Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Chrome jest zupełnie darmową przeglądarką stworzoną przez firmę Google. Charakteryzuje ją minimalistyczny interfejs, oszczędność miejsca, a także duża szybkość działania i wczytywania stron internetowych. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, a zarazem dzięki wsparciu dla dodatków możliwe jest łątwe rozszerzenie funkcjonalności tego programu.

Galeria programu

Funkcjonalność

Choć Google Chrome wydaje się skromne, oferuje wiele różnych funkcji. Podstawy to możliwość przeglądania stron w kartach, czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty są uruchamiane automatycznie wraz z przeglądarką aż do czasu, gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron zintegrowany z Google Translate. Pasek pojawia się automatycznie gdy przeglądana strona nie jest w języku polskim. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików i menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i odizolowana od reszty przeglądarki, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. W Google Chrome znajdziemy również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony bez zapisywania historii i bez śledzenia.

Przeglądarka oferuje również bardzo rozbudowaną synchronizację obejmującą zakładki, historię, zapisane hasła, dodatki, a także ustawienia. Dzięki zintegrowanemu systemowi profili możliwe jest wykorzystywanie przeglądarki przez wiele osób i przełączanie się między nimi. Kolejny atut Chrome to obsługa tzw. drukowania w chmurze: aplikacja rozpoznaje drukarki podłączone do komputera, a następnie pozwala na ich użycie np. z poziomu telefonu komórkowego, o ile jesteśmy zalogowani do konta Google. Przeglądarka ta pozwala na uruchamianie gier, jak również funkcji zdalnego pulpitu z innych urządzeń.

Rozszerzenia

Chrome pozwala na korzystanie z rozszerzeń, które dodają do niego nowe funkcje. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń (Chrome Web Store), w którym znaleźć można dodatki odpowiadające za sprawdzanie poczty, blokowanie reklam, integrację z np. Facebookiem, czy obsługę kalendarza. Dostępne są ponadto całe osobne aplikacje jak choćby lista zadań Wunderlist, komunikator Hangouts, terminale, klient sieci IRC i inne. Wygląd przeglądarki dostosowuje się do w systemu operacyjnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik użył dodatkowych motywów dostępnych w katalogu.

Test przeglądarek internetowych

Zobacz, jak Google Chrome wypadł w naszym teście przeglądarek internetowych. Uwzględniał on zarówno wydajność aplikacji, jej funkcjonalność jak i zgodność z nowoczesnymi technologiami internetowymi.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Chrome ze wsparciem dla Windows XP przynajmniej do końca roku

120
OPROGRAMOWANIE 17.04.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Rok temu Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie techniczne dla Windows XP, odcinając ten system także od aktualizacji dla przeglądarki Internet Explorer. Wiele firm postanowiło wspierać go nadal, czego przykładem jest Google i jego przeglądarka Chrome. Firma właśnie przedłużyła wsparcie dla starego systemu, będzie dostarczać aktualizacje przynajmniej do końca tego roku. Brak poprawek bezpieczeństwa dla przeglądarki internetowej to w dzisiejszych czasach ogromny problem. Windows XP jest natomiast narażony na ataki również za sprawą biuletynów zabezpieczeń, które go nie obejmują, a które…

Chrome 42 blokuje VOD? To bzdury, obsługa wtyczek jest wciąż dostępna

62
OPROGRAMOWANIE 15.04.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Na serwerach firmy Google pojawiła się już stabilna wersja przeglądarki Chrome 42. Choć początkowo mogłoby się wydawać, że to wydanie jakich wiele, diabeł tkwi w szczegółach. Google wyłączyło wtyczki NPAPI powodując panikę pewnych części Internetu, z drugiej strony ucieszyło zapewne deweloperów jeszcze lepszym wsparciem dla technologii webowych. W najnowszej wersji Chrome zaszły istotne zmiany w domyślnych ustawieniach. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Google zdecydowało się wyłączyć kolejne wtyczki korzystające z przestarzałego interfejsu NPAPI (Netscape Plugin Application…

Recenzje użytkowników

Dużo funkcji ułatwiających prace programistom stron internetowych - w tym emulacje mnóstwo urządzeń mobilnych.
Większe zużycie pamięci operacyjnej na wolniejszych kościach, niższe zużycie na szybszych.
ocena użytkownika

Fundamentem zaczynającym prace z tą przeglądarką jest przyswojenie sobie skrótów klawiszowych które bardzo ułatwią i przyśpieszą prace z programem. Warto mieć specjalna myszkę z dużą ilością przycisków - wówczas bardzo wydajnie i efektywnie można pracować z przeglądarką za pomocą skrótów zwłaszcza programistą którzy wykorzystują podglądanie kodu źródłowego i emulowanie przeglądarki do wybranego urządzenia mobilnego w celu zobaczenia jak programowana strona będzie wyświetlana na owych urządzeniach.
Ponad to warte uwagi są dodatki do przeglądarki które mogą zwiększyć jej funkcjonalność do nie wyobrażalnych możliwości, np Nimbus Screenshot pozwala na robienie konkretnych zdjęć stron, jako całości albo zaznaczonych fragmentów i pozwalający wysłać albo na chmurę albo zapisać na komputerze, innym przykładem jest FVD downloader który pozwala pobrać wszelkie filmy nie objęte zabezpieczeniami DRM.
Ustosunkowując się do zarzutu "zasobożerności" , prawdą jest ze na wolniejszych pamięciach RAM, np 667 mhz przeglądarka pobiera dużo pamięci ok. 600mb w spoczynku bez kart. Ale przy szybszych pamięciach RAM np 1333 mhz pobiera już tylko 200 mb.
Ponadto duża ilość powiązanych usług google z przeglądarką, przeglądarka bardzo przyjazna e-commerce który w Polsce rozwija się w szybkim tempie.

14.02.2015 04:31 | Recenzja do wersji 40.0.2214.111
Dużo dodatków, 99,9% kompatybilnych stron, synchronizacja haseł, ustawień i historii, Szybko wczytuje strony (na mocnych kompach)
Duże zapotrzebowanie na RAM (ale przy standardzie 8GB RAMu nie ma to znaczenia). Słabe okno wybierania (nie można ustawić swoich ikonek w speed dialu)
ocena użytkownika

Przeglądarka praktycznie przoduje, z uwagi że z usługami od Google zawsze będzie pełna kompatybilność i dodatkowe funkcje blokowane przy wykryciu innych przeglądarek.
Śmiga aż miło na mocnym CPU że wspomaganiem sprzętowym z GPU do renderowania stron.
Jedynie posiadacze już leciwych konstrukcji z prockiem jednordzeniowym oraz ze starą grafiką nie wspomagająca sprzętowo akceleracji mają problem, bo wtedy Chrome chodzi ślimazarnie, ale to wina sprzętu.
Trzeba iść z duchem czasu i się rozwijać, a nie stać w miejscu :).

31.01.2015 00:29 | Recenzja do wersji 40.0.2214.94

Komentarze

Gary58   5 #3761 21.04.2015 22:00

@perduto (niezalogowany): czy o to ci chodzi aby dodać stronę do konkretnego folderu ? Jeśli tak to da się - gwiazdka - dodaj do folderu nie dodajesz tylko naciskasz malutki trójkącik i masz utwórz nowy folder a poniżej pasek zakładek i strzałka w prawo i jedziesz do konkretnego folderu , chociaż prościej jest wg mnie przeciągnąć poprostu do konkretnego folderu.

  #3760 20.04.2015 09:40
Paolo222   2 #3759 20.04.2015 06:53

Najprawdopodobniej wykasowali dodatek Disconnect z Chrome Web Store. Jest tylko Disconnect Search.

  #3758 20.04.2015 02:10

@perduto (niezalogowany): Wybieraj zawsze dodaj do paska zakładek bo inaczej utworzy ci nowy folder nie wiadomo po co.Trzeba też zrozumieć, że beztalencia z googla muszą się czymś wykazać aby dostać wypłatę więc tworzą jakieś nikomu niepotrzebne gówna! Jak u mnie w robocie nie ma co robić to także ściemniam i udaję że coś robię twierdząc, że tak będzie lepiej i mój mentolnięty szefuńcio nawet mi za to kilka stówek premii odpala :)

Ostatni Mohikanin   20 #3757 19.04.2015 22:41

@Wielkopolski Obrońca Anonimowości (W.O.A ) (niezalogowany): Tyle piszesz o prywatności, a ciekawe, jak wygląda Twój profil na Facebooku...

Ostatni Mohikanin   20 #3756 19.04.2015 22:36

@perduto (niezalogowany): Ustaw Pasek zakładek jako zawsze widoczny, a zakładkami zarządzaj metodą "drag and drop".

  #3755 19.04.2015 21:59

@yarek35: niestety nie da się, na dodatek nowa wersja sama robi update i trzeba wracać do backup's
nie wiadomo kto to sknocił i dlaczego

Ostatni Mohikanin   20 #3754 19.04.2015 19:06

@Gary58: Upieram się jednak, że ustawienie strony startowej w przeglądarce to rzecz szczególna i żadna przeglądarka sama od siebie nie robi z tym problemów. Jeśli nie można tego zrobić, to znaczy, że się nie umie lub myli się ją z ustawieniem nowej karty, lub - często-gęsto - winę za to ponosi jakiś wredny toolbar albo inna tego typu "niespodzianka".

Gary58   5 #3753 19.04.2015 16:38

@Ostatni Mohikanin: u mnie np:slimjet wyświetla prawidłowo filmiki na youtube a u niektórych żle i o tym piszą - czy to znaczy że kłamią? Chyba nie.No ale szkoda czasu na drobiazgi..

Ostatni Mohikanin   20 #3752 19.04.2015 13:06

@Gary58: Przecież to, że Chrome nie zapamiętuje strony startowej, prawdą nie jest, a swoim komentarzem sugerujesz innym, że jest. Dla wielu użytkowników (w tym i dla mnie) konkretna strona startowa jest bardzo ważna. Niemożność jej ustawienia uważam za nie do przyjęcia.

Gary58   5 #3751 19.04.2015 11:10

@Ostatni Mohikanin: : Nie zarzucaj nikomu kłamstwa jak nie jesteś w stanie udowodnić a wogóle to wiek mi na to nie pozwala.
U mnie tak się zdarzyło po krótkiej instalacji tej przeglądarki i nie wchodziłem w to dalej bo sama przeglądarka mi nie podchodzi. Czasami różne niespodziewane rzeczy mogą się dziać z programami wskutek zbiegu różnych okoliczności.Teraz specjalnie zainstalowałem ponownie wersję 64bitową i wszystko jest ok. Jednak wolę inną.

Ostatni Mohikanin   20 #3750 18.04.2015 22:13

@Hrohro (niezalogowany): Co to znaczy, że się nie da? Chrome miałby niby "nie dać" się zalogować na konto Google? Toż to bzdura, jakich mało.

Ostatni Mohikanin   20 #3749 18.04.2015 21:41

@yarek35: Proszę bardzo :) Oczywiście metodą "drag and drop" możesz zarządzać wszystkimi zakładkami, nie tylko tymi nowo dodanymi.

yarek35   3 #3748 18.04.2015 21:31

@Ostatni Mohikanin: Tak mam, dzięki za podpowiedź Pozdrawiam

  #3747 18.04.2015 21:19

@Ostatni Mohikanin: Nie podniecaj się tak bo ci żyłka pęknie.

Ostatni Mohikanin   20 #3746 18.04.2015 21:06

@Gary58: "Nie zapamiętuje ustawienia strony startowej" - kłamstwo! Z czego wynikające? Albo z nieumiejętności użytkownika, albo z "niespodzianki" w systemie.

Ostatni Mohikanin   20 #3745 18.04.2015 20:59

@yarek35: A czy tzw. pasek zakładek masz zaznaczony jako zawsze widoczny? Jeśli tak, możesz do niego dodawać zakładki metodą "przeciągnij i upuść".

  #3744 18.04.2015 20:58

Ostatnia aktualizacja tak spieprzyła chrome, że nie wiem czy nie zrezygnuję z tej przeglądarki...
Chodzi mi o dodawanie do ulubionych. Przecież teraz nie wiadomo w ogóle o co w tym chodzi.
Nie umiem wybrać folderu, chrome samo sugeruje folder nie wiadomo skąd wybiera ten a nie inny i po co.
Po prostu zmiana nie do ogarnięcia jak dla mnie.
Można w jakiś sposób powrócić do poprzedniej wersji??? Bo tego raczej nie przeskoczę. Nie rozumiem tego w ogóle!

Srebrnobury   1 #3743 18.04.2015 15:24

Tak zrobiłem, ale nie wiem dlaczego wtyczkę wywaliło również w FireFoxie i Operze i tam już jej uruchomić nie mogę. Poza tym zakładki to rzeczywiście jedno wielkie nieporozumienie. Ja nie wiem kto tam projektuje, ale chyba ktoś kto w ogóle nie korzysta z przeglądarki skoro dobry system zamienia na całkowicie niefunkcjonalny...

juta   9 #3742 18.04.2015 10:28
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.