Jaki będzie Windows 10 aktualizowany w maju?

Przeczytałem newsa o majowej aktualizacji Windows 10: https://www.dobreprogramy.pl/majowa-aktualizacja-windows-10-nowosci,Ne... , co skłoniło mnie do refleksji o tej jednej kwestii, jaką jest przewidywane zwiększenie wymagań Windows 10 na przestrzeń dyskową. Ale sama przestrzeń... nie tylko, bo właściwie i istotnie największym problemem Windowsa 10 są (zawierające w sobie oczywiście także potrzeby dyskowe) wymagania systemowe.Wymagania Windowsa 10 są

Czy lepiej więcej, czy lepiej mniej a dobrze?

Kiedy przystępuję do przeglądu wiadomości, niekiedy reflektuję się, że tkwię "w rozkroku". W takim rozdarciu między dwoma koncepcjami i jednocześnie oczekiwaniami. Bo z jednak strony chciałbym otrzymywać wiele ciekawych informacji. Z drugiej zaś strony zdaję sobie sprawę, że przygotowywanie wielu informacji wiąże się z tym, że część z nich (nawet większość) będzie nic nie warta. Mało istotna, a niejednokrotnie nawet zmyślona w mniejszej lub nawet większej części. A ja czytając je będę...będę sobie robił w głowie sieczkę.

Komputer moje hobby

W tym roku minęło 30 lat mojej pracy przed komputerem. Stwierdziłem to zupełnie niespodziewanie dla samego siebie. Po prostu czytając tygodniowy przegląd blogów pomyślałem, że skoro już mam konto w dobrychprogramach do bezpiecznego pobierania, to czemu nie blog?Jeżeli blog w wortalu informatycznym to zerknąłem w swój przebieg pracy i aż mnie prawie przycisnęło do podłogi! Tak, właśnie upłynęło 30 lat od mojego spotkania z komputerem PC. Tak w ogóle to z komputerami nawet wiele lat wcześniej. ZX, Atari, Schneider to dodatkowe ponad 10 lat. I nie była to tylko zabawa.