7-Zip 7-Zip 19.00

Strona główna Windows Akcesoria Kompresory plików
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

7-Zip to darmowy i coraz bardziej popularny program do kompresji, charakteryzujący się najwyższym stopniem kompresji generowanych plików (we własnym formacie 7z). Pozwala on także tworzyć archiwa TAR, WIM i ZIP.

Obsługuje ponadto formaty: ZIP, CAB, RAR, ARJ, GZIP, BZIP2, TAR, CPIO, RPM i DEB. Według autorów program umożliwia także o 2 do 10 % wyższą kompresję w formatach ZIP i GZIP niż w programach PKZip i WinZip.

Jeśli chcesz utworzyć samorozpakowujące się archiwum 7-Zip, które nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania archiwizującego w celu uzyskania dostępu do plików, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Dodatkowe możliwości to: możliwość tworzenia samorozpakowujących się archiwum (SFX) dla formatu 7z, integracja poprzez menu kontekstowe z Eksploratorem Windows, własny manager plików, możliwość szyfrowania dla formatu 7z (AES-256) oraz obsługa z linii komend.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Licencja Open Source, dostępność na kilku platformach, dobry stosunek prędkości do kompresji, archiwa SFX, szyfrowanie plików, mały rozmiar na dysku.
Konieczność wpisania rozszerzenia archiwum w nazwie pliku.
ocena użytkownika
22.12.2018 19:46 • Recenzja do wersji 18.05

Można wybierać poszczególne elementy, które mają pojawiać się w menu kontekstowym.
Można uruchamiać z konsoli lub GUI. Obsługuje algorytmy LZMA i PPMd.
Zajmuje 4 MB miejsca na dysku.
Należy pamiętać, że przy wypakowaniu plików metodą „przeciągnij i upuść” plik tymczasowy nadal będzie tworzyć się w katalogu podanym w zmiennej środowiskowej Windowsa (mimo wskazania innego folderu w ustawieniach programu). Aby tak się nie stało należy wypakowywać za pomocą przycisku „Wypakuj.”

Archaiczny, ale prosty w obsłudze interfejs. Darmowy do użytku komercyjnego. Dobra kompresja plików i przyzwoity czas wykonywania poszczególnych zadań
Brak zaawansowanych opcji tworzenia SFX. Problematyczna obsługa niektórych obrazów ISO.
ocena użytkownika
16.11.2018 18:52 • Recenzja do wersji 18.05

Darmowy do użytku komercyjnego, bardzo sprawnie działający program do archiwizacji danych. Odrobinę przestarzały, ale
prosty w obsłudze interfejs zdecydowanie ułatwia pracę. Opcja tworzenia samorozpakowujących archiwów jest bardzo uboga, a
program miewa czasami problemy z obsługą niektórych plików ISO. Stosowany do podstawowych czynności, takich jak
pakowanie i rozpakowywanie plików, nie powinien sprawiać żadnych problemów.