Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Chrome jest przeglądarką stworzoną przez inżynierów firmy Google. Chrome charakteryzuje oszczędność miejsca, jaką zajmuje interfejs przeglądarki oraz szybkość działania programu. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, przekładającą się na niskie wykorzystanie zasobów systemowych.

Galeria programu

Funkcjonalność

Google Chrome został oparty o silnik Blink, fork popularnego WebKita, który wykorzystywany jest również m.in. w przeglądarce Apple Safari. Przeglądarka sama w sobie oferuje jedynie podstawową funkcjonalność. Oferuje możliwość przeglądania stron w kartach czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty uruchamiane są automatycznie ponownie przy kolejnych uruchomieniach przeglądarki aż do czasu gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron. Pasek pojawia się, jeśli zostaje wyświetlona strona w innym języku niż język używany w interfejsie przeglądarki. Twórcy przeglądarki zadbali o bezpieczeństwo Chrome’a. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików, menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i jest odizolowana od reszty przeglądarki. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. Google Chrome oferuje również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony na których skrypty śledzące oraz pliki cookie nie będą działały.

Rozszerzenia

Przeglądarka umożliwia użytkownikowi możliwość konfiguracji funkcjonalności przy pomocy rozszerzeń. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń, w którym można znaleźć rozszerzenia odpowiadające za sprawdzanie poczty, przegląd nowości z czytników rss czy obsługę kalendarzy. Interfejs przeglądarki dostosowuje się do styli używanych w systemie operacyjnym, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby użytkownik użył motywów dostępnych w katalogu styli. Przeglądarka oferuje również możliwość synchronizacji zakładek, ustawień oraz motywów. W przyszłości pojawi się również możliwość synchronizowania rozszerzeń przeglądarki.

Wydajność

Google Chrome często uznawany jest przez użytkowników za przeglądarkę wydajną i szybko wczytującą strony internetowe. Dzięki silnikowi Webkit, bardzo wydajnemu silnikowi JavaScript V8 oraz optymalizacjom producenta w architekturze przeglądarki często plasuje się na pierwszych miejscach w licznych testach przeglądarek internetowych. Co więcej, dzięki rozłożeniu funkcjonowania programu na kilka procesów może ona wydajniej pracować na komputerach wyposażonych w wielordzeniowe procesory.

Test przeglądarek internetowych

Zobacz jak sprawdził się Google Chrome w naszym teście przeglądarek internetowych na rok 2014.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Chrome 39 nie daje już wyboru użytkownikom Maka. Tak samo będzie na Windows i Linuksie?

31
OPROGRAMOWANIE 19.11.2014 | Tomek Kondrat (eagleeyetom)

Zgodnie z planem wydawniczym, Google wydało kolejną, 39 już odsłonę, przeglądarki Chrome. Największą nowością w nowym wydaniu jest porzucenie 32-bitowej wersji dla Mac OS X i zastąpienie jej wydaniem 64-bitowym. Google skupiło się również na poprawieniu licznych luk bezpieczeństwa oraz dodaniu funkcji deweloperskich. 64-bitowe wydanie na Maki zostało zaprezentowane wraz z betą wersji 38. W przeciwieństwie do Windowsa oraz Linuksa, gdzie 32-bitowe przeglądarki ciągle są rozwijane, użytkownicy komputerów Apple będą musieli „przesiąść się” na edycję 64-bitową. Google kończy tym samym wsparcie…

Google udostępnia nowy menadżer zakładek dla przeglądarki Chrome

30
OPROGRAMOWANIE 30.10.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

W kwietniu informowaliśmy o tym, że Google ma w planach wdrożenie do przeglądarki Chrome funkcji, która nieco inaczej rozwiąże jakże powszechną funkcję zakładek i ulubionych stron. Miały być one czymś nawiązującym do serwisów społecznościowych: łączyć w jednym miejscu podobne witryny, automatycznie je dopasowywać do odpowiednich kategorii, a także udostępniać innym użytkownikom. W sklepie Chrome Web Store pojawił się dodatek do przeglądarki, który faktycznie zmienia menadżer zakładek nie do poznania. Na szczęście nie zamieniono go na twór socialo-podobny. Po zainstalowaniu dodatku zupełnie…

Recenzje użytkowników

Szybkość, stabilność, integralność z usługami Google, synchronizacja, dużo świetnych rozszerzeń, duża zgodność (technologie + strony [ogólnie].
Słabo konfigurowalna (choć to w końcu Chrome), dość duże zapotrzebowanie na RAM.
ocena użytkownika

Byłem fanboyem Opery jak i zarówno ChrOpery, ale stwierdziłem, że lepiej dać szansę oryginałowi czyli Chrome (Chromium również zaliczam jako oryginał :P). Największym mankamentem, że muszę doinstalować kilka nie potrzebnych dodatków, ale nic nie poradzę, że wciąż jestem związany z funkcjami Opery/ChrOpery, no i nie mam też dostępu do mojego ulubionego Schowka i Odkrywaj, ale przecież nie będę prosił Google'a, by to dodali, bo użytkownicy mogliby dostać szału.

Jak można spojrzeć, chwalę tę przeglądarkę za szybkość i stabilność, bo tak jest. No, może przyczepię się do wystartowania, ale chyba każda przeglądarka ma taki problem, nawet jeśli jest zainstalowana "na czysto". Co do stabilności to jest pod baaaardzo wysokim zadowoleniem, ponieważ jest niesamowicie stabilna (choć z Chroperą jest podobnie) i naprawdę jest ją ciężko wykrzaczyć, oczywiście w wersji stabilnej :)

Dlaczego zaliczyłem integralność z usługami Google na plus? To proste, w końcu jest to przeglądarka Google'a, a więc synchronizując wybrane przez nas elementy jak rozszerzenia, zakładki czy otwarte karty poprzez logowanie się na adres Gmaila, logujemy się automatycznie do YouTube czy Google+. Jak już wspominam o synchronizacji to stwierdzam, że jest ona najlepsza ze wszystkich, ponieważ można synchronizować rozszerzenia a nawet ustawienia Chrome'a.

No i rozszerzenia. Nie dość, że mamy ich bardzo dużo, to jeszcze dużo jest tych świetnych i, co ciekawe, możemy zainstalować rozszerzenia do ChrOpery, co odkryłem przypadkowo. Wystarczy ściągnąć plik .nex lub .crx i w przypadku pliku .nex zmieniamy rozszerzenie na .crx, po czym "wrzucamy" plik .crx na stronę chrome://extensions i mamy rozszerzenie ChrOpery w Chrome :)

Ostatni plus to wielka zgodność ze stronami (wliczając w to odtwarzacz HTML5 w YouTube), ale nie trzeba się temu dziwić i nawet zbytnio komentować, bo Blink to bardzo dobry silnik.

A teraz dwa minusy. Pierwszy to słaba konfigurowalność, ale czy trzeba się temu dziwić? Wspominam to tylko po to, żeby każdy na wszelki wypadek się zastanowił przed zainstalowaniem Chrome'a, aby nie został zszokowany.

Drugim minusem jest dość duże zapotrzebowanie na RAM, ale jeśli ktoś posiada dużo wolnej pamięci RAM, to myślę, że nie powinien być problem. Słyszałem i czytałem, że niektórzy, mimo że mają dużo RAM-u, mają mimo to problemy z używaniem Chrome'a (czyt. jest powolny, przewijanie stron laguje). Uważam, że to po prostu zależy od... szczęścia, ponieważ ja mam słaby komputer, mało pamięci, do tego korzystam nadal z XPka i mam chyba z ponad 20 rozszerzeń, ale nie doświadczam tego typu problemów, a Blink ma, z tego co wiem, większe wymagania od, chociażby, Presto.


Podsumowując, Google Chrome jest warty zainstalowania, ale radzę go instalować poprzez instalator offline, ponieważ wtedy Chrome instaluje się w Program Files zamiast w Użytkownicy, itd. (nie pamiętam dokładnej lokalizacji)

Polecam Google Chrome,
Piter432.

09.04.2014 23:51 | Recenzja do wersji 34.0.1847.116
Dość szybka
Problem z niechcianymi reklamami. Nieprawidłowe działania przy klikaniu wyboru np Dalej
ocena użytkownika

Ta wersja, to jakaś porażka. Przy klikaniu na linki pojawiają się jakieś okienka z reklamami (sprawdzone na dwóch systemach i komputerach),. Problem z zapisywaniemm plików, Nie zawsze mozxna otworzyć z polecenia: pokaż w pliku. Nie można po prostu przeciągnąć pliku do okienka - zapisuje się cała strona.
Zrezygnowałem natychmiast z chrome.

18.01.2014 08:25 | Recenzja do wersji 32.0.1700.76

Komentarze

Frizz  23.11.2014 16:45 #3570

@Wujek Anonymous z K.E - U.E (niezalogowany): https://www.youtube.com/watch?v=4tG274QuqHM :P

Enzo69  21.11.2014 21:11 #3569

Poodle test wypada blado, a w rzeczywistości nowa edycja przepuszcza nowy atak SSL3 (niby coś naprawili a nie w te stronę chyba pracują tam pseudo programiści niby coś umieją a prawda jest żalosna); dowód wejdź na https://www.ssllabs.com/ssltest/viewMyClient.html. Slimjet oki broni przed atakiem.

Anonim (niezalogowany) 21.11.2014 13:01 #3568

@ZIBIASZEK: znowu jakieś defetyzmy fanbojów Mozilli - wszystko działa jak należy - Chrome x64 szybki i stabilny - zero problemów!

cephei  21.11.2014 11:15 #3567

Coraz większa lipa. Startuje jak system. Ba...system startuje mi szybciej.

ZIBIASZEK  21.11.2014 10:14 #3566

od kilku numerków chrom pada na kolana,albo coś z tym zrobią albo większość się pożegna z przeglądarką jakby nie było bardzo dobrą,ale chyba im się zmieniły znacząco priorytety i działanie jest coraz to gorsze,o zwiechach nie wspominając.CZAS NA ZMIANĘ,od dłuższego czasu używam równolegle Firefox Nightly64 i to chyba będzie najlepszy wybór na chwilę obecną.

Karol Kurczuk  19.11.2014 11:57 #3565

Bardzo dobra wersja. :) Szybka i bez problemowa

Anonim (niezalogowany) 18.11.2014 23:17 #3564

Jeżeli w wersji 40.0 nic się nie zmieni w kwestii FLASH PLAYERA to zrezygnuję z tej przeglądarki . Picasa powiększanie zdjęć , kłopoty gdy na stronie pojawią się reklamy :
http://s0.2mdn.net/4490290/Google_SMB-Polish_Wellies-728x90_V3.swf
http://s0.2mdn.net/4490290/Google_SMB-Polish_Fireplace-750x200_V2.swf
Takich problemów to nie ma nawet IE9 !

Anonim (niezalogowany) 18.11.2014 21:50 #3563

@Wujek Anonymous z K.E - U.E (niezalogowany): siejesz taką panikę chłopie, że aż strach - nawet nie chce mi się tego dogłębniej komentować ale życzę więcej dystansu do siebie i swoich obaw...

David-12  18.11.2014 20:59 #3562

Trzeba przyznać ,że Google Chrome znacznie przyspieszyło po aktualizacji 39.

Wujek Anonymous z K.E - U.E (niezalogowany) 17.11.2014 21:23 #3561

Google powinno dostać olbrzymią karę od komisji europejskiej za brak wyszukiwarek w przeglądarce Chrome takich jak
https://duckduckgo.com/
https://www.startpage.com
https://www.ixquick.com/
https://search.disconnect.me/
te wszystkie wyszukiwarki powinny być w Google Chrome .
a zaraz po instalacji przeglądarki Chrome i pierwszym otwarciu Google-owej przeglądarki powinna być opcja wyboru ustawienia jednej z tych wyżej wymienionych lub pozostałych już dostępnych wyszukiwarek jako domyślnej tak że po kolejnym uruchomieniu przeglądarki Chrome ( lub kliknięcia w przycisk domku od strony startowej zobaczymy wyszukiwarkę np https://www.startpage.com zamiast Google-a .
Takie możliwości powinny się pojawić w tym Chrome we wszystkich krajach UE .
A jak by się nie pojawiły to komisja europejska powinna Google-owi dowalić taką karę finansową za te braki że by Google było się bardzo ciężko wypłacić . kto jest za tym mym pomysłem niech to pozytywnie skomentuje

MrBeckham666  16.11.2014 01:01 #3560

@Edward Brzęczyszczykiewicz (niezalogowany): wiem o tym ale dla mnie ważniejsze jest działanie przeglądarki.
po instalacji kilku rozszeżen i wtyczek firefox nie działa tak szybko i nie uruchamia sie tak szybko jak chrome na SSD.

Edward Brzęczyszczykiewicz (niezalogowany) 15.11.2014 08:35 #3559

@MrBeckham666: Google Chrome jest gigantycznym zagrożeniem DLA PRYWATNOŚCI ,ANONIMOWOŚCI ,WOLNOŚCI ORAZ NIEZALEŻNOŚCI KAŻDEGO UŻYTKOWNIKA korzystającego z tej badziewnej przeglądarki .
NIEMA WOLNOŚCI BEZ PRYWATNOŚCI I NIE MA ANONIMOWOŚCI BEZ PRYWATNOŚCI dla użytkowników przeglądarki Chrome .

WispMK  14.11.2014 22:16 #3558

@Stary klikacz (niezalogowany): Wiesz uważam że ten Bitdefender jest na prawdę dobry, Skanowanie SSL też pewnie ma jakieś znaczenie, bo na innych forach mieli problemy z innymi AV i nie mogli tego usunąć, w BD jest przynajmniej możliwość wyłączenia, Tylko dziwne co jest nie tak z tymi dobrymi programami że blokowało :P

Stary klikacz (niezalogowany) 14.11.2014 20:44 #3557

@WispMK: Zaplusowałeś! Tak to ten czeski szajs chwalony na DP ponad 25 milionowym pobieraniem.Czago nie robi sie dla kaski.Q-a! A ja durny podejrzewałem moje kochane chrome :(

darx667  14.11.2014 15:38 #3556

Działa wam plugin Silverlight? Bo mi od tej wersji Chrome nie widzi tej wtyczki.

WispMK  14.11.2014 10:53 #3555

@Stary klikacz (niezalogowany): Wcześniej też miałem ten problem, to wina Programu była AntyVirusa.
Bitdefender-->Ustawienia(Ochrona)-->Ochrona Sieciowa-->Skanuj SSL.
Odznaczyłem i wszystko działa. Był ten sam problem. Wtedy żadna przeglądarka internetowa mi nie działała

Anonim (niezalogowany) 14.11.2014 10:38 #3554

@Stary klikacz (niezalogowany): U mnie problem rozwiązany :D Była to kwestia Antywirusa w moim przypadku Bitdefender TS 2015 usunąłem i wszystko wróciło do normy, teraz kwestia wyszukania powodu.

MK (niezalogowany) 14.11.2014 10:35 #3553

@Stary klikacz (niezalogowany): Ja mam ten sam problem co kolega. W IE też nie mogę otworzyć strony zalogować się zarejestrować itp. Inne przeglądarki też nie widzą tych stron https://ssl.dobreprogramy.pl/..... Próbowałem przez Proxy VPN i też nie działa. Inne strony HTTPS działają. Czyściłem Cache DNS i nadal nic

Stary klikacz (niezalogowany) 13.11.2014 15:55 #3552

Może to tylko u mnie.Ale po ostatniej aktualizacji Google Chrome 38.0.2125.122 -nie mogę zalogować się w chrome na DP.
Próbowałem wszystkiego na składaku,na Acerze,na Asusie.Sprzęt dobry i nie stary.
Połączenie z serwerem ssl.dobreprogramy.pl zostało przerwane.
Sprawdź połączenie z internetem
Sprawdź wszystkie kable i uruchom ponownie wszelkie używane routery, modemy i inne urządzenia sieciowe.
Zezwalaj Chrome na korzystanie z sieci w ustawieniach zapory sieciowej lub oprogramowania antywirusowego.
Jeśli ten program znajduje się na liście programów mogących korzystać z sieci, spróbuj go z niej usunąć i dodać ponownie.
Jeśli używasz serwera proxy...
Sprawdź ustawienia serwera proxy lub skontaktuj się z administratorem sieci, by upewnić się, że serwer proxy działa. Jeśli uważasz, że nie powinien być on używany: Wybierz menu Chrome > Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane... > Zmień ustawienia serwera proxy... > Ustawienia sieci LAN i usuń zaznaczenie „Użyj serwera proxy dla sieci LAN”.
Kod błędu: ERR_CONNECTION_RESET

MrBeckham666  12.11.2014 00:05 #3551

@cephei:hmm może jakby się zamknoł w lodówce to by go google nie szpiegował.

może niech ktoś zrobi testy czy google szpieguje nas w lodówce.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.