Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Chrome jest przeglądarką stworzoną przez inżynierów firmy Google. Chrome charakteryzuje oszczędność miejsca, jaką zajmuje interfejs przeglądarki oraz szybkość działania programu. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, przekładającą się na niskie wykorzystanie zasobów systemowych.

Galeria programu

Funkcjonalność

Google Chrome został oparty o popularny silnik WebKit, który wykorzystywany jest również m.in. w przeglądarce Apple Safari. Przeglądarka sama w sobie oferuje jedynie podstawową funkcjonalność. Oferuje możliwość przeglądania stron w kartach czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty uruchamiane są automatycznie ponownie przy kolejnych uruchomieniach przeglądarki aż do czasu gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron. Pasek pojawia się, jeśli zostaje wyświetlona strona w innym języku niż język używany w interfejsie przeglądarki. Twórcy przeglądarki zadbali o bezpieczeństwo Chrome’a. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików, menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i jest odizolowana od reszty przeglądarki. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. Google Chrome oferuje również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony na których skrypty śledzące oraz pliki cookie nie będą działały.

Rozszerzenia

Przeglądarka umożliwia użytkownikowi możliwość konfiguracji funkcjonalności przy pomocy rozszerzeń. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń, w którym można znaleźć rozszerzenia odpowiadające za sprawdzanie poczty, przegląd nowości z czytników rss czy obsługę kalendarzy. Interfejs przeglądarki dostosowuje się do styli używanych w systemie operacyjnym, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby użytkownik użył motywów dostępnych w katalogu styli. Przeglądarka oferuje również możliwość synchronizacji zakładek, ustawień oraz motywów. W przyszłości pojawi się również możliwość synchronizowania rozszerzeń przeglądarki.

Wydajność

Google Chrome często uznawany jest przez użytkowników za przeglądarkę wydajną i szybko wczytującą strony internetowe. Dzięki silnikowi Webkit, bardzo wydajnemu silnikowi JavaScript V8 oraz optymalizacjom producenta w architekturze przeglądarki często plasuje się na pierwszych miejscach w licznych testach przeglądarek internetowych. Co więcej, dzięki rozłożeniu funkcjonowania programu na kilka procesów może ona wydajniej pracować na komputerach wyposażonych w wielordzeniowe procesory.

Test przeglądarek internetowych

Zobacz jak sprawdził się Google Chrome w naszym teście przeglądarek internetowych na rok 2014.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Google Chrome 37: 64-bity, lepsze renderowanie czcionek i 50 łatek

102
OPROGRAMOWANIE 27.08.2014 | Grzegorz Jamiołkowski (djfoxer)

64-bitowy Chrome dla Windows pojawił się pierwszy raz w kanale deweloperskim na początku czerwca. Google obiecywało poprawę zarówno wydajności, jak i bezpieczeństwa. Dzięki wydanej dziś stabilnej wersji przeglądarki Chrome, każdy może sprawdzić, czy zapowiadane zmiany sprawdzą się w praktyce. Dopakowany Chrome w wersji 64-bitowej jest dostępny dla systemu Windows 7 oraz Windows 8. Nowa przeglądarka, wg zapewnień twórców, to skok wydajnościowy, który najbardziej odczujemy w zadaniach związanych z grafiką i multimediami. W testach kodeka VP9, który wykorzystywany jest m.in. w odtwarzaniu…

Mozilla wzywa do porzucenia Google Chrome na rzecz Firefoksa

80
OPROGRAMOWANIE 25.08.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Rywalizacja pomiędzy różnego typu oprogramowaniem czasami zamienia się w otwartą wojnę. Sytuację taką możemy zaobserwować właśnie teraz – Robert O’Callahan, jeden z głównych inżynierów pracujących nad przeglądarką Firefox na swoim blogu rzuca rękawice w stronę Google i apeluje do użytkowników, aby porzucili oni Chrome. Oczywiście wszystko to na rzecz produktu Mozilli. Choć argumenty którymi się posługuje są prawdziwe, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że jest to nie tylko krzyk o pomoc, ale i krzyk rozpaczy w związku z utratą udziału na rynku. Programista w swoim wpisie wytacza przeciwko…

Recenzje użytkowników

Szybkość, stabilność, integralność z usługami Google, synchronizacja, dużo świetnych rozszerzeń, duża zgodność (technologie + strony [ogólnie].
Słabo konfigurowalna (choć to w końcu Chrome), dość duże zapotrzebowanie na RAM.
ocena użytkownika

Byłem fanboyem Opery jak i zarówno ChrOpery, ale stwierdziłem, że lepiej dać szansę oryginałowi czyli Chrome (Chromium również zaliczam jako oryginał :P). Największym mankamentem, że muszę doinstalować kilka nie potrzebnych dodatków, ale nic nie poradzę, że wciąż jestem związany z funkcjami Opery/ChrOpery, no i nie mam też dostępu do mojego ulubionego Schowka i Odkrywaj, ale przecież nie będę prosił Google'a, by to dodali, bo użytkownicy mogliby dostać szału.

Jak można spojrzeć, chwalę tę przeglądarkę za szybkość i stabilność, bo tak jest. No, może przyczepię się do wystartowania, ale chyba każda przeglądarka ma taki problem, nawet jeśli jest zainstalowana "na czysto". Co do stabilności to jest pod baaaardzo wysokim zadowoleniem, ponieważ jest niesamowicie stabilna (choć z Chroperą jest podobnie) i naprawdę jest ją ciężko wykrzaczyć, oczywiście w wersji stabilnej :)

Dlaczego zaliczyłem integralność z usługami Google na plus? To proste, w końcu jest to przeglądarka Google'a, a więc synchronizując wybrane przez nas elementy jak rozszerzenia, zakładki czy otwarte karty poprzez logowanie się na adres Gmaila, logujemy się automatycznie do YouTube czy Google+. Jak już wspominam o synchronizacji to stwierdzam, że jest ona najlepsza ze wszystkich, ponieważ można synchronizować rozszerzenia a nawet ustawienia Chrome'a.

No i rozszerzenia. Nie dość, że mamy ich bardzo dużo, to jeszcze dużo jest tych świetnych i, co ciekawe, możemy zainstalować rozszerzenia do ChrOpery, co odkryłem przypadkowo. Wystarczy ściągnąć plik .nex lub .crx i w przypadku pliku .nex zmieniamy rozszerzenie na .crx, po czym "wrzucamy" plik .crx na stronę chrome://extensions i mamy rozszerzenie ChrOpery w Chrome :)

Ostatni plus to wielka zgodność ze stronami (wliczając w to odtwarzacz HTML5 w YouTube), ale nie trzeba się temu dziwić i nawet zbytnio komentować, bo Blink to bardzo dobry silnik.

A teraz dwa minusy. Pierwszy to słaba konfigurowalność, ale czy trzeba się temu dziwić? Wspominam to tylko po to, żeby każdy na wszelki wypadek się zastanowił przed zainstalowaniem Chrome'a, aby nie został zszokowany.

Drugim minusem jest dość duże zapotrzebowanie na RAM, ale jeśli ktoś posiada dużo wolnej pamięci RAM, to myślę, że nie powinien być problem. Słyszałem i czytałem, że niektórzy, mimo że mają dużo RAM-u, mają mimo to problemy z używaniem Chrome'a (czyt. jest powolny, przewijanie stron laguje). Uważam, że to po prostu zależy od... szczęścia, ponieważ ja mam słaby komputer, mało pamięci, do tego korzystam nadal z XPka i mam chyba z ponad 20 rozszerzeń, ale nie doświadczam tego typu problemów, a Blink ma, z tego co wiem, większe wymagania od, chociażby, Presto.


Podsumowując, Google Chrome jest warty zainstalowania, ale radzę go instalować poprzez instalator offline, ponieważ wtedy Chrome instaluje się w Program Files zamiast w Użytkownicy, itd. (nie pamiętam dokładnej lokalizacji)

Polecam Google Chrome,
Piter432.

09.04.2014 23:51 | Recenzja do wersji 34.0.1847.116
Dość szybka
Problem z niechcianymi reklamami. Nieprawidłowe działania przy klikaniu wyboru np Dalej
ocena użytkownika

Ta wersja, to jakaś porażka. Przy klikaniu na linki pojawiają się jakieś okienka z reklamami (sprawdzone na dwóch systemach i komputerach),. Problem z zapisywaniemm plików, Nie zawsze mozxna otworzyć z polecenia: pokaż w pliku. Nie można po prostu przeciągnąć pliku do okienka - zapisuje się cała strona.
Zrezygnowałem natychmiast z chrome.

18.01.2014 08:25 | Recenzja do wersji 32.0.1700.76

Komentarze

MrBeckham666  29.08.2014 02:44 #3448

Redakcjo czas dodać wersje 64 bit do linków bezposrednich.:)

drylek  28.08.2014 23:56 #3447

Njlepsze w Orbitum jest uruchamianie klikam i jest. Nie to co w innych przeglądarkach = klikam i jest ale po 5s-10s.

drylek  28.08.2014 21:55 #3446

@Glen: Dzięki ziom jestes wielki. W końcu dałeś mi namiar na przeglądarkę, na której chodzą wtyczki od Kaspra. Ten bubel Chrome instaluje je ale blokuje bo to żydo-amerykańskie dziadostwo. Inne przęglądarki też coś nie działały bo chyba się opierały zamiast na chromium to na chrome. Jedynie w firefox wtyczki Kaspra śmigaja bez zarzutu. Teraz zainstaluje na Orbitum swoje rozszerzonka i wsjo parjadkie. Dzięki Glen. Masz u mnie duży kufel piwa.

Glen  28.08.2014 18:45 #3445

@drylek jedynie brak dodatków? to dość spory minus

Glen  28.08.2014 18:35 #3444

Ja testuję, co mogę i teraz mój wybór padł na Orbitum. Szybka, płynna (lepsza od CoolNovo pod tym względem i samego Chrome'a), obsługa dodatków, wtyczka flash. Przetestujcie, a zrobicie oczy. Trzeba tylko odinstalować rozszerzenie do facebooka (jak ktoś chce) i inne. Dodatkowo w każdym Chromie można wyłączyć niepotrzebne wtyczki poprzez wpisanie about:plugins.

drylek  28.08.2014 17:02 #3443

@Prywatne przeglądarki.pl (niezalogowany): Muszę przyznać ze ma rację. Blokowanie reklam od razu ma. Jedynie dodatków nie uświadczycie. A poza tym ma rację. Hindusi zrobili bd przęgladarkę.

Prywatne przeglądarki.pl (niezalogowany) 28.08.2014 10:08 #3442

po co wam Google Chrome ?? pobierzcie ,zainstalujcie i przetestujcie a nawet używajcie przeglądarkę Epic Privacy Browser
http://www.dobreprogramy.pl/Epic-Privacy-Browser,Program,Windows,57278.html .
ta przeglądarka to dopiero zapi****** błyskawicznie i jest wiele lżejsza niż Chrome 37 ,stabilniejsza ,szybsza ,wydajniejsza .
a co najważniejsze to chroni prywatność i to wiele wiele lepiej niż Chromium 39.0.2138.0 ,SRWare Iron 36.0.1950.0,Torch Browser 33.0.0.7703 , ... itp i tak dalej .

Kefas  28.08.2014 09:30 #3441

Witam
Mam podobnie jak przedmówcy. Posiadam Windows 7 64bit i gdy nawet pobiorę Chrome z linka 64bitowego to instaluje się Chrome w folderze Program Files(x86) a nie w Program Files jak to jest w przypadku aplikacji 64bit.
Mogli dać możliwość pobrania przeglądarki bezpośrednio, a nie przez jakieś bezsensowne instalatory.

kocurr  28.08.2014 07:17 #3440

Dziwna sprawa z tym chrome 64 bit - ponieważ instaluje się w C:\Program Files (x86)\Google

als3n  28.08.2014 00:49 #3439

@pawel2k: Najprościej to w Menedżerze zadań. Na karcie procesów zobaczyć, czy proces chrome.exe nie ma dopiski *32.

pawel2k  27.08.2014 22:10 #3438

jak sprawdzic czy te 64bit sie zainstalowalo ?

Bogdan_G  27.08.2014 17:19 #3437

@dzikiwiepsz: Wybacz. Próbowałem nieraz chrome, chromium, operę. Nawet nie trenuję nimi laptopa acer 2GB RAMu. Na siedmioletnim pc z XP, to jedynie sprawdza się Firefox i SlimJet na bazie chromium. Ie8 nigdy nie włączam, choć pobieram pakiety zabezpieczeń do ie8.
Frameworki włażą do przeglądarek.
Przy instalacji dodatku ad-bloker gmail, wyraźnie pisze w opisie, że reklamy zostaną ukryte. Tylko. A więc, wszystko zostaje po staremu. DoNotTrackMe od połowy czerwca zablokował ponad 8600 szpiegostwa. Ghostery po nim nic nie znajduje, więc wycieplem z FF. Google chrome zawsze jest to w kodzie każdego google. Na przykladzie aviry, która przemyciła reklamy, można założyć, że za zgodą MS. Podejrzewam nawet, że po to aktualizuje się przeglądarki, żeby przemycić, czyli zaktualizować listy firm reklamowych. A to, że reklamiarze "wiedzą" treści prywatne, to widać google je udostępnia, jak np treści wysyłanych maili.
Jakoż nie umiem być "prawomyślny" wobec google, google chrome itd.

Pawelek  27.08.2014 17:13 #3436

Sprawdź ktoś, czy na Facebooku też ma lekko zamazaną czcionkę w przeglądarce Google Chrome. Na Internet Explorer 11, czcionka nie jest zamazana.

dzikiwiepsz  27.08.2014 14:39 #3435

@Bogdan_G:
A co to ma być herezja?

Pawelek  27.08.2014 14:34 #3434

@guma77: Ghostery - w sklepie z dodatkami dla przeglądarki znajdziesz.

chrobry  27.08.2014 14:28 #3433

@web.gl (niezalogowany): Wyłączyłem, jest nieco lepiej. Zastanawia tylko dlaczego Google "dotknęło" fontów. Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie. Dłuższe oglądanie tak pokazanej czcionki mocno nadwyręża wzrok i niewątpliwie irytuje.

guma77  27.08.2014 12:44 #3432

@Pawelek:
jakich dodatkow anty-szpieg ?

Pawelek  27.08.2014 11:24 #3431

W wersji 37, podoba mi się sposób wyświetlania informacji, o tym, czy zapisać hasło. W dalszym ciągu nie podoba mi się Chrome w trybie, dla Windows 8 - jest brzydki. Ogólnie nie mam zastrzeżeń do samej przeglądarki. Zastosować kilka dodatków do przeglądarki, w tym anty szpiegowskich, i przeglądarka do użytku dziennego.

Bogdan_G  27.08.2014 10:58 #3430

Chrome, to updatery i gruba przesada. Ile korporacji reklamowych wykupiło prawa od google - do szpiegowania i molestowania? Ile wirusów za pieniądze google - zalegalizował MS?
Przejęte dane i preferencje. Wciskane reklamy.
Zawalczysz ze zjawiskiem? To uszkodzisz system. Na nic skargi do mamusi.
Wysłana wiadomość na gmailu o małym gagatku, co urodził się w chatce, skutkuje natychmiast reklamami pieluch, smoczków, czy amerykańskiego milka.
Ad bloker gmail? To najwyżej ludzie nie zobaczą, jak google grzebie w ich prywatności.
Czytam peany na rzecz chrome, a wirus chrome opanował net. Wyświetla komunikaty w internet explorer, firefoxie, wszędzie. Złośliwego kodu chrome, nijak się nie idzie pozbyć.

web.gl (niezalogowany) 27.08.2014 10:03 #3429

@dzikiwiepsz: WG newsa, powinien wykryć ten instalator offline system x64 i taką wersję zainstalować.

Może taki link wymusi pobranie wersji 64 bitowej.
http://www.google.com/chrome/eula.html?standalone=1&hl=pl&platform=win64
http://www.google.com/chrome/eula.html?system=true&standalone=1&hl=pl&pl...

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.