31. BookRage: Czeskie klimaty po raz drugi i wsparcie dla White Helmets

31. BookRage: Czeskie klimaty po raz drugi i wsparcie dla White Helmets

31. BookRage: Czeskie klimaty po raz drugi i wsparcie dla White Helmets
16.01.2017 15:04, aktualizacja: 16.01.2017 15:22

Jeśli jeszcze nie macie dość przekazywania funduszy na szczytne cele, jeszcze przez tydzień możecie kupić za „co łaska” pakiet książek w ramach akcji BookRage. Tym razem można zgarnąć 7 e-booków, napisanych przez czeskich autorów. Przekazaną kwotę tradycyjnie można dowolnie podzielić między wydawców e-booków, organizatorów akcji oraz organizację charytatywną.

Tym razem BookRage daje nam możliwość wsparcia White Helmets – istniejącej od 2013 roku grupy nieuzbrojonych, neutralnych wolontariuszy, którzy uratowali już ponad 78 tysięcy cywilów w Syrii. White Helmets działają w miejscach, gdzie służby narodowe uległy rozbiciu i pomagają wszystkim, bez względu na wyznanie i poglądy polityczne.

Przejdźmy do książek. W drugiej części „czeskich klimatów” można kupić między innymi czeskiego klasyka, którego sensacyjne opowieści sprzedawały się w milionowych nakładach w USA. Obecna jest też obsypywana nagrodami, najpopularniejsza czeska pisarka, która o trudnych tematach potrafi pisać (pozornie) lekko i gigant czeskiej literatury, dla którego najważniejsze były zawsze saksofony. Młode pokolenie reprezentuje największe odkrycie czeskiej literatury ostatnich lat, który zdaniem krytyków potrafi napisać książkę tak, jakby pisał ją promień światła. Jest też najpoczytniejszy satyryk i humorysta, którego książki regularnie trafiają na listy bestsellerów oraz pisarz czeski, o którego istnieniu być może jeszcze nie wiecie, który udowadnia, że Czesi potrafią pisać książki metafizyczne. Listę zamyka najbardziej znany czeskojęzyczny pisarz, który nigdy nie chciał, by jego teksty zostały wydane. Wiecie o kim mowa?

W podstawowym pakiecie, który można kupić za dowolną cenę, otrzymacie e-booki: „Zaginiony” Egona Hosotovskiego, „Historia światła” Jana Němeca, „Którędy szedł anioł” Jana Balabana i wywołujące salwy śmiechu „Pijane banany” Petra Šabacha, które bardzo Wam polecam na ponure zimowe wieczory.

Obraz

Dodatkowo jeśli zapłacicie więcej niż aktualna średnia cena pakietu (w chwili pisania 24,15 zł) otrzymacie jeszcze dwie książki: „Boginie z Zitkovej” Kateřiny Tučkovej oraz „Scherzo capriccioso. Wesoła fantazja na temat Dvořáka” Josefa Škvoreckiego. Książka sugeruje, że to najsłynniejszy czeski kompozytor wprowadził muzykę jazzową na salony, ale jej osią są wydarzenia, które doprowadziły do powstania genialnej symfonii „Z nowego Świata”. Oto mój ulubiony fragment (pierwsze dwie minuty poniższego klipu):

Jeśli zaś zdecydujecie się przebić stałą cenę 30 zł, otrzymacie dodatkowy czesko-niemiecki rarytas – „Proces” Franza Kafki w nowym tłumaczeniu Jakuba Ekierta. Warto po nie sięgnąć nawet jeśli znacie już „Proces”. Świeży przekład unika wielu pomyłek językowych, znanych z poprzednich wydań, a także zawiera dodatkowe objaśnienia od tłumacza i prof. Łukasza Musiała, który za swoją książkę „Kafka. W poszukiwaniu utraconej rzeczywistości” otrzymał prestiżową nagrodę „Literatury na Świecie”.

Na koniec coś dla miłośników statystyk i wykresów – BookRage udostępnia teraz szczegółowe statystyki sprzedaży najpopularniejszych z poprzednich pakietów. Nie jest zaskoczeniem, że na czele stoją „Światy Zajdla”.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)