SSD vs HDD - jak wyglądają, jak działają.

Na rynku sprzętu komputerowego jakiś czas temu pojawiły się dyski SSD. Szybsze, wytrzymalsze, ogólnie lepsze. 

Jest to tylko połowa prawdy. Szybkość, zwiększona wytrzymałość oraz mniejsze zużycie energii odbywa się kosztem pojemności. Niestety dyski SSD jeszcze długo pozostaną pod tym względem w tyle. Dyski SSD są też znacznie droższe niż standardowe dyski. 

Z tego powodu postanowiłem pokazać wam różnice fizyczne i krótko opisać ich działanie. 

  

Komputer za mniej niż 200 zł

Czy możliwe jest kupienie w pełni funkcjonalnego komputera za mniej niż 200 zł?

Odpowiedź brzmi TAK.

Raspberry PI to komputer, o mocy obliczeniowej jaka jest potrzebna do pracy w programach biurowych, a nawet do zabawy w domu. Co prawda na tej jednostce nie odpalimy, żadnej nowoczesnej gry ale bez najmniejszego problemu napiszemy zadanie domowe, później je wydrukujemy na drukarce oraz po surfujemy po internecie.

Ku zaskoczeniu wielu użytkowników na Raspberry można postawić serwer FTP a nawet serwer WWW.

KVM Switch

Jakiś czas temu sprzątałem mój serwis i w trakcie reorganizacji zauważyłem od jakiegoś czasu nieużywany Switch KVM. Postanowiłem podzielić się z Wami kilkoma informacjami na temat tego sprzętu. 

KVM służył mi to tego aby jednoczenie naprawiać kilka komputerów, a z racji małej ilości miejsca nie mogłem mieć kilku monitorów czy klawiatur z myszkami.

Opis funkcji w routerze NETGEAR WGR614

Byłem ostatnio u jednego z klientów i zauważyłem ma w domu router NETGEAR WGR614. Kiedy zapytałem Go jak się sprawuje, stwierdził, że nie miał lepszego. 

W związku z tym postanowiłem napisać ten post jak również nakręcić filmik, ponieważ sporo tych routerów może być jeszcze w użytku. 

Co prawda sam router nie spełnia wymagać współczesnych uzytkowników, można go jeszcze zakupić na stronie https://goo.gl/sPFWob