Wstawaj samuraju, mamy test RTX 3070 do ogarnięcia

Nie zwlekając zbytnio Inno3D podesłało kolejną w hierarchii kartę z asortymentu Nvidii – RTX 3070. Od lat zwyczajem jest, że w każdej generacji układy z liczbą „siedemdziesiąt” w nazwie to herosi w oczach entuzjastów o mniej zasobnych portfelach. Właściciele kart GTX 970 oraz GTX 1070 coś na ten temat wiedzą. Zatem w teorii 3070-tka ma szansę na rynkowy sukces, o ile odpowiednia ilość egzemplarzy zawita w końcu na półki sklepowe. W skrócie zespół Zielonych obiecuje sprawność nowego układu na poziomie RTX 2080 Ti w cenie nieprodukowanego już RTX 2070 Super.

Home office – rzut oka na bezprzewodowe zestawy Natec i Ugo

Tym razem przyjrzę się tanim zestawom akcesoriów komputerowych o nazwie Tetra i Etna CW110. W skład pierwszego wchodzi bezprzewodowa klawiatura, mysz, głośniki i podkładka. W cenie poniżej stówy wydaje się to bardzo dobry deal. Drugi pakiet jest dużo skromniejszy, bo obejmuje wyłącznie klawiaturę i mysz, ale za to cena jest odpowiednio niższa. Pytanie pozostaje jedno, mianowicie czy oba produkty warte są swojej ceny?

Natec wprowadził rozwiązanie mające na celu doposażyć każde biuro w zestaw bezprzewodowych akcesoriów.

Odrobina luksusu. Test RTX 3090 iChill X4

Gdy tylko nadarzy się możliwość przetestowania nowinki nie trzeba mnie dwa razy namawiać. Dzięki temu do moich rąk wpadł RTX 3090 – najszybszy układ graficzny w ofercie Nvidi. Jakby nie patrzeć produkt ten jest dość problematyczny. Po pierwsze dostępność. Brak egzemplarzy na półach hurtowni powoduje, że tekst ten póki, co należy traktować raczej w ramach ciekawostki aniżeli realnej porady konsumenckiej. Po drugie marketing. Nie wiedzieć czemu mądre głowy w szeregach Zielonych 3090-tkę w pierwszej kolejności kierują do graczy za sprawą głośnych haseł pokroju 8K.