12 milionów użytkowników Ubuntu

12 milionów użytkowników Ubuntu

08.04.2010 14:52, aktualizacja: 11.04.2010 17:24

Zdaniem pracowników firmy Canonical z systemu Ubuntu korzysta około 12 milionów osób na całym świecie. Jeszcze dwa lata temu Ubuntu zainstalowany był na ledwie 8 mln komputerów.

Linuksowi nadal daleko do popularności takich systemów jak Windows czy Mac OS X. Według niedawnych statystyk, spośród wszystkich osób łączących się z Internetem w marcu tego roku tylko około 1% to użytkownicy Linuksa. Trzeba jednak zaznaczyć, że ilość osób korzystających z wolnego oprogramowania nieznacznie wzrasta. Jak podał serwis LinuxPlanet powołując się na rozmowę z Chrisem Keynonem z Canonical, z Ubuntu korzysta obecnie około 12 mln użytkowników.

Do większego zainteresowania Ubuntu 10.04 mogło przyczynić się kilka czynników - np. zmiany w wyglądzie interfejsu czy też wprowadzenie sklepu Ubuntu One Music Store i chmury obliczeniowej Ubuntu One. Jednak system rozwijany przez firmę Canonical nie jest najpopularniejszą dystrybucją Linuksa. Pod koniec zeszłego miesiąca na stronach Fedory pojawiły się informacje, że z oprogramowania firmy Red Hat korzysta już ponad 24 mln osób.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)