Tydzień w wielkich firmach

Właśnie dotarło do mnie od jak wielu lat zaglądam już na stronę główną DP, a stało się to za sprawą tego, że w końcu zauważyłem, że od dłuższego czasu w aktualnościach nie pojawiają się już teksty zatytułowane "Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach". Jako, że zawsze bardzo lubiłem przeczytać sobie to zbiorcze podsumowanie tygodnia, postanowiłem sprawdzić, kiedy pojawiło się jego ostatnie wydanie. Spodziewałem się, ze było to może rok, no maksymalnie 2 lata temu. Jednak bardzo mocno zaskoczyło mnie to, że ostatni

Trochę inne gry

W dzisiejszym wpisie postanowiłem dorzucić swoją cegiełkę do trwającej obecnie na całym świecie akcji #StayTheFuckHome i przedstawić Wam 4 gry czy też platformy gier, które mogą umilić Wam ten wymuszony przez okoliczności pobyt w domu. Oczywiście nie byłbym sobą gdyby była to lista zwykłych tytułów, ponieważ tych znajdziemy w internecie na pęczki, a ja wolę rzeczy unikalne ;).

Bądźmy bardziej etyczni cz.2

Mój poprzedni wpis o sposobach na bycie bardziej etycznym przy korzystaniu z technologii spotkał się ze sporym odzewem, co oczywiście zainspirowało mnie do stworzenia części drugiej, w której przedstawię kolejne sześć "etycznych" propozycji. Tak, więc już zakończmy ten krótki wstęp i przejdźmy do właściwej części dzisiejszego tekstu.

Źródło grafiki: 

Podsumowanie miesiąca na blogu DP - luty 2020

Witam w kolejnym wpisie z cyklu podsumowanie miesiąca. Z dalszej części tego tekstu dowiemy się ile artykułów trafiło na główną bloga DP w zeszłym miesiącu. Sprawdzimy także ilu autorów publikowało swoje teksty oraz jak wiele komentarzy one zgromadziły. Nie przedłużając już przejdźmy do właściwej części tekstu.

Na początek standardowo ogólna tabela z zebranymi przeze mnie danymi - są one aktualne na dzień 07.03.2020:

Bądźmy bardziej etyczni

Etyka definiowana jest jako dział filozofii, zajmujący się badaniem moralności i tworzeniem nowych systemów myślowych, z który można wyprowadzić zasady moralne. Oczywiście w dzisiejszym wpisie nie przedstawię żadnego nowego systemu wartości, ponieważ coś takiego znacznie przerasta moje kompetencje. Jednak omówię pięć inicjatyw, dzięki którym korzystając z internetu i ogólnie nowych technologi możemy działać bardziej "etycznie".