Internet of Bagaż

Kiedy tydzień temu Samsung Electronics, ustami swojego dyrektora generalnego, Boo-Keun Yoona, zapowiedział, że do 2020 roku wszystkie produkty firmy będą łączyć się z internetem w ramach „Internet of Things”, myślałem, że świat upadł na głowę. „Internet Rzeczy”, który, osobiście, wolę nazywać „Internetem Dupereli”, ma sprawić, że lodówka sama zamówi w internecie masło, które właśnie się skończyło, a buty wyślą Ci sms-a, że zaczynają śmierdzieć i powinieneś kupić odświeżacz. Jak podaje serwis engadget, w ślady wielkich tego świata, postanowiła pójść francuska firma

SmartScooter – skuter przyszłości

Smart skuter, a właściwie SmartScooter, bo tak nazywa się nowy projekt tajwańskiej firmy Gogoro, ma w założeniu zrewolucjonizować transport miejski. Chociaż nam skutery mogą się kojarzyć głównie z młodzieżą i dostawcami pizzy, to w wielu, zwłaszcza azjatyckich, metropoliach, małe jednoślady stanowią podstawę transportu indywidualnego. Jeżeli nie słyszeliście nigdy o firmie Gogoro – nie ma się czemu dziwić.

RetroBerry: gry Vintage na Raspberry Pi

Kto z nas nigdy nie zarywał nocy przy grach? Jeżeli masz trochę więcej niż naście lat, to na pewno doskonale pamiętasz pierwsze Playstation, Amigę, czy Pegasusa (czyli chiński klon konsoli NES). Wielu z nas dzisiaj chętnie wróciłoby do starych gier, gdyby tylko w płyty z Play Station nie wgryzł się kurz, a Pegasus lata temu nie odmówił posłuszeństwa. Właśnie dla takich osób – które darzą stare gry sentymentem, a także dla tych, które chciałyby się przekonać na własnej skórze, z czego sentyment ów wynika, przeznaczona jest konsolka Retroberry.

Mała firma zmieni rynek pamięci masowych

Powszechnie wiadomo, że półprzewodnikowe pamięci nieulotne NAND, używane choćby w dyskach typu SSD, mają swoje ograniczenia. Podstawowym ograniczeniem pamięci typu NAND jest ich niewielka, w stosunku do tradycyjnych dysków twardych pojemność. Choć tradycyjne dyski magnetyczne (HDD) osiągają już pojemności rzędu 8TB, to dyski półprzewodnikowe (SSD) w podobnej cenie oferują pojemności 500-512GB, czyli około 16 razy mniejsze.