome 32-bit i zainstalowałem wersję 64-bit. Dlaczego utworzył się folder w Pliki programów (x86), a nie w Program Files?

Pawelek   5 #3603 15.12.2014 09:23

@Frizz: Dzięki bardzo kolego. Zastosowałem się do tego, co napisałeś.

Pawelek   5 #3601 14.12.2014 18:29

@Frizz: Posiadam 4GB RAM, więc nie ma mowy, że mam mała ilość RAM. W przeglądarce stosuje tylko i wyłącznie od dawna adblock jak i gmail norifier. To, co napisałeś na początku, nie mam pojęcia o co chodzi - nie znam się na tym.

Frizz   5 #3600 14.12.2014 17:09

@Pawelek: Czy wyłączenie protokołu IPv6 daje jakieś rezultaty? Czy jest ustawiony DNS domyślny z routera czy inny? Wykonaj flush dns, za pomocą cmd "/ipconfig /flushdns". Jakie są stosowane rozszerzenia w przeglądarce i ile RAM'u posiadasz?

  #3599 14.12.2014 14:53

Wyłączcie w 39 wszystkie dokumenty googla i zobaczycie że chrome ruszy z kopyta.

Pawelek   5 #3598 14.12.2014 11:00

@Frizz: Nie, nie bawię się w modyfikowanie. Sterowniki zawsze mam aktualne, łącznie z kartą sieciową. Wyglądało to tak, że myślała przeglądarka kilkanaście sekund, nim wczyta stronę, a czasami to nie wczytywał, lub jak już wczytał to nie wszystko. Na W7, na którym teraz pracuje, Chrome nie sprawia problemów. Działa bardzo dobrze.

Frizz   5 #3597 14.12.2014 04:09

@Pawelek: Opisz jak wygląda sytuacja. Czy próbowałeś w jakikolwiek sposób modyfikować ustawienia karty sieciowej lub jest zainstalowany najnowszy sterownik?

72325   2 #3596 13.12.2014 13:49

Chrome staje się powoli całą platformą multimedialną, niż przeglądarką. Mimo regularnego czyszczenia CCleaner'em nic to nie daje. Uruchamia się wolno. Nowa karta wczytuje się również wolno. Samo przeglądanie stron nie jest wcale szybsze niż w Firefox.
Dlatego korzystam z powrotem z Firefoxa od wersji 33.1.1 i wszystkie te problemy znikają.
Dziękuje i pozdrawiam.

darek719   6 #3595 13.12.2014 09:53

@Marsiin: obecnie chyba sporo traci...

Pawelek   5 #3594 13.12.2014 09:05

@Frizz: hyhhmm ja na W8.1 miałem problem z szybkością wczytywania stron na Chrome, natomiast na W7 Chrome działa bez zarzutu. Chociaż i ja przeprowadzam konserwacje windowsa okresowo.

Frizz   5 #3593 11.12.2014 01:42

@72325: Nie spotykam takich problemów z Operą (z Chrome w sumie też)... ale wiesz, ja okresowo czyszczę swój komputer z wszystkich śmieci. Problemem jest najpewniej folder "local", ale może leżeć w złej konfiguracji karty sieciowej, np. DNS, długie wysyłanie żądania. ;-)

Co jakiś czas wykonuj naprawę i skany następującymi programami i powinno być dobrze:
http://www.dobreprogramy.pl/System-Ninja,Program,Windows,20570.html
http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html
http://www.surfright.nl/en/hitmanpro/

72325   2 #3592 10.12.2014 22:58

Ostatnio działa coraz gorzej i to jest fakt, nie tylko Chrome, ale każda przeglądarka oparta o silnik Blink (projekt chromium). Na początku po instalacji działa szybko, a później z dnia na dzień coraz gorzej, nie mam pojęcia co jest tego powodem. Ta przeglądarka powoli schodzi na psy, o ile można to jeszcze nazwać przeglądarką. Kiedyś była na prawdę dobra, ale teraz do najlepszych już nie należy.

  #3591 10.12.2014 20:42

Ta przeglądarka po aktualizacji jeszcze bardziej syfiasta, i ma w sobie wirusa TRojan, odinstalowałem i nawet komp działa szybciej.

Pawelek   5 #3590 09.12.2014 18:07

@Marsiin: Też używam Chrome. Do innych popularnych przeglądarek nie umiem przyzwyczaić się.

Marsiin   1 #3589 08.12.2014 21:37

Najlepsza przeglądarka na Windowsa lepszej nie ma :D

darek719   6 #3588 08.12.2014 12:47

ostatnio coraz gorzej działa :/

kajzer121   7 #3587 08.12.2014 11:27

Z całym szacunkiem ale przeglądarki rodem z google się sypią.. Jak inaczej to nazwac..
Wczoraj robiłem mały test .. Oglądałem na Chrome mecz Wisła - Lech ( canal sport online) i dosyć często się to cięło..
Na lisku IE żadnych zacięć.. Dodam test na tym samym sprzęcie.. Czas na odchudzenie tej przeglądarki,,, Przetestuję tę wersje prtable

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.