Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Linie kodu bez projektu umrą z głodu...

... lecz i projekt bez kodu nie będzie miał do życia powodu!!!

Oprogramowanie to głównie pisany miesiącami kod, godziny ciężkiej pracy programistów i mnóstwo innych zawiłych rzeczy, których nazw nie jestem w stanie przytoczyć, a większość czytelników zna się na tym lepiej niż ja :). Można powiedzieć, że pod tym kontem jestem "typowym" użytkownikiem oprogramowania. Kupuję program (bądź też pobieram go z Dobrych Programów :)) i chcę, żeby dobrze działał i spełniał swoją funkcję oraz cel w jakim go nabyłam. To, co jako typowy użytkownik przede wszystkim ogarniam percepcją i rozumem to szeroko rozumiany wygląd tego, co nabyłam. Niestety wszystkie linie kodu, są poza możliwościami mojego poznania, to jest język obcy, którego nie rozumiem :).

Do czego zmierzam? Chciałabym Wam przybliżyć temat projektowania w dziedzinie oprogramowania.

"Nie każ mi myśleć", czyli o kilku rzeczach, których potrzeba użytkownikom stron www do szczęścia :)

W drodze powrotnej z HotZlotu wywiązała się między mną i Meszuge rozmowa na temat funkcjonalności stron www. Chciałabym trochę rozwinąć ten wątek tak, aby więcej osób mogło wziąć udział w naszej dyskusji.

Może niektóre z poniższych kwestii wydadzą się Wam oczywiste, ale mam nadzieję, że mimo wszystko znajdziecie tu informacje, które ulepszą Wasz warsztat.

To, co napiszę poniżej jest w dużej mierze oparte na książce Stave'a Kruga - "Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych." Autor książki jest osobą zawodowo testującą witryny internetowe, a swoje spostrzeżenia i rady oparł na doświadczeniu zdobytym poprzez badania reakcji ludzi na strony www oraz interakcji użytkownika z witryną.Książkę tę mogę polecić wszystkim tym, którzy poszukują wskazówek na temat tego, jak zaprojektować stronę internetową tak, aby odwiedzający ją znaleźli tam potrzebne im informacje, a w przyszłości znów powrócili na daną witrynę.

JAK KORZYSTAMY Z INTERNETU wg Stave'a Kruga???

Główna odpowiedź brzmi: MY NIE CZYTAMY STRON INTERNETOWYCH, MY JE PRZEGLĄDAMYtj. szukamy jedynie tego, co na prawdę nas interesuje i co prowadzi nas do rozwiązania naszego problemu, patrz szukasz np.

:):):)

Bardzo się cieszę, że z Wami tu jestem.

Szczegoólna buźka dla Uli :* (na zdjęciu) za towrzystwo na zlocie. Powtórzę jeszcze raz "inność baaaardzo zbliża" :P, szczególnie w tak męskim gronie :):):), w którym btw bardzo tu miło.

ola