7-Zip 7-Zip 19.01

Strona główna Windows Akcesoria Kompresory plików
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

7-Zip to darmowy i coraz bardziej popularny program do kompresji, charakteryzujący się najwyższym stopniem kompresji generowanych plików (we własnym formacie 7z). Pozwala on także tworzyć archiwa TAR, WIM i ZIP.

Obsługuje ponadto formaty: ZIP, CAB, RAR, ARJ, GZIP, BZIP2, TAR, CPIO, RPM i DEB. Według autorów program umożliwia także o 2 do 10 % wyższą kompresję w formatach ZIP i GZIP niż w programach PKZip i WinZip.

Jeśli chcesz utworzyć samorozpakowujące się archiwum 7-Zip, które nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania archiwizującego w celu uzyskania dostępu do plików, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Dodatkowe możliwości to: możliwość tworzenia samorozpakowujących się archiwum (SFX) dla formatu 7z, integracja poprzez menu kontekstowe z Eksploratorem Windows, własny manager plików, możliwość szyfrowania dla formatu 7z (AES-256) oraz obsługa z linii komend.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

szybki, darmowy, prosty w obsłudze
wygląd może się nie podobać
ocena użytkownika
02.08.2019 17:52 • Recenzja do wersji 19.00

Szybki, wydajny i mały program do obsługi wielu archiwów. Możliwe jest korzystanie z okna programu (na zasadzie przeciągnij i upuść) bądź z lewokliku. Jest darmowy (dla użytku domowego). Przy czym w niczym nie ustępuje popularnemu (i płatnemu wbrew wyobrażeniom wielu internautów) WinRar'owi. Największym minusem jest dość archaiczny wygląd okna programu. Jednak nie musimy za bardzo się na to patrzyć, ze względu na możliwość używania lewokliku.

darmowy, prosty w odsłudze
wygląd jest przestarzały
ocena użytkownika
02.08.2019 17:49 • Recenzja do wersji 19.00

Szybki, wydajny i mały program do obsługi wielu archiwów. Możliwe jest korzystanie z okna programu (na zasadzie przeciągnij i upuść) bądź z lewokliku.
Jest darmowy (dla użytku domowego). Przy czym w niczym nie ustępuje popularnemu (i płatnemu wbrew wyobrażeniom wielu internautów) WinRar'owi.
Największym minusem jest dość archaiczny wygląd okna programu. Jednak nie musimy za bardzo się na to patrzyć, ze względu na możliwość używania lewokliku.