Nowości w Bonsole(4): Obsługa formularzy i pierwszy przydatny przykład

W końcu stworzyłem przydatny program. Służy do edycji /etc/passwd za pomocą formularza html lub konsolowego (w zależności od uruchomionego backend-u).

Zaprezentowałem już, jak działa obsługa formularzy w backendzie konsolowym. Ogólnie źle, prawda? Znacznie lepiej się prezentuje obsługa przez backend normalny/Bonsole. Tak wygląda ten sam formularz w backendzie normalnym:

Mamy tutaj przycisk następne, zapisz pełny plik i utwórz nowy rekord.

Nowości w Bonsole(3): Zmiany w interfejsie i obsługa błędów

Zacznę od pewnej zbieżności. Ktoś wydał projekt o podobnej nazwie: https://www.npmjs.com/package/bonsole . Nie skomentuję tego - być może zmienię nazwę swojego projektu lub poproszę autora bonsole (z małej) o to.

Nowości

Wprowadziłem zmiany w GUI, jak i systemie obsługi błędów. Poza tym, to od niedawana jest dostępny plik nagłówkowy z prototypami funkcji.

Zmiany w GUI

Zmian w GUI jest nie wiele. Dodałem dwa nowe przyciski : File i Directory.

Nowości w Bonsole (2): backend konsolowy

Tym razem króciutko. Do Bonsole (a raczej biblioteki klienckiej) dodałem backend konsolowy. Możesz go wykorzystać zarówno w aplikacjach pracujących w trybie ducha, jak zaprezentowany ls, jak i pracujących w trybie interaktywnym.

Tutaj macie film:

Film prezentuje dwa programy demonstracyjne: ls, progress. Ls pracuje w trybie ducha, więc biblioteka kliencka Bonsole wychodzi z pętli obsługi zdarzeń zaraz po zakończeniu przetwarzania poleceń. Te polecenia są przesyłane przez przeglądarkę lub podane w wierszu poleceń.