1982 na weekend – kolorowy hołd dla Space Invaders

1982 na weekend – kolorowy hołd dla Space Invaders

1982 na weekend – kolorowy hołd dla Space Invaders
Rafał Szramowiat
08.07.2017 10:51

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy 1982 - bezpłatną, zręcznościową strzelankę 2D nawiązującą stylem oraz całą swoją rozgrywką do hitów typu Space Invaders z lat osiemdziesiątych.

Wydawać by się mogło, że w temacie totalnej eksterminacji obcych, która dzieje się na niewielkiej, statycznej planszy, nie pozostało już nic do odkrycia, ani do pokazania i że już wszystko znamy, że już wszystko widzieliśmy… no i w sumie racja, ale twórcy 1982 postanowili jednak czymś poruszyć gracza, zapragnęli udowodnić, że ich tytuł ma duszę.

"1982" FREE Game made with AppGameKit

Gracz porusza się niewielkich rozmiarów pojazdem po statycznej planszy starając się jednak realizować klasyczny scenariusz dla tego typu pozycji polegający na jak najszybszym wybiciu wszystkich wrogich jednostek przy minimalnych stratach własnych i dotarciu do jak najdalszych układów.

Gra stawia też raczej na liczbę obiektów mogących nas zestrzelić niż na sztuczną inteligencję przeciwników. Spadają oni ciągle na nas, a głównym problemem jest nie tyle ich zbijanie, co przedzieranie się przez kolorowe ich ciągi oraz pociski nie tracąc przy tym z oczu swojej jednostki.

Głównym jednak założeniem autorów projektu było przedstawienie czy też przypomnienie tego, co było niegdyś kwintesencją wideogier poprzedniej epoki. Najlepszym dowodem na to jest całościowa oprawa graficzna, zawarte 3 klasyczne tryby rozgrywki wraz z 3 poziomami trudności do wyboru oraz wskaźnik poziomu życia czy energii. To wszystko czyni z tytułu pewnego rodzaju hołd dla starych produkcji.

Grając w 1982 nie zapominamy także o mocach specjalnych wylatujących ze strąconych obiektów, a walcząc o jak najwyższy wynik cieszymy się w pełni sympatyczną rozgrywką, która nastraja pozytywnie i dostarcza przyjemnych wrażeń.

Grę 1982 można pobrać w dziale:

Zapraszamy do zabawy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)