20% pracowników firmy Google nadal korzysta z Windows

12.05.2011 13:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Współzałożyciel Google'a, Sergey Brin, poinformował, że około 20% pracowników jego firmy nadal korzysta z systemu Windows.

Google i Microsoft, mówiąc łagodnie, nie przepadają za sobą - to dość powszechnie znany fakt. Obie spółki konkurują ze sobą na wielu polach, począwszy od wyszukiwarek internetowych, przez aplikacje, a skończywszy na systemach operacyjnych. Podczas rozmowy z publicznością na konferencji I/O 2011, Brin ujawnił ciekawe szczegóły na temat pracowników Google’a. Dowiedzieliśmy się, że z systemu Windows korzysta w pracy jakieś 20 procent osób zatrudnionych w firmie. Brin dodał także, że spośród użytkowników systemu Microsoftu tylko kilku nie korzysta z jego najnowszej wersji - Windows 7.

Wiadomość jest o tyle ciekawa, że Google zaczął wycofywać się z oprogramowania Microsoftu w styczniu ubiegłego roku. Powodem były ataki cyberprzestępców właśnie za pośrednictwem starszych wersji Windowsa. Wciąż jednak spora część tzw. „Googlersów” korzysta z oprogramowania Microsoftu. Google zamierza obecnie promować wśród swoich pracowników własny system - Chrome OS. Jak stwierdził podczas rozmowy Brin, szefowie firmy liczą, że za rok podczas kolejnej konferencji I/O większość „Googlersów” korzystać będzie z rodzimego oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)