Kompaktowy rozmiar, spora moc - Ryzen 9 w skrzynce ITX

Komputery o małych gabarytach cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, skoro pokaźną moc obliczeniową bez większych problemów można umieścić w skrzynce typu ITX o wymiarach dużo mniejszych niż standardowa buda. Taki sprzęt następnie zajmie stosowne miejsce na biurku, szafce albo obok telewizora, stając się tak nawet dość przyjemną dla oka ozdobą. Problem polega jednak na tym, że złożenie PC w standardzie ITX nie jest aż tak łatwe jak mogłoby się to wydawać. Cały proces trzeba przemyśleć gruntowanie, bo inaczej natkniemy się na bardzo irytujące przeszkody.

"Rozbudowa" Switch'a, czyli Gioteck wraca do gry

Dziś będzie nieco konsolowo z naciskiem na urządzenie Nintendo. Niemniej jeden z podesłanych sprzętów pochwali się również kompatybilnością z PlayStation 3 oraz PC. Akcesoria udostępniła firma o brytyjskim rodowodzie, czyli Gioteck. Użytkownikom już zabytkowej – siódmej generacji konsol powinna być dobrze znana. Jej portfolio wypełniała pokaźna liczba dodatków zaprojektowanych z myślą o PS3 jak i Xbox 360. Na kilka lata producent ten zniknął z polskiego rynku w wskutek utarczek z lokalnym dystrybutorem. Gioteck mimo tych trudności powrócił na nasz rodzimy grunt.

240 mm vs. OC procesora - Kraken Z53 w akcji

Na początku ubiegłego roku wszystkim dobrze znana firma z siedzibą w Kalifornii zaprezentowała dość interesującą dla oka nowinkę. Chodzi oczywiście o chłodzenie typu AiO z wyświetlaczem LCD na bloko-pompie. Dzięki temu, jeśli komuś RGB nie wystarcza do szczęścia to zawsze może poratować się memami atakującymi użytkownika w niekończącej się pętli. Tradycyjnie nazwy chłodzenia NZXT zawsze zaczynały się od litery „X”. Natomiast ich odpowiedniki z wyświetlaczem to seria „Z”. Pod mój testowy młotek do tej pory trafił egzemplarz Z63 oraz Z73, czyli aparatury z radiatorami 280 i 360 mm.

I wtedy wjeżdża on: PC cały na biało, czyli gdy kwestia estetyki bierze górę

Gdzie tylko się obejrzeć, gdy idzie o zestawy PeCetowe w większości dominuje czerń. Dlatego pora na odrobinę odmiany w postaci białego setupu. Ma on spełnić dwa cele: prezentować się ciekawie od strony estetycznej oraz zachować praktyczny wymiar użytkowy. Nie zwlekając szybko przystąpiłem do działania. Do realizacji moich eksperymentów część ekwipunku podesłała firma Deepcool. Resztę komponentów posiadałem już w swojej krzemowej kolekcji. Czy projekt okazał się sukcesem pozostawię już do waszej oceny.