Leniwy jak administrator

Są dwa powody, dla których warto robić automaty. Po pierwsze automatowi nie zdarza się o czymś zapomnieć i przeoczyć, po drugie... zrobi coś za nas. Kierując się pierwszym i drugim pisze automaty jak się da i gdzie się da. Tak jak obiecałem w poprzednim wpisie, napisze w miarę szybko o moich najlepszych moim zdaniem automatach. Od razu zaznaczam, żeby potem nie było zgryzów - pracuję na windowsach w domenie. Nie interesują mnie shelle,

[Short] Dropbox - synchronizacja kilku folderów

Na początek info - Shorty to będą krótki wpisy o fajnych rozwiązaniach (moim zdaniem), które udało mi się wypracować lub odszukać w necie i pozwoliły mi ułatwić moją pracę.

Dropboxa każdy chyba już zna. Genialny program, który pozwala synchronizować w chmurce dwa giga danych. Domyślnie tworzy jeden folder, w którym trzyma dane.

A co jeśli będę chciał dane trzymać w różnych miejscach? Na przykład zawartość wwwdocs? W moim przypadku cały problem sprowadzał się do tego, że chciałem móc pracować w domu na własnym komputerze oraz w pracy na firmowym.

How not to be seen

In this picture there are forty people.

Genialny skecz z Latającego Cyrku Monty Pythona stał się dla mnie mottem do stworzenia tego wpisu. Proszę szanownych czytelników, postaram się szybko i sprawnie opisać moje własne metody, jak pomóc użytkownikom nie odrywając pośladków od własnego, wygodnego fotela.

Tysiące razy słyszałem teksty z parafii "bo mi nie działa", "bo mi się nie pokazuje", "bo mi się pokazuje", "bo mi to tak wyskoczyło".

Informatyk – Budowlaniec

Jestem chyba nie pierwszym i nie ostatnim, którego wpisy Shaki81 zmobilizowały do drugiej próby podjęcia blogowania na stronach DP. Generalnie do tej pory komentarze sprowadzały się do zachwytów nad kuriozalnymi (czasem) rozwiązaniami, które Shaki81 spotkał na swojej drodze bycia Informatykiem w polskiej firmie opłacanej z naszych podatków. A ja napisze, jak być powinno. Przynajmniej ten jeden raz.

Po tym pierwszym wstępie, wstęp drugi. Słowo „informatyk” używane do opisania stanowiska, jakie piastuje Shaki81 i ja i wielu innych, mierzi mnie przeokrutnie.