7 systemów na sekundę - 150 mln sprzedanych egzemplarzy Windows 7

7 systemów na sekundę - 150 mln sprzedanych egzemplarzy Windows 7

24.06.2010 12:21, aktualizacja: 28.06.2010 22:24

Microsoft sprzedaje statystycznie 7 kopii swojego najnowszego systemu w ciągu każdej sekundy. Windows 7 stał się najpopularniejszym i najszybciej sprzedającym się oprogramowaniem w historii firmy z Redmond.

Jak dotąd firma sprzedała już 150 mln egzemplarzy swojego systemu na całym świecie. Jest to absolutny rekord, o czym Microsoft nie wahał się poinformować na swoim blogu. Większość kopii nabywają firmy, które z powodu kryzysu finansowego i złej prasy nie zakupiły wcześniejszego systemu Microsoftu - Visty. Jak napisał Brandon LeBlanc, przejście na Windows 7 planuje nawet 75% firm. Jednak system popularny jest również pośród zwykłych użytkowników, którzy cenią go sobie za dużo większą stabilność i bezpieczeństwo w porównaniu z wcześniejszymi wersjami. Microsoft pracuje obecnie nad dodatkiem Service Pack 1 dla swojego systemu. Nie jest jeszcze znana dokładna data, kiedy pojawi się  jego stabilna wersja. Wczoraj udostępniono natomiast pierwszą wersję beta dla testerów - wkrótce będzie ona dostępna dla wszystkich.

Przypomnijmy, że premiera Windows 7 miała miejsce w październiku zeszłego roku. W ciągu pierwszych czterech miesięcy sprzedaży system zakupiło 90 mln osób. Dla porównania przez ponad trzy miesiące od chwili premiery Microsoft sprzedał 40 milionów kopii systemu Vista, a wcześniej - 20 mln Windows XP.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (140)