Gadżetowe szaleństwo - Stomatologiczna inwigilacja.

Przyznam się wam szczerze że coraz częściej zaczynam mieć wrażenie, iż znaczna większość społeczeństwa jest strasznie zakompleksiona. Być może to moje subiektywne odczucie, ale obserwując to co się dookoła dzieje, na prawdę takie można odnieść wrażenie. W moich oczach wyraża się to niemal maniakalnym dążeniem do doganiania świata niemal we wszystkim. Chęć posiadania wszystkiego co najnowsze, najbardziej na topie, najszybsze… pytanie czy to kompleksy, czy jeszcze ciekawość.

Alternatywa dla monitora... czy przyszłość to już dziś?

Optyczna rzeczywistość

W sumie każdy z nas oglądając różne kasowe i te mniej popularne filmy widział różne wizje inteligentnych systemów operacyjnych, superkomputerów, czy technologii które każdy chciał by mieć w domu, na widok których aż się ciśnie „Shut up and Take my money”. Oczywiście, jakie są dzisiejsze osiągnięcia widzimy sami… to czy dana technologia idzie dalej weryfikuje dzisiaj najczęściej i praktyczność i popularność, powiedział bym z naciskiem na to drugie.

HDD, SSD a może czas na 5D z 360TB pojemności i to na wieki!

Zapanować nad cyfrowym chaosem…

Właściwie nie ma dzisiaj osoby (oczywiście mającej choć minimalną styczność z komputerem ), która w ciągu pracy na komputerze, nie zetknęła by się z problemem archiwizowania a tym bardziej przechowywania danych. Zabrzmi to może dość dwuznacznie, ale ku uciesze czytających posłużę się tym sformułowaniem…… Każdy to robi, ja to robię , on to robi, i ona też to robi, a tamten to robi po ciemku! Oczywiście piszę o nagrywaniu danych na płyty, czy też archiwizowaniu na dyskach twardych.

Trzecie życie Sony Playstation 1

Cyfrowe Starocie

Należąc do pokolenia lat 80-tych (…z dumą!), z pewnego rodzaju nostalgią wracam do starszych konsol, jak również gier które trafiały na różne platformy. Zauważyć tutaj warto że nikt raczej nie wspomina poprzednich wersji oprogramowania, ani tym bardziej nie instaluje choćby MS Ofiice’a z 2000 roku, ale podąża za nowym. Nic w tym dziwnego, niejedno nowsze oprogramowanie uwzględnia tak sugestie użytkowników co do komfortu pracy, jak i dokłada masę udogodnień.