7-Zip 7-Zip 19.00

Strona główna Windows Akcesoria Kompresory plików
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

7-Zip to darmowy i coraz bardziej popularny program do kompresji, charakteryzujący się najwyższym stopniem kompresji generowanych plików (we własnym formacie 7z). Pozwala on także tworzyć archiwa TAR, WIM i ZIP.

Obsługuje ponadto formaty: ZIP, CAB, RAR, ARJ, GZIP, BZIP2, TAR, CPIO, RPM i DEB. Według autorów program umożliwia także o 2 do 10 % wyższą kompresję w formatach ZIP i GZIP niż w programach PKZip i WinZip.

Jeśli chcesz utworzyć samorozpakowujące się archiwum 7-Zip, które nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania archiwizującego w celu uzyskania dostępu do plików, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Dodatkowe możliwości to: możliwość tworzenia samorozpakowujących się archiwum (SFX) dla formatu 7z, integracja poprzez menu kontekstowe z Eksploratorem Windows, własny manager plików, możliwość szyfrowania dla formatu 7z (AES-256) oraz obsługa z linii komend.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

brak
znane programy antywirusowe kwalifikują go jako szkodnika
ocena użytkownika
21.02.2019 21:15 • Recenzja do wersji 18.06

większość znanych programów antywirusowych ,włącznie z oferowanym tutaj Panda, nie pozwala tego zainstalować , uznając go za "program zagrażający systemowi/ tak jest w Win7/. Mało tego, Panda Dome usuwa pobrany plik do kwarantanny, kwalifikując go jako malware.

Licencja Open Source, dostępność na kilku platformach, dobry stosunek prędkości do kompresji, archiwa SFX, szyfrowanie plików, mały rozmiar na dysku.
Konieczność wpisania rozszerzenia archiwum w nazwie pliku.
ocena użytkownika
22.12.2018 19:46 • Recenzja do wersji 18.05

Można wybierać poszczególne elementy, które mają pojawiać się w menu kontekstowym.
Można uruchamiać z konsoli lub GUI. Obsługuje algorytmy LZMA i PPMd.
Zajmuje 4 MB miejsca na dysku.
Należy pamiętać, że przy wypakowaniu plików metodą „przeciągnij i upuść” plik tymczasowy nadal będzie tworzyć się w katalogu podanym w zmiennej środowiskowej Windowsa (mimo wskazania innego folderu w ustawieniach programu). Aby tak się nie stało należy wypakowywać za pomocą przycisku „Wypakuj.”