Prawo jazdy na internet

Davos to małe miasteczko w Szwajcarii, w którym co roku odbywa się Światowe Centrum Ekonomiczne. To właśnie tam, w 2010 roku, po raz zdaje się pierwszy, w tak poważnym miejscu i do tak poważnych słuchaczy mówiono o licencji na internet. Popularne wtedy stało się określanie ich mianem "prawa jazdy na internet". Tokio to zdecydowanie większe od Davos miasto. Tam też mieści się siedziba MSZ Japonii, w którym w 2012 roku ambasador Polski w Japonii podpisała umowę ACTA. Popularne wtedy stało się hasło "stop ACTA".

Webdeveloping cz. 1/3 - WAMP

Czas w końcu oddać Wam kolejną część o webdevelopingu. Napisałem w poprzedniej części o serwerze lokalnym, na którym wstępnie odpalamy aplikację przed wrzuceniem na serwery produkcyjne. W związku z tym, że pojawiły się głosy o bezsensowności takiego rozwiązania, marnowaniu czasu i tak dalej...

Cóż, moim zdaniem, własne środowisko to podstawa i nie potrafię sobie wyobrazić pracy bez niego. Po pierwsze, wolę sprawdzić czy wszystko jest ok, zanim puszcze na produkcję.

Webdeveloping cz.0

Spędziwszy kilka ostatnich dni, a może nawet tygodni głównie na forum dp (zamiast kończyć wpis o OSSTMM. Obiecuję, że dokończę) doszedłem do wniosku, że zapaleńców próbujących tworzyć strony internetowe są setki. Niestety - generalna większość pisząca na forum dp.pl ma braki w podstawach. Rzuciła się na głęboką wodę, dzięki googlowi wyszukawszy interesujących ich skrypt. Bez zrozumienia wrzuciła na swoją stronę i wsadziła do internetu. Internet jak papier, zniesie wszystko. Problemy pojawiają się, gdy cokolwiek, podkreślam - cokolwiek - trzeba zmienić w skrypcie.