Na początek - koniec testów

Ci, co czytają książki znają to uczucie... Kupujesz nową książkę, najlepiej ulubionego autora. Tomiszcze. Osiemset kilkadziesiąt stron, prawie dziewięćset. We wprawionych rękach - narzędzie mordu. Czwarty, zamykający tom, na który czeka się miesiącami. Bierzesz ją do ręki i dokładnie czytasz wszystko, co nie jest treścią książki. Okładkę, stronę tytułową, wkładkę. Wszystko. Budujesz sobie napięcie, delektujesz się chwilą, gdy jeszcze nie delektujesz się czytaniem. A potem powoli zaczynasz czytać. Dwadzieścia stron, reszta na później.

OSSTM v3, część pierwsza - defincje

Nie będę udawał - pisze to głównie dla siebie. Tak, by napisawszy jeszcze lepiej zrozumieć i usystematyzować. Taki sposób, by angielski ponad dwustu stronicowy podręcznik rozumieć, a nie znać na pamięć. Jednocześnie - być może komuś się przyda ta wiedza. Zwłaszcza, że to OS.

OSSTM

Czyli Open Source Security Testing Methodology (Manual) to podręcznik opisujący metodę przeprowadzania testów bezpieczeństwa. Podkreślam, że nie chodzi tutaj o pentesty, podręcznik etycznego hakiera, ani manual do metasploita.