r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Chrome 55.0.2883.87

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program wersja stabilna (32-bit) zabezpiecz pobieranie

Chrome jest zupełnie darmową przeglądarką stworzoną przez firmę Google. Charakteryzuje ją minimalistyczny interfejs, oszczędność miejsca, a także duża szybkość działania i wczytywania stron internetowych. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, a zarazem dzięki wsparciu dla dodatków możliwe jest łatwe rozszerzenie funkcjonalności tego programu.

Galeria programu

Funkcjonalność

Choć Google Chrome wydaje się skromne, oferuje wiele różnych funkcji. Podstawy to możliwość przeglądania stron w kartach, czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty są uruchamiane automatycznie wraz z przeglądarką aż do czasu, gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron zintegrowany z Google Translate. Pasek pojawia się automatycznie gdy przeglądana strona nie jest w języku polskim. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików i menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i odizolowana od reszty przeglądarki, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. W Google Chrome znajdziemy również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony bez zapisywania historii i bez śledzenia.

Przeglądarka oferuje również bardzo rozbudowaną synchronizację obejmującą zakładki, historię, zapisane hasła, dodatki, a także ustawienia. Dzięki zintegrowanemu systemowi profili możliwe jest wykorzystywanie przeglądarki przez wiele osób i przełączanie się między nimi. Kolejny atut Chrome to obsługa tzw. drukowania w chmurze: aplikacja rozpoznaje drukarki podłączone do komputera, a następnie pozwala na ich użycie np. z poziomu telefonu komórkowego, o ile jesteśmy zalogowani do konta Google. Przeglądarka ta pozwala na uruchamianie gier, jak również funkcji zdalnego pulpitu z innych urządzeń.

Rozszerzenia

Chrome pozwala na korzystanie z rozszerzeń, które dodają do niego nowe funkcje. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń (Chrome Web Store), w którym znaleźć można dodatki odpowiadające za sprawdzanie poczty, blokowanie reklam, integrację z np. Facebookiem, czy obsługę kalendarza. Dostępne są ponadto całe osobne aplikacje jak choćby lista zadań Wunderlist, komunikator Hangouts, terminale, klient sieci IRC i inne. Wygląd przeglądarki dostosowuje się do w systemu operacyjnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik użył dodatkowych motywów dostępnych w katalogu.

Sprawdź też listę 12 najciekawszych rozszerzeń do Google Chrome, które ułatwią pracę z tą przeglądarką!

Test przeglądarek internetowych

Zobacz, jak Google Chrome wypadł w naszym teście przeglądarek internetowych. Uwzględniał on zarówno wydajność aplikacji, jej funkcjonalność jak i zgodność z nowoczesnymi technologiami internetowymi.

Kompatybilność

Uwaga, Google Chrome nie działa już na systemach Windows XP i Windows Vista. Jeśli używaliście na nich wcześniej Chrome, to polecamy sięgnąć teraz po odpowiednią wersję przeglądarki Chromium, czyli opensource'owej wersji Google Chrome bez niektórych własnościowych wtyczek.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Zamiast 404 archiwalna kopia strony: Wayback Machine dostępne dla Chrome'a

4
OPROGRAMOWANIE 16.01.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Jedną z najciekawszych nowości, jakie zaprezentowane zostały w ramach Test Pilot, czyli programu testów eksperymentalnych funkcji w Firefoksie, była integracja przeglądarki z usługą Wayback Machine. Wciąż jednak funkcja ta nie trafiła do stabilnego wydania. Korzystać z niej można jednak już między innymi w Google Chrome. Rozszerzenie Wayback Machine jest już bowiem dostępne w sklepie z rozszerzeniami dla Chorme’a. Oznacza to, że z dobrodziejstw Wayback Machine można także z powodzeniem wykorzystywać w Vivaldim. Nie jest ono jednak w aktualnej wersji kompatybilne z Operą. Program umożliwia…

Chrome z obsługą FLAC: przeglądarka to teraz odtwarzacz muzyki dla audiofilów

86
OPROGRAMOWANIE 12.01.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Google Chrome pod względem popularności niezmiennie pozostaje wśród przeglądarek liderem. Nie znaczy to jednak, że Google ma zamiar osiadać na laurach. Do wersji beta Chromea 56 trafiła właśnie nowa funkcja, którą docenią przede wszystkim użytkownicy słuchający w przeglądarce muzyki: program obsługuje już bowiem format FLAC. Chrome nie jest bynajmniej pierwszą przeglądarką, w której posłuchać można FLAC-ów, mimo że społeczność użytkowników domaga się tej funkcji już od dawna. Również kolejna wersja Firefoksa ma obsługiwać ten format. Może się jednak okazać, że mimo wcześniejszych zapowiedzi…

Recenzje użytkowników

Najlepsza przeglądarka, mnóstwo rozszerzeń i dodatków, szybka, stabilna
Na starszych komputerach ociężała
ocena użytkownika

Minimalistyczna. Uruchamia się błyskawicznie. Działa stabilnie. Wszelkie błędy, czy luki są naprawiane wraz z kolejnym wydaniem (można przy tym nieco zarobić). Bardzo dobra synchronizacja. Pomijając zasobożerność wad brak.

07.06.2016 14:02 | Recenzja do wersji 51.0.2704.84
Ładny wygląd, przejrzystość opcji, menu w języku polskim, dużo rozszerzeń i dodatków
Z wersji na wersję coraz bardziej ociężała.
ocena użytkownika

Cóż tu rzec, przeglądarka według mnie kiedyś była jedną z najlepszych, na pewno jedna z najbardziej popularnych. Niestety z kolejnymi wersjami jest coraz to cięższa i coraz więcej pamięci zżera. Również są problemy z instalacją nowej wersji na windows 7 64 bit. Niby pisze, że pobieranie aktualizacji ale po dojściu do 100% wyskakuje błąd i można co najwyżej zrobić nową wersję poprzez instalację od nowa przeglądarki.

Co do plusów to ładnie wygląda, wszystko po polsku, opcje mamy rozłożone w sposób taki, że nie ma specjalnych problemów z ogarnięciem gdzie co się znajduje.

Po za krytyką dodam jeszcze, że mam ją, używam, korzystam i sobie chwalę mimo problemów.

Polecam dla osób spokojnych bo nerwus dostanie przy niej szału :P .

20.05.2016 14:22 | Recenzja do wersji 50.0.2661.102
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
paweeloss   9 #4318 24.01.2017 14:58

Przeglądarka zaczęła świrować mi, od jakiegoś czasu. Po usunięciu np. kilku zakładek, one wracają po dłuższej chwili. I tak w kółko mogę usuwać zakładki.

CezaR83   8 #4317 23.01.2017 18:18

Od poczatku używania Chrome, przeszkadza mi automatyczne ładowanie wszystkich zapisanych kart z poprzedniej sesji, chciałbym żeby ładowały sie wtedy kiedy będę z nich korzystał, tak jak w Firefoxie, czy jest jakieś ustawienie (flag) gdzie można tak ustawić?

  #4316 18.01.2017 16:51

Korzystam od wielu lat i polecam jak najbardziej. Niezawodna i Szybko przeglądarka :)

leda79   3 #4315 04.01.2017 14:32

@AuToR: Dzięki za odpowiedz.U mnie nie ma.Jak wciskam odśwież F5 to na chwile się pojawia i znika.

paweeloss   9 #4314 04.01.2017 13:52

@Miszkurka2000: On chce zwrócić na siebie uwagę ;) Żałosne.

Miszkurka2000   16 #4313 04.01.2017 12:19

@Ale cudaki z was ;)) (niezalogowany): Przestań robić z siebie błazna.

AuToR   9 #4312 03.01.2017 23:30

@leda79: Nadal jest.

  #4311 03.01.2017 19:03

@Miszkurka2000: Nooo... w podstawowej wersji to cię .... - jak nie wiesz (!) Ha ha ha ha... Sorry ale... ;))

leda79   3 #4310 03.01.2017 15:51

Czy usunęli historie z prawej strony jak wejdziemy w ustawienia ? mam tam Rozszerzenia,Ustawienia pamiętam że była tam jeszcze Historia.

juta   15 #4309 02.01.2017 14:58

@Don Pedro.13 (niezalogowany): Dokładnie tak jak napisał Ci @Bxgdvn96, przy czym masz tam opcje Zmień i możesz sobie ustawić np. stronę nowej karty czy po prostu wyszukiwarkę Google.

Miszkurka2000   16 #4308 02.01.2017 13:40

@hallenge (niezalogowany): Nie mam problemów z Chrome i bardzo tę przeglądarkę lubię. Ma wszystko czego potrzebuję w podstawowej wersji.

Bxgdvn96   2 #4307 02.01.2017 12:56

@Don Pedro.13 (niezalogowany): Wejdź w ustawienia i zaznacz opcję "Pokaż przycisk strony startowej".

  #4306 31.12.2016 20:37

No właśnie ,jak zrobić aby w trakcie przeglądania stron wrócić na stronę początkową Google Chrome w celu wpisania w pasek nowego wyrazu lub zdania do wyszukiwania .W Firefox miałem "domek 'w prawym górnym rogu i w niego klikałem aby otworzyć na nowo czyste Google . A w Chrome mam tylko strzałki powrót do poprzedniej strony i jest to pracochłonne gdy przeglądało się ileś stron i jest oczywiście " domek " lewy róg lecz wyświetla mi stronę startową . I za nic nie mogę zejść z przeglądania internetu w celu poszukiwania czegoś innego po wpisaniu nowego hasła do wyszukiwania w pasek wyszukiwarki ! Jedynie co mogę zrobić to zamknąć Chrome i otworzyć ponownie w celu wpisania kolejnego hasła w pasku .
Może to jakoś zawile pisałem ale może ktoś zrozumie o co chodzi .

  #4305 31.12.2016 17:38

@Miszkurka2000: Zainstaluj Opere albo Firefoxa a twe problemy znikną!

  #4304 30.12.2016 19:17

Chrome w wersji 55.0 to przeglądarka która akurat ABSOLUTNIE WCALE NIE JEST NAJLEPSZĄ PRZEGLĄDARKĄ ale również nie jest przeglądarką wcale złą .
Przeglądarka Chrome w wersji 55.0 i w każdej nowszej wersji to obecnie przeglądarka od której są dużo lepsze przeglądarki .i wcale mi tutaj nie chodzi o Firefoksa oraz nie chodzi mi absolutnie wcale o przeglądarki działające na silniku Gecko .nie chodzi także absolutnie wcale o jakiejś tam klony działające na silniku Gecko jakiegoś tam Tora i inne mody oryginałów .

Miszkurka2000   16 #4303 30.12.2016 09:02

Od kilku dni zamiast filmu z YT mam czarny obszar. Co mogło to spowodować? Ma ktoś też taki problem? Jak go rozwiązać?
ROZWIĄZANIE: ctrl + f5
Samo f5 nie pomagało. Z czego wynikł problem - nie wiem.

Autor edytował komentarz w dniu: 02.01.2017 11:28
  #4302 28.12.2016 17:51

@anonymous pl: co ty hoopie wypizujesz do hurmy nhędzy whurmiasz ludzi tylko tym sfoim komentarzem hurma .saąme bzdury .przecież ta przeglądarka jest od wielu lat już najlepszą przeglądarką .wiesz co hooopie nie pisz jhurż hagich durnych khomentarzy bo ja jag ja mam wypite to sie tylko whurmiać musza na tgagich jak ty i thagie komentarze na temat przeglądarki od Gugla jak ten .

  #4301 28.12.2016 14:19

@AuToR: Na mocniejszym komputerze też dziwnie chodzi i używa dużo pamięci, mam 3,6 ghz procesor i 8 gb ram, a chrome pożera po jakimś czasie, 900 mb

anonymous pl   1 #4300 21.12.2016 22:22

Ta przeglądarka to totalne skończone dno dna ,absolutny syf stworzony na potrzeby NSA oraz CIA I FBI a co najważniejsze przeglądarka ta stworzona na potrzeby XkeyScore od NSA po to tylko aby totalnie inwigilować oraz szpiegować a także śledzić totalnie każdego jej użytkownika .ta przeglądarka od swej pierwszej rozwojowej niepublicznej wersji jest mocno podejrzaną przeglądarką której to absolutnie nie warto ufać i której to absolutnie wcale nie warto pobierać jej pliku instalacyjnego na dysk a co dopiero instalować i korzystać z tego monster chłamu od Google tak samo absolutnie nie warto z wszystkiego co od Google korzystać dlatego że wszystko co od Google i z Google to totalny monster chłam .narazie to jest wszystko w temacie .

  #4299 21.12.2016 18:13

@juta: Sprawdziłem. Póki co jest OK.
Harmonogram zadań ma .scm czy mógłbym "przemalować" go na .exe ?
Po prostu chciałbym wrzucić do programu , który toleruje tyko .exe i mieć pod ręką aby sprawdzać.
Poza tym, próbował ktoś rozszerzenia Privacy Badger?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.