r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Chrome 51.0.2704.106

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Chrome jest zupełnie darmową przeglądarką stworzoną przez firmę Google. Charakteryzuje ją minimalistyczny interfejs, oszczędność miejsca, a także duża szybkość działania i wczytywania stron internetowych. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, a zarazem dzięki wsparciu dla dodatków możliwe jest łatwe rozszerzenie funkcjonalności tego programu.

Galeria programu

Funkcjonalność

Choć Google Chrome wydaje się skromne, oferuje wiele różnych funkcji. Podstawy to możliwość przeglądania stron w kartach, czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty są uruchamiane automatycznie wraz z przeglądarką aż do czasu, gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron zintegrowany z Google Translate. Pasek pojawia się automatycznie gdy przeglądana strona nie jest w języku polskim. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików i menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i odizolowana od reszty przeglądarki, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. W Google Chrome znajdziemy również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony bez zapisywania historii i bez śledzenia.

Przeglądarka oferuje również bardzo rozbudowaną synchronizację obejmującą zakładki, historię, zapisane hasła, dodatki, a także ustawienia. Dzięki zintegrowanemu systemowi profili możliwe jest wykorzystywanie przeglądarki przez wiele osób i przełączanie się między nimi. Kolejny atut Chrome to obsługa tzw. drukowania w chmurze: aplikacja rozpoznaje drukarki podłączone do komputera, a następnie pozwala na ich użycie np. z poziomu telefonu komórkowego, o ile jesteśmy zalogowani do konta Google. Przeglądarka ta pozwala na uruchamianie gier, jak również funkcji zdalnego pulpitu z innych urządzeń.

Rozszerzenia

Chrome pozwala na korzystanie z rozszerzeń, które dodają do niego nowe funkcje. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń (Chrome Web Store), w którym znaleźć można dodatki odpowiadające za sprawdzanie poczty, blokowanie reklam, integrację z np. Facebookiem, czy obsługę kalendarza. Dostępne są ponadto całe osobne aplikacje jak choćby lista zadań Wunderlist, komunikator Hangouts, terminale, klient sieci IRC i inne. Wygląd przeglądarki dostosowuje się do w systemu operacyjnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik użył dodatkowych motywów dostępnych w katalogu.

Sprawdź też listę 12 najciekawszych rozszerzeń do Google Chrome, które ułatwią pracę z tą przeglądarką!

Test przeglądarek internetowych

Zobacz, jak Google Chrome wypadł w naszym teście przeglądarek internetowych. Uwzględniał on zarówno wydajność aplikacji, jej funkcjonalność jak i zgodność z nowoczesnymi technologiami internetowymi.

Kompatybilność

Uwaga, Google Chrome nie działa już na systemach Windows XP i Windows Vista. Jeśli używaliście na nich wcześniej Chrome, to polecamy sięgnąć teraz po odpowiednią wersję przeglądarki Chromium, czyli opensource'owej wersji Google Chrome bez niektórych własnościowych wtyczek.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Google Chrome 51: lepsze zarządzanie hasłami i rysowanie tylko tego, co widać

75
OPROGRAMOWANIE 26.05.2016 | Adam Golański (eimi)

To chyba pierwszy na świecie program, który w numeracji wersji przekroczył 50. W stabilnym kanale wydaniczym Google Chrome pojawiła się wersja 51.0.2704.63, dla Windowsa, OS-a X i Linuksa. Oprócz załatania ponad 40 luk (z których odkrycie czterech przypadło znanemu polskiemu badaczowi Mariuszowi Młyńskiemu, bogatszemu teraz dzięki temu o 30 tys. dolarów), przynosi sporo nowości, które zauważą także końcowi użytkownicy. Z tych nowości najciekawszy wydaje się nowy interfejs Credential Management. Za jego sprawą w przeglądarce będzie można przechowywać nie tylko hasła do stron, ale też…

Rozszerz Google Chrome: 12 dodatków, które ułatwią pracę z przeglądarką

96
OPROGRAMOWANIE 19.04.2016 | Adam Golański (eimi)

Google Chrome nieprzypadkowo stało się najpopularniejszą przeglądarką na rynku tak polskim, jak i światowym. Łączy ze sobą ogromną szybkość (której wciąż brakuje Firefoksowi) i ogromną konfigurowalność (której wciąż brakuje produktom Microsoftu). Ta pierwsza jest zasługą Googlea, intensywnie rozwijającego silnik przeglądarki, ta druga to w większości zasługa niezależnych programistów, wypełniających sklep Chrome Web Store dziesiątkami tysięcy rozszerzeń. Wybraliśmy z nich tuzin takich, które może niekoniecznie są najbardziej znane, ale naszym zdaniem warte są zainstalowania i wypróbowania. …

Recenzje użytkowników

Najlepsza przeglądarka, mnóstwo rozszerzeń i dodatków, szybka, stabilna
Na starszych komputerach ociężała
ocena użytkownika

Minimalistyczna. Uruchamia się błyskawicznie. Działa stabilnie. Wszelkie błędy, czy luki są naprawiane wraz z kolejnym wydaniem (można przy tym nieco zarobić). Bardzo dobra synchronizacja. Pomijając zasobożerność wad brak.

07.06.2016 14:02 | Recenzja do wersji 51.0.2704.84
Ładny wygląd, przejrzystość opcji, menu w języku polskim, dużo rozszerzeń i dodatków
Z wersji na wersję coraz bardziej ociężała.
ocena użytkownika

Cóż tu rzec, przeglądarka według mnie kiedyś była jedną z najlepszych, na pewno jedna z najbardziej popularnych. Niestety z kolejnymi wersjami jest coraz to cięższa i coraz więcej pamięci zżera. Również są problemy z instalacją nowej wersji na windows 7 64 bit. Niby pisze, że pobieranie aktualizacji ale po dojściu do 100% wyskakuje błąd i można co najwyżej zrobić nową wersję poprzez instalację od nowa przeglądarki.

Co do plusów to ładnie wygląda, wszystko po polsku, opcje mamy rozłożone w sposób taki, że nie ma specjalnych problemów z ogarnięciem gdzie co się znajduje.

Po za krytyką dodam jeszcze, że mam ją, używam, korzystam i sobie chwalę mimo problemów.

Polecam dla osób spokojnych bo nerwus dostanie przy niej szału :P .

20.05.2016 14:22 | Recenzja do wersji 50.0.2661.102
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #4096 26.06.2016 02:28

TESTUJE WTYCZKI NA 3 PRZEGLADARKACH CHROME FIREFOXIE I OPERZE I JESTEM ZALAMANY NAJGORZEJ WYPADA WEDLUG MNIE WLASNIE CHROME NAJLEPIEJ FIREFOX A DRUGA OPERA,CHROME Z TAKIMI ZASOBAMI OFERUJE STRASZNE DZIADOSTWO WIEKSZOSC WTYCZEK JEST BEZWARTOSCIOWA W POROWNANIU DO FIREFOKSA CZY OPERY.

przemox   7 #4095 24.06.2016 18:57

@FreeWare_RK: Co ciekawe, na Ubuntu już jest, nawet od wcześniejszego wydania. Ale szału nie ma!

przemox   7 #4094 24.06.2016 18:56

@X *Y*Z :Z+Y-Z (Anon) (niezalogowany): Amen!

Amusing89   5 #4093 22.06.2016 11:35

Dziś większość stron, czy programów obserwuje nasze poczynania. Jesteśmy skatalogowani jak zdjęcia w albumie - gdzie serfujemy, co oglądamy, jakie mamy preferencje itd. W sieci nikt nie jest anonimowy dlatego wolę dać się śledzić google niż chińczykom ;)

Amusing89   5 #4092 21.06.2016 21:03

@buziaczek52 (niezalogowany): jak masz system 64 to 64

  #4091 21.06.2016 19:21

Przeglądarka ta od wersji 20.0 to jedna z najbardziej inwigilujących ,szpiegujących ,naruszających prywatność ,śledzących poczynania w sieci przeglądarek w historii internetu jeszcze tylko wystarczy zarejestrować się na Google czyli założyć tam konto ,zalogować się oraz założyć adres e-mail na g-mailu a także podać numer telefonu oraz zapasowe numery telefonów adres e-mail oraz zapasowe adresy e-mail . włączyć weryfikacje konta dwuetapową ,szczegółowo uzupełnić profil na Google plus i YouTube itp itd -No a wtedy ma się zagwarantowaną 100 % utratę prywatności i anonimowości oraz totalną inwigilację przez FBI ,CIA ,NSA ,Xkeyscore oraz absolutne śledzenie no jeszcze tylko zalogować się w Chrome i NSA absolutnie ma takiego delikwenta na łańcuchu to znaczy trzyma go w garści i już wie kto to oraz zna nawet numer domu i mieszkania już nie wspominając o tym że zna kod Pocztowy oraz Miasto lub miejscowość .
Brawo Brawo i jeszcze raz Brawo dla tych wszystkich co pobierają instalują tą przeglądarkę i co najważniejsze korzystają z tej przeglądarki oraz z innych instalowanych śmieci od Google-a korzystają . Już najlepiej to używać System operacyjny bazujący na Debianie nie wymagający instalacji na dysku twardym o nazwie THE AMNESTIC INCOGNITO LIVE SYSTEM
(w wersji (2.4 )lub przyszłej nowszej ) Który to ma wbudowanego Tora oraz I2P ,Przeglądarkę Tor Browser w wersji 6.0.1 z wyszukiwarką https://search.disconnect.me która to według mnie jest prawie że najlepszą wyszukiwarką absolutnie niezależną od tego całego zafajdanego Google-a .
Przynajmniej system TAILS w wersji 2.4 i przyszłej nowszej wersji jest absolutnie pozbawiony syfu od Google-a i co najważniejsze tego całego inwigilującego nas zwykłych prostych ludzi NSA z jego Xkeyscore oraz FBI z CIA w pozostałych rolach .także absolutnie pozbawiony jest syfów od Microsoftu i syfów od Facebooka ,Instagrama ,Twittera .
zamiast korzystać z dysku Online już lepiej już sobie kupić dysk zewnętrzny 1 TB ,Zamiast korzystać z kont e-mail do których ma dostęp NSA to najlepiej założyć sobie adres e-mail na https://tutanota.com/pl/ dlatego że tam NSA z FBI I CIA absolutnie nie zajrzy i tam nie wejdzie na twój osobisty zaszyfrowany adres e-mail . ech co by tu dużo pisać jeszcze od siebie dodam tylko jeszcze że ta najdurniejsza przeglądarka w historii internetu jest także najbardziej zasobożerną przeglądarką to znaczy że zżera w każdym urządzeniu działającym na zasilaniu baterii jej zasoby i pochłania zasoby procesora ech zresztą każdy jeden Google-owy syf tak ma .podsumowując najszczerzej odradzam każdemu użytkownikowi z naszego kraju korzystać z tej przeglądarki a najszczerzej zalecam przesiadkę z tych wszystkich Windowsów ,Androidów na nieinstalacyjny system THE AMNESTIC INCOGNITO LIVE SYSTEM
(w wersji (2.4 )lub przyszłej nowszej ) Który to ma wbudowanego Tora oraz I2P ,Przeglądarkę Tor Browser w wersji 6.0.1 z wyszukiwarką https://search.disconnect.me .

  #4090 18.06.2016 09:40

Którą wersję przeglądarki wybrać 64 bit, czy 32 bit system mam 64 bit? Która wersja jest lepsza, czy jest bez różnicy?

quap   6 #4089 13.06.2016 16:27

@Zero Ghost: Nie ma. W becie też nie ma. A miał być dawno temu.

Amusing89   5 #4088 12.06.2016 20:25

Chrome 52 beta debiutuje z rozwiązaniami heurystycznymi, które odpowiadają za wykrywanie zmian w otwieranych stronach i ponownym ładowaniu tylko nowych elementów. W ten sposób można przyspieszyć wczytywanie stron i renderowanie.

W nowej wersji przeglądarki wprowadzono także nowe funkcje z zakresu obsługi powiadomień push ze stron, jak otwarty standard VAPID czy API PerformanceObserver umożliwiające prostsze zbieranie analityki. Wymienione nowości pojawiły się w Chrome 52 beta na wszystkich platformach.

  #4087 10.06.2016 08:07

Tak częste aktualizacje, to nie jest przypadkiem wyłudzanie pewnych danych z naszego dysku?

maciejnet   9 #4086 08.06.2016 22:40

Jestem z nia od początku i chwale. Po czasie jednak mocno zwalnia. Ale to dotyczy wszystkich przeglądarek.

Zero Ghost   6 #4085 07.06.2016 14:44

Jest już ten cały Material design?, pytam o stabilną ,nie o zabawy z flagami;).

Autor edytował komentarz w dniu: 07.06.2016 15:09
  #4084 07.06.2016 13:56

...poczekajcie jeszcze tydzień, będzie wersja 90 a nie 84 ....Haaaaaaaaaaaaaa co to za horror ??? ..... Co dwa dni nowa czy ten śiwat oszalał ???

Bogdan_G   16 #4083 07.06.2016 12:04

@Zero Ghost: Czek, albo ostrzeżenie. Google, to druga mafia kontrolująca rynek.

FreeWare_RK   18 #4082 03.06.2016 02:18

@Zero Ghost: A jakże, na pewno tak było :P .

  #4081 02.06.2016 23:46

Jakos jestem sceptyczny co do tej przegladarki jak i do systemu wszystkie twoje dane pod kontrola NSA

Zero Ghost   6 #4080 02.06.2016 21:16

@FreeWare_RK: Albo Opere;) ,pewnie czek od wujka Google'a poleciał.

FreeWare_RK   18 #4079 02.06.2016 14:21

@Bogdan_G: Stawiałem win 10 i instalowałem Ccleaner i też mnie zdziwiło, że proponują Chrome. Mogli by np. Slimjet'a proponować.

Bogdan_G   16 #4078 02.06.2016 12:24

Zaciekawiło mnie chrome sponsorowane w instalce ccleanera. Czy ccleaner wie, że mam XP?

  #4077 27.05.2016 18:24

@WORD LIFE: Podejrzewam że chodzi ci o youtube. Chrome domyślnie odtwarza takie materiały w vp9, a firefox w h264, który masz dekodowany sprzętowo i dlatego działa płynnie. vp9 wymaga bardzo wydajnego procka. Chyba że masz coś z serii skylake z kartą hd 520 lub 530. Tam jest częściowo dekodowany sprzętowo vp9.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.