100 mln osób w ciągu miesiąca korzysta z BitTorrenta

100 mln osób w ciągu miesiąca korzysta z BitTorrenta

04.01.2011 12:46

Już 100 mln osób miesięcznie korzysta z programów BitTorrent i µTorrent. Pojawiła się też nowa aplikacja do obsługi sieci BitTorrent w sklepie App Store.

O pobiciu rekordu liczby użytkowników BitTorrent poinformował na swoim blogu. Codziennie za pomocą programów firmy pliki pobiera około 20 mln internautów z 220 krajów na świecie. Jeszcze we wrześniu z programów BitTorrent korzystało miesięcznie 80 mln użytkowników. Twórca µTorrent poinformował też o nowościach, które zostaną zaprezentowane jeszcze w tym tygodniu - podczas targów CES w Las Vegas. Być może chodzi o zapowiadaną technologię, która pozwoli na streaming multimediów. Użytkownicy będą mogli bezpośrednio udostępniać sobie multimedia. Zlikwiduje to konieczności umieszczania ich w takich serwisach jak na przykład YouTube.

Warto też zwrócić uwagę, że sklepie App Store pojawiła się aplikacja iControlBits przeznaczona do zarządzania pobieranymi plikami torrent. Apple jak dotąd blokował tego typu programy, ze względu na możliwość wykorzystania ich do pobierania nielegalnych materiałów. Ostatnio restrykcje zostały nieco złagodzone - w październiku pojawił się IS Drive pośrednio umożliwiający korzystanie z sieci BitTorrent. Z kolei iControlBits pozwala na kontrolę klienta Transmission za pośrednictwem protokołu RPC. Aplikacja kosztuje 1,59 euro w App Store.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)