1982 v.3

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

1982 to bezpłatna, zręcznościowa strzelanka 2D nawiązująca stylem oraz całą swoją rozgrywką do hitów typu Space Invaders z lat osiemdziesiątych. Wydawać by się mogło, że w temacie totalnej eksterminacji obcych, która dzieje się na niewielkiej, statycznej planszy, nie pozostało już nic do odkrycia, ani do pokazania i że już wszystko znamy, że już wszystko widzieliśmy… no i w sumie racja, ale twórcy 1982 postanowili jednak czymś poruszyć gracza, zapragnęli udowodnić, że ich tytuł ma duszę.

Gracz porusza się niewielkich rozmiarów pojazdem po statycznej planszy starając się jednak realizować klasyczny scenariusz dla tego typu pozycji polegający na jak najszybszym wybiciu wszystkich wrogich jednostek przy minimalnych stratach własnych i dotarciu do jak najdalszych układów.

Gra stawia też raczej na ilość obiektów mogących nas zestrzelić niż na sztuczną inteligencję przeciwników. Spadają oni ciągle na nas, a głównym problemem jest nie tyle ich zbijanie, co przedzieranie się przez kolorowe ich ciągi oraz pociski nie tracąc przy tym z oczu swojej jednostki.

Głównym jednak założeniem autorów projektu było przedstawienie czy też przypomnienie tego, co było niegdyś kwintesencją wideogier poprzedniej epoki. Najlepszym dowodem na to jest całościowa oprawa graficzna, zawarte 3 klasyczne tryby rozgrywki wraz z 3 poziomami trudności do wyboru oraz wskaźnik poziomu życia czy energii. To wszystko czyni z tytułu pewnego rodzaju hołd dla starych produkcji.

Grając w 1982 nie zapominamy także o mocach specjalnych wylatujących ze strąconych obiektów, a walcząc o jak najwyższy wynik cieszymy się w pełni sympatyczną rozgrywką, która nastraja pozytywnie i dostarcza przyjemnych wrażeń.

Uwaga!

  • W celu instalacji gry należy pobrać program Steam – specjalną platformę internetową pozwalającą nie tylko na kupowanie i ściąganie gier komputerowych, ale także oferującą graczom możliwość kontaktu ze sobą, wymiany doświadczeń oraz wspólnej gry.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
wanilja   3 #4 06.09.2017 11:37

jakie to fajne!

nonpix   11 #3 09.07.2017 20:14

"W celu instalacji gry należy pobrać program Steam – specjalną platformę ... " ... dziękuję, już pograłem

  #2 09.07.2017 15:56

jestem nowy w grach. dlaczego zeby w to zagrac musze instalowac jakiegos steama? nie ma zwykłej instalki? bez sensu

Kwasiarz   7 #1 08.07.2017 11:28

"System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10"
Według steama działa też na Viście i XP.