r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Malwarebytes Anti-Malware Mobile – darmowe zabezpieczenie dla Androida

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

W dobie skandali takich jak ten związany z wszędobylskim zbieraniem informacji przez NSA, coraz więcej mówi się nie tylko o prywatności, ale również bezpieczeństwie. W szczególności swoistym problemem są tu urządzenia mobilne, które zrobiły niesamowitą karierę w ostatnich latach – ogrom funkcji, możliwość lokalizowania użytkownika i na tej podstawie dobierania odpowiednich danych, budowanie całych ekosystemów… to tylko kilka aspektów. Niestety nie każda aplikacja korzysta jedynie z tego, co jej potrzebne. Są również i takie, których głównych zadaniem jest zrobienie czegoś szkodliwego. Nie można się jednak poddawać, tym bardziej, że dla platformy Android dostępny jest już Malwarebytes Anti-Malware Mobile.

Malwarebytes Anti-Malware Mobile, to wersja mobilna bardzo popularnego programu ochronnego dla systemów Windows, znanego z komputerów PC. Aplikacja pozwala na ochronę systemu Android przed wirusami, szkodliwym oprogramowaniem, a także sprawdzanie informacji dotyczących tego, w jaki sposób zainstalowane i używane aplikacje ingerują w prywatność użytkownika. Po uruchomieniu dostępne jest skanowanie, dzięki któremu MBAM nie tylko potrafi wyszukać szkodliwe oprogramowanie, ale również zbiera informacje o tym, jak zainstalowane aplikacje wpływają na prywatność. Antywirus posiada edytowalny harmonogram skanowania i aktualizacji, działa również w czasie rzeczywistym sprawdzając instalowane aplikacje. Do dyspozycji oddaje także podgląd informacji o działających procesach (m.in. użycie RAM, czasu procesora) z możliwością ich zatrzymania.

Zwieńczeniem możliwości jest manager prywatności, który przedstawia listy aplikacji wymagających określonych uprawnień np. dostępu do lokalizacji użytkownika, monitorowania połączeń, danych z kalendarzy itd. Dodatkowy audyt bezpieczeństwa pozwala zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty ustawień tj. wyłączenie NFC i Android Beam, trybu debugowania, a także odpowiednie zabezpieczenie ekranu blokady przy pomocy techniki innej niż jedynie przesunięcie palcem. Czego natomiast w aktualnie dostępnym Malwarebytes nie znajdziemy? Aplikacja nie wymaga trybu root, nie posiada również żadnego modułu antykradzieżowego — za tę funkcję, według autorów, odpowiada niedawno zaprezentowany manager urządzeń od Google, do którego jest kierowany użytkownik po wybraniu stosownej opcji.

r   e   k   l   a   m   a

Chociaż aplikacja jeszcze nie zadebiutowała w Google Play, jej instalator w postaci pliku apk jest już dostępny. Instalacja wymaga włączenia w ustawieniach zabezpieczeń pozwolenia na instalację aplikacji spoza oficjalnego sklepu. Jeżeli nie chcecie tego robić, sugerujemy poczekać aż znajdzie się ona w markecie, jeżeli natomiast chcecie wypróbować mobilnego MBAM-a dla Androida, zapraszamy do naszej bazy programów, w której znajdziecie jego instalator. Aplikacja jest darmowa, jedynymi ograniczeniami może być interfejs dostępny w języku angielskim, a także konieczność posiadania systemu w wersji 2.3 lub wyższej.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
p_mache   5 #1 10.10.2013 10:59

Malwarebytes? Nie polecam.

Łukasz Tkacz   19 #2 10.10.2013 11:01

@p_mache: a możesz podać jakiś konkretniejszy powód?

lubicz   4 #3 10.10.2013 11:26

Zapodałem na LG4x CM 10.1.3, zobaczymy jak mocno zmuli system.

stojank   2 #4 10.10.2013 11:43

witam , kiedyś czytalem artykuł o tym ze wiekszość a moze nawet wsztkie antywiry na androida to tylko lipa i sciema.
dzis tez czytalem twoj artykuł o comodo IS i sie do niego zastosowałem;] ciekawi mnie czy mogłbyś przeprowadzic jakis test atywira na smartfona
pozdrawiam

squzeezebox   7 #5 10.10.2013 11:48

@p_mache: No właśnie. Możesz podać powód dla czego go nie polecasz?

p_mache   5 #6 10.10.2013 11:53

@lukasamd: Możliwe iż mi się program zmylił z innym - podobnie brzmiącą nazwą - antywirusem, napisanym w Visual Basic, z czego skuteczność była na "powalającym" poziomie - powiedziałbym że, poniżej zera absolutnego.

Jednak recenzje nie mówią "wielkiego łał" o Malwarebytes. Natknąłem się na filmik autorstwa (bodajże) RogueAmp'a lub podobnego, z któego wynikało że ten antywirus jest lepszy niż inne, które są napisane w VB. Z pewnością może konkurować z MSE. Jednak RogueAmp wspomina o malwarebytes jako "Fake Antivirus" - oczywiście udowadnia swoją tezę.

Jeżeli jednak się mylę, proszę o wybaczenie, oraz chciałbym jakiegoś dowodu że trwam w błędzie.

Autor edytował komentarz.
Łukasz Tkacz   19 #7 10.10.2013 12:02

@p_mache w wypadku systemu Windows trudno mówić o MBAM jako pełnoprawnym antywirusie. Nawet twórcy go tak nie nazywają i nawet wersję płatną, która ma możliwość pracy w czasie rzeczywistym zalecają traktować jako dodatek do innego rozwiązania. To jest program, który bardzo szybko potrafi znaleźć nowe malware, ale nie jest wyposażony w takie elementy jakie posiadają inne pakiety (chmura, HIPS, heurystyka). Z tego powodu ciężko go oceniać jako antywirusa.

p_mache   5 #8 10.10.2013 12:06

@lukasamd: pozostaje mi podziękować za informacje :]

Jany   10 #9 10.10.2013 14:01

Wszystkie zabezpieczenia typu "find my phone" nadają się do kosza wyrzucić tak samo jak zabezpieczenia przeciw kradzieży.

Łukasz Tkacz   19 #10 10.10.2013 14:48

@Jany drugi raz w komentarzach pod tym wpisem muszę o to poprosić... dasz jakieś argumenty na poparcie swojej tezy? Nie skazuję ich z góry na zignorowanie, nie zgodzenie się. Po prostu warto abyśmy je poznali, że faktycznie tak jest, ale sama tak opinia to jednak nieco za mało.

Axles   16 #11 10.10.2013 15:18

Dobrze wspominam MBAM na Windowsa, więc z pewnością zainstaluję go na Androidzie i to nawet teraz. Dziwi mnie trochę brak wymaganego roota, czy przez to nie jest w jakiś sposób program upośledzony?

Edit: LukasAMD chyba pomyliłeś linki do bazy programów na Androida, albo ja go tam nie widzę, ani żadnej opcji do zmiany systemu.

Autor edytował komentarz.
  #12 10.10.2013 15:48

Tu mozna poczytać o wynikach niezależnych testów... http://www.av-test.org/en/tests/mobile-devices/android/

Securitas   5 #13 10.10.2013 17:30

@p_mache: a to niby czemu nie polecasz? MBAM w wersji na PC jest bardzo skuteczny , a z testow na Andku wypada rownie dobrze.
Trollowanie to chyba twoj sposob na czas wolny :)

silvver   7 #14 10.10.2013 18:16

@Axles tu jest poprawny link
http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware-Mobile,Program,Android,4836...
lukasamd musiał się chyba pomylić, że dał wersje pod windowsa ;P

Jany   10 #15 10.10.2013 18:58

@lukasamd: Find my phone nie zadziała jak padnie bateria na co długo nie trzeba czekać, kradzież? flashowanie i po zabezpieczeniach.

Łukasz Tkacz   19 #16 10.10.2013 19:23

@Jany: Dlaczego uważasz, że przy każdym zagubieniu od razu znajdzie go ktoś, kto będzie umiał sflashować? Ile osób jakie mija się w sklepach potrafi to zrobić? Poza tym, co jeżeli nie zostanie ukradziony, ale po prostu zagubiony? To nie jest pewne, ale daje szansę na odzyskanie sprzętu. Wolę nadzieję, niż jej brak.

Jany   10 #17 10.10.2013 19:56

@lukasamd: Najlepiej jest nie gubić :P

Łukasz Tkacz   19 #18 10.10.2013 20:02

@Jany jeszcze mi się nie zdarzyło, ale licho nie śpi. Lepiej mieć coś w zanadrzu, niż obudzić się z ręką w nocniku :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.