Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Chrome jest przeglądarką stworzoną przez inżynierów firmy Google. Chrome charakteryzuje oszczędność miejsca, jaką zajmuje interfejs przeglądarki oraz szybkość działania programu. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, przekładającą się na niskie wykorzystanie zasobów systemowych.

Galeria programu

Funkcjonalność

Google Chrome został oparty o silnik Blink, fork popularnego WebKita, który wykorzystywany jest również m.in. w przeglądarce Apple Safari. Przeglądarka sama w sobie oferuje jedynie podstawową funkcjonalność. Oferuje możliwość przeglądania stron w kartach czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty uruchamiane są automatycznie ponownie przy kolejnych uruchomieniach przeglądarki aż do czasu gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.

Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron. Pasek pojawia się, jeśli zostaje wyświetlona strona w innym języku niż język używany w interfejsie przeglądarki. Twórcy przeglądarki zadbali o bezpieczeństwo Chrome’a. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików, menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i jest odizolowana od reszty przeglądarki. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. Google Chrome oferuje również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony na których skrypty śledzące oraz pliki cookie nie będą działały.

Rozszerzenia

Przeglądarka umożliwia użytkownikowi możliwość konfiguracji funkcjonalności przy pomocy rozszerzeń. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń, w którym można znaleźć rozszerzenia odpowiadające za sprawdzanie poczty, przegląd nowości z czytników rss czy obsługę kalendarzy. Interfejs przeglądarki dostosowuje się do styli używanych w systemie operacyjnym, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby użytkownik użył motywów dostępnych w katalogu styli. Przeglądarka oferuje również możliwość synchronizacji zakładek, ustawień oraz motywów. W przyszłości pojawi się również możliwość synchronizowania rozszerzeń przeglądarki.

Wydajność

Google Chrome często uznawany jest przez użytkowników za przeglądarkę wydajną i szybko wczytującą strony internetowe. Dzięki silnikowi Webkit, bardzo wydajnemu silnikowi JavaScript V8 oraz optymalizacjom producenta w architekturze przeglądarki często plasuje się na pierwszych miejscach w licznych testach przeglądarek internetowych. Co więcej, dzięki rozłożeniu funkcjonowania programu na kilka procesów może ona wydajniej pracować na komputerach wyposażonych w wielordzeniowe procesory.

Test przeglądarek internetowych

Zobacz jak sprawdził się Google Chrome w naszym teście przeglądarek internetowych na rok 2014.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Chrome dla Androida odpowiada na nasze pytania już w pasku adresu

2
OPROGRAMOWANIE 16.09.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Jednym z charakterystycznych rozwiązań przeglądarki Google Chrome od samego początku jej istnienia jest zintegrowany pasek adresu i wyszukiwarka. W zależności od użytkownika, bywa to opcją bardzo wygodną ułatwiającą pracę, lub zupełnie nieintuicyjną i jedynie utrudniającą wyszukiwanie w różnych serwisach, tym bardziej, że opcje wyszukiwania nie są tak łatwo dostępne. Google nie zamierza jednak tego zmieniać, co więcej, w wynikach wyszukiwania niebawem zobaczymy bardziej rozbudowane podpowiedzi, które nie są tylko hasłami. Obecnie po wpisaniu interesującego nas zapytania do paska adresu…

Google Chrome wygeneruje hasła łatwe do wymówienia

17
OPROGRAMOWANIE 09.09.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Firma Google chce zwiększyć świadomość użytkowników w dziedzinie używania bezpiecznych haseł do usług internetowych. W testowej wersji Canary przeglądarki Chrome pojawiły się nowe flagi ustawień odpowiadające za nowe działanie generatora haseł zintegrowanego z przeglądarką. Możliwe, że w przyszłości będzie on proponował hasła, które będą nie tylko bezpieczne, ale również łatwe do zapamiętania. Jak? Mają być po prostu możliwe do wymówienia przez użytkownika. Funkcja generowania haseł pojawiła się w projekcie Chromium już ponad dwa lata temu. Do tej pory nie została ona domyślnie uruchomiona,…

Recenzje użytkowników

Szybkość, stabilność, integralność z usługami Google, synchronizacja, dużo świetnych rozszerzeń, duża zgodność (technologie + strony [ogólnie].
Słabo konfigurowalna (choć to w końcu Chrome), dość duże zapotrzebowanie na RAM.
ocena użytkownika

Byłem fanboyem Opery jak i zarówno ChrOpery, ale stwierdziłem, że lepiej dać szansę oryginałowi czyli Chrome (Chromium również zaliczam jako oryginał :P). Największym mankamentem, że muszę doinstalować kilka nie potrzebnych dodatków, ale nic nie poradzę, że wciąż jestem związany z funkcjami Opery/ChrOpery, no i nie mam też dostępu do mojego ulubionego Schowka i Odkrywaj, ale przecież nie będę prosił Google'a, by to dodali, bo użytkownicy mogliby dostać szału.

Jak można spojrzeć, chwalę tę przeglądarkę za szybkość i stabilność, bo tak jest. No, może przyczepię się do wystartowania, ale chyba każda przeglądarka ma taki problem, nawet jeśli jest zainstalowana "na czysto". Co do stabilności to jest pod baaaardzo wysokim zadowoleniem, ponieważ jest niesamowicie stabilna (choć z Chroperą jest podobnie) i naprawdę jest ją ciężko wykrzaczyć, oczywiście w wersji stabilnej :)

Dlaczego zaliczyłem integralność z usługami Google na plus? To proste, w końcu jest to przeglądarka Google'a, a więc synchronizując wybrane przez nas elementy jak rozszerzenia, zakładki czy otwarte karty poprzez logowanie się na adres Gmaila, logujemy się automatycznie do YouTube czy Google+. Jak już wspominam o synchronizacji to stwierdzam, że jest ona najlepsza ze wszystkich, ponieważ można synchronizować rozszerzenia a nawet ustawienia Chrome'a.

No i rozszerzenia. Nie dość, że mamy ich bardzo dużo, to jeszcze dużo jest tych świetnych i, co ciekawe, możemy zainstalować rozszerzenia do ChrOpery, co odkryłem przypadkowo. Wystarczy ściągnąć plik .nex lub .crx i w przypadku pliku .nex zmieniamy rozszerzenie na .crx, po czym "wrzucamy" plik .crx na stronę chrome://extensions i mamy rozszerzenie ChrOpery w Chrome :)

Ostatni plus to wielka zgodność ze stronami (wliczając w to odtwarzacz HTML5 w YouTube), ale nie trzeba się temu dziwić i nawet zbytnio komentować, bo Blink to bardzo dobry silnik.

A teraz dwa minusy. Pierwszy to słaba konfigurowalność, ale czy trzeba się temu dziwić? Wspominam to tylko po to, żeby każdy na wszelki wypadek się zastanowił przed zainstalowaniem Chrome'a, aby nie został zszokowany.

Drugim minusem jest dość duże zapotrzebowanie na RAM, ale jeśli ktoś posiada dużo wolnej pamięci RAM, to myślę, że nie powinien być problem. Słyszałem i czytałem, że niektórzy, mimo że mają dużo RAM-u, mają mimo to problemy z używaniem Chrome'a (czyt. jest powolny, przewijanie stron laguje). Uważam, że to po prostu zależy od... szczęścia, ponieważ ja mam słaby komputer, mało pamięci, do tego korzystam nadal z XPka i mam chyba z ponad 20 rozszerzeń, ale nie doświadczam tego typu problemów, a Blink ma, z tego co wiem, większe wymagania od, chociażby, Presto.


Podsumowując, Google Chrome jest warty zainstalowania, ale radzę go instalować poprzez instalator offline, ponieważ wtedy Chrome instaluje się w Program Files zamiast w Użytkownicy, itd. (nie pamiętam dokładnej lokalizacji)

Polecam Google Chrome,
Piter432.

09.04.2014 23:51 | Recenzja do wersji 34.0.1847.116
Dość szybka
Problem z niechcianymi reklamami. Nieprawidłowe działania przy klikaniu wyboru np Dalej
ocena użytkownika

Ta wersja, to jakaś porażka. Przy klikaniu na linki pojawiają się jakieś okienka z reklamami (sprawdzone na dwóch systemach i komputerach),. Problem z zapisywaniemm plików, Nie zawsze mozxna otworzyć z polecenia: pokaż w pliku. Nie można po prostu przeciągnąć pliku do okienka - zapisuje się cała strona.
Zrezygnowałem natychmiast z chrome.

18.01.2014 08:25 | Recenzja do wersji 32.0.1700.76

Komentarze

MagdaM46 (niezalogowany) 30.09.2014 20:20 #3495

Wcześniejsze wersje działały bardzo dobrze i szybko na starym komputerze, w tej wersji przy 10 - 15 otwartych kartach wyskakuje jakiś błąd i przeglądarka informuje mnie, że nastąpi zamknięcie wszystkich kart. Włączam przeglądarkę ponownie, daję przywracanie kart i znowu włącza się ten sam błąd i wszystkie mi zamyka. Niestety musiałam wrócić do Opery.

;o) (niezalogowany) 28.09.2014 18:46 #3494

@drylek: Jest m.in. jeszcze to:
Skaner malware'u Jotti - http://virusscan.jotti.org/pl

logy (niezalogowany) 26.09.2014 13:11 #3493

@drylek nie wiem co Ci tam się wolno wczytuje na demotywatorach,właśnie sprawdziłem, strona wczytała się błyskawicznie i i nic nie tnie.Żeby nie było,że jestem fanboyem chrome, to tak samo na firefoxie wszystko działa mi płynnie.Używam obu tych przeglądarek,nie widzę różnicy obie są szybkie i stabilne,nie pamiętam już kiedy miałem jakąś zwiechę na jednej i drugiej.Każda z nich z następną wersją działa coraz lepiej więc nie wiem po co ten płacz i wychwalanie pod niebiosa którejkolwiek,nie podoba się to nie używaj i tyle w temacie.Może masz coś z kompem?Acha i nie mam komputera z NASA :)

drylek  25.09.2014 22:46 #3492

To artykuł mi się bardzo spodobał fanboye chroma :
http://www.blogotech.eu/1970-hakerzy-wykorzystuja-google-do-testowania-swoich-wi...

hiob89  25.09.2014 13:19 #3491

@Miszkurka2000: Nadal to samo ładuje wszystkie karty

Miszkurka2000  25.09.2014 08:12 #3490

@hiob89: O ile się nie mylę musisz właczyć "Odświeżaj automatycznie tylko widoczne karty" w opcjach do których wchodzisz wpisując chrome://flags w pasku adresu.

I.R.E.K  24.09.2014 16:39 #3489

@Dżejek (niezalogowany): Mam tez Firefoxa ale chrome umożliwia mi wykonanie skryptów do pobrań np video których nie da rady w inny sposób pobrać , Eset zapora też czepia się blokując jakieś ścieżki chrome jak wchodzę na chrome i zaczynam wyszukiwanie wywala mi zapora komunikat że taki i taki adres został zablokowany a tak działa mi dobrze chrome .

hiob89  23.09.2014 22:53 #3488

Mam pytanie czy da się ustawić chrome tak aby podczas włączania otwierał tylko jedną zakładkę na której ostatnio się było a reszta zakładek żeby się nie ładowała tak jak jest w firefox. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Dżejek (niezalogowany) 23.09.2014 21:14 #3487

@drylek: a testowałeś przeglądarkę WhiteHat Aviator ?? Jeżeli tak to co o niej konkretnie sądzisz ?, jakie masz zdanie na temat przeglądarki Aviator ?.

drylek  23.09.2014 13:00 #3486

@Dżejek (niezalogowany): Ja się zgodzę z kolegą Google upadło na łeb. Testuje ją i Firefoxa na nowym SSD dla porównania. Google zrobił się mułowaty po tyg. WOW nie wierzę że w tak krótkim czasie może sie zp........ic i to jeszcze na SSD ( wcześniej miałem styczność tylko z HDD). Odpalam wiernego z HDD Firefoxa i wszystko hula (przyspieszył) na SSD jak należy nigdy mnie dotąd nie zawiódł. PRóboawłem dąc szanse googlowi powiem tak już nigdy więcej tego ad-aware,
trojana. Popularność tej przeglądarki to jakaś kpina a wydajność i stabilność - dno.
Prosty Przykład demotywatory Chrome wczytuje wolno tnie firefox idealnie.

Chrome to chyba wymaga komputera z NASA aby idealnie chodził.Nie tędy droga Googlu.Co aktualizacja to gorzej bliżej dna.

Dżejek (niezalogowany) 22.09.2014 20:31 #3485

@I.R.E.K: ty chyba kpiny i drwiny sobie z Google Chroma robisz ?? coś w tym twym komentarzu nr 3482 tak przeczuwam . no i bardzo dobrze że sobie w ten sposób drwisz i kpisz z Chroma dlatego że każdy normalny użytkownik internetu używa przeglądarki Mozilla Firefox 32.0.2 a nie Google Chrome 37.0.2062.120.
użytkownicy Firefoksa 32 to normalni użytkownicy .
ja też sobie teraz kpinę i drwinę pisząc ten komentarz robię z chroma dlatego że jestem normalnym użytkownikiem internetu i korzystam z Przeglądarki Mozilla Firefox 32.0.2
Bardzo dobrze że ComboFix usuwa pliki z Google Chroma -najlepiej to by było gdyby ComboFix po przeskanowaniu absolutnie totalnie każdemu niezbyt normalnemu użytkownikowi komputera wywalił przeglądarkę Google Chrome z dysku i wyczyścił absolutnie wszystkie pliki w rejestrze dotyczące Google Chrome -i to by dopiero wtedy jaja były jak by ComboFix absolutnie wywalił chroma z dysku i rejestru niektórzy użytkownicy szajsowatego Chroma by wpadli w panikę i paranoje lub nawet absolutną furię i by tu dopiero pojawił się zbiór płaczliwych komentarzy typu np ,,ComboFix usunoł mi przeglądarkę Google Chrome '' lub ,,dlaczego ComboFix mi wywalił Chrome '' lub jeszcze coś innego w tym stylu ,itp itd .rozpoczoł by się tu prawdziwy spektakl lament pt Combo to Combo tamto a ja bym miał tylko z tego ubaw i pretekst do kolejnych drwin kpin z tej jakże badziewnej jakże szajsowatej pseudo przeglądarki bo prawdziwa przeglądarka jest tylko jedna Mozilla

macaleks  21.09.2014 18:38 #3484

@I.R.E.K: http://googlechromereleases.blogspot.com/2014/09/stable-channel-update_18.html
Producent zaktualizował wersję przeglądarki dla systemu Mac. W chwili obecnej najnowsza wersja dla Windows oznaczona jest numerkiem 37.0.2062.120.
https://support.google.com/chrome/answer/95414?hl=pl&ref_topic=14660

ann. (niezalogowany) 21.09.2014 14:52 #3483

@I.R.E.K: załóż wątek na forum, z logiem z OTL, FRST i dorzuć ten Combo FIX.

I.R.E.K  21.09.2014 14:13 #3482

@Yetti (niezalogowany): U mnie działa bardzo dobrze bez zarzutu tylko nie wiem czemu jak przejechałem system Combo Fix to log dotyczy usunięcia jakiś plików z gogle chrome a jest tego mnóstwo jak mogę tu wkleić log ? abyście zobaczyli Chrome działa mi nadal ale czemu Combo Fix doczepił się jakiś plików i je usunął hm jak tu wkleić log?

Emmanuel (niezalogowany) 21.09.2014 13:51 #3481

@Yetti (niezalogowany): http://prntscr.com/4ovsg3

Yetti (niezalogowany) 20.09.2014 21:26 #3480

@juta: skopane dokładnie.pzdr.

juta  20.09.2014 17:24 #3479

Może ta wersja jest tylko na Maca, która coś tam poprawia, a na Windows aktualna to 37.0.2062.120

tosiek5  20.09.2014 11:59 #3478

@Anonim (niezalogowany): nie ma nic o Windowsie popieram

Yetti (niezalogowany) 19.09.2014 15:10 #3477

Link nie działa.:-(

Anonim (niezalogowany) 19.09.2014 11:27 #3476

"The stable channel has been updated to 37.0.2062.122 for Mac." - nie ma nic o Windowsie !

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.