200 tys. dolarów od Microsoftu za technologię zabezpieczającą Windowsa

200 tys. dolarów od Microsoftu za technologię zabezpieczającą Windowsa

04.08.2011 14:27, aktualizacja: 04.08.2011 14:38

Podczas konferencji Black Hat w Las Vegas Microsoft ogłosił ciekawy konkurs. Aby wziąć w nim udział, należy opracować technologię zabezpieczania systemu Windows.

Nagrody są całkiem atrakcyjne. Główna nagroda — BlueHat — to 200 tysięcy dolarów, autor drugiego najlepszego rozwiązanie zabezpieczającego otrzyma 50 tysięcy dolarów, zaś nagrodą za trzecie miejsce jest subskrypcja w MSDN o wartości 10 tysięcy dolarów. Firma z Redomnd będzie akceptowała zgłoszenia do 1 kwietnia 2012 roku. Zgłoszone technologie będą oceniane przez pracowników firmy, a zwycięzcę poznamy na przyszłorocznej edycji Black Hat.

Microsoft tym konkursem staje nieco przed Googlem, Mozillą i Facebookiem, które to firmy oferują nagrody pieniężne jedynie za znalezienie istniejących już luk bezpieczeństwa. Microsoft oczekuje, że uczestnicy konkursu oderwą się od łatania luk w systemie Windows i wyjdą naprzeciw zagrożeniom. Konkurs ma również na celu przekonanie osób zajmujących się bezpieczeństwem systemu Microsoftu do szerszego spojrzenia na wady systemu jako całości, a nie jako listę pojedynczych, niepowiązanych luk.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)