12 nowych formatów w Google Docs

12 nowych formatów w Google Docs

21.02.2011 12:35

Do Google Docs wprowadzona została obsługa 12 nowych formatów plików, w tym pochodzących z programów Pages, Illustrator, Photoshop i AutoCAD.

Przeglądarka dokumentów wbudowana w Google Docs zyskała możliwość przeglądania obrazów zapisanych przez programy Adobe Photoshop i Illustrator w formatach PSD oraz AI, i modeli zapisanych przez Autodesk AutoCAD w formacie DXF. Wsparcie dokumentów tworzonych w pakietach Office 2007 i 2010 zostało poszerzone o formaty XLSX i PPTX a ponadto poprawiona została obsługa arkuszy kalkulacyjnych zapisanych w starszych wersji Excela (XLS). Dodatkowo w przeglądarce Google Doc obejrzeć można również grafiki w formacie Scalable Vector Graphics (SVG), dokumenty w formatach PostScript (EPS i PS) oraz XML Paper Specification (XPS) i czcionki typu TrueType.

Format dokumentów tworzonych przez Pages — część pakietu biurowego iWork firmy Apple — to pierwszy typowy dla oprogramowania firmy Apple format, który został wprowadzony do Google Docs. Dokumenty w tym formacie można otwierać jedynie do odczytu. Na razie brak informacji o wsparciu dla plików tworzonych przez pozostałe komponenty pakietu iWork — arkusze kalkulacyjne programu Numbers i prezentacje programu Keynote.

Zmiany dostępne są na wszystkich platformach, na których działa Google Docs, wliczając w to platformy mobilne. Inne aplikacje Google Web Apps, na przykład Gmail, również rozpoznają nowe formaty plików i zapewniają możliwość podglądu lub edycji w bezpośrednio w Google Docs.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)