3DMark 11 w trzecim kwartale tego roku

3DMark 11 w trzecim kwartale tego roku

Redakcja
25.05.2010 12:42

Firma Futuremark, twórca uznanych w świecie narzędzi do mierzenia wydajności komputerów, zapowiada kolejną odsłonę swojego flagowego produktu - 3DMark 11.

3DMark to jeden z najpopularniejszych na rynku programów do testowania mocy zestawów komputerowych pod kątem grafiki i nie tylko. Nowa wersja stworzona została z myślą o upowszechniającej się technologii DirectX 11. 3DMark 11 wykorzystywać będzie autorski silnik firmy Futuremark i sprawdzi wydajność współczesnych maszyn przy generowaniu złożonych scen - np. z wykorzystaniem wolumetrycznych świateł, tesselacji, jak też wielu nowoczesnych filtrów. Pierwszym z zademonstrowanych testów jest Deep Sea, czyli podwodna podróż po dnie morza. Publiczne prezentacje oprogramowania odbędą się podczas czerwcowych targów Computex.

Premiera 3DMark 11 przewidziana jest na trzeci kwartał bieżącego roku. Na oficjalnej stronie programu dostępne są już pierwsze materiały multimedialne prezentujące narzędzie w akcji. Przypominamy, że ostatnim benchmarkiem firmy było 3DMark Vantage wprowadzone w 2008 roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)