7-zip 17.00 już w fazie beta: pozwoli uniknąć fragmentacji plików

7‑zip 17.00 już w fazie beta: pozwoli uniknąć fragmentacji plików

7-zip 17.00 już w fazie beta: pozwoli uniknąć fragmentacji plików
01.05.2017 18:59, aktualizacja: 01.05.2017 19:42

W ostatnim czasie poświęciliśmy uwagę nowościom, jakie wkrótce pojawią się w nowej wersji WinRAR-a, oznaczonej numerem 5.50. Dziś dysponujemy już najnowszą wersją testową najpopularniejszej jego alternatywy. Z naszej bazy można już pobrać program 7-zip 17.00 w wersji beta.

Podobnie, jak w przypadku WinRAR-a i oprogramowania służącego archwizacji w ogóle, cykl wydawniczy 7-zipa jest skrajnie monotonny. Nowości w ciągu ostatnich około 5 lat pojawiły się zaledwie kilka razy. Również wersja 17.00 nie stanowi radykalnych zmian, niemniej jedna z nowości może ucieszyć wielu.

W oficjalnym komunikacie na temat premiery bety, Igor Pawłow, twórca programu, ograniczył liczbę zmian jedynie do czterech punktów, dość zresztą ogólnikowych. Poprawki obejmują rozpakowywania archiwów ZIP, dokonano także zmian w kodzie oraz załatano błędy, które skutkowały niekiedy wieszaniem się programu.

Najważniejszy jest jednak najbardziej szczegółowy z punktów: od wersji 17.00 7-zip pozwala na rezerwowanie miejsca już przed wypakowaniem archiwum. To oznacza (przynajmniej w teorii) koniec problemów, jakie 7-zip mógł generować poprzez fragmentację plików. W rezultacie czas ładowania się wypakowanych archiwów powinien być krótszy.

Najnowszą wersję testową (17.00 Beta, w menu Wszystkie wersje), jak i stabilną, znaleźć można w naszej bazie oprogramowania. Zwracamy uwagę, że instalacja wersji testowej zastąpi dotychczasową instalację 7-zipa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)