7-Zip: nowa wersja popularnego programu do kompresji plików

7‑Zip: nowa wersja popularnego programu do kompresji plików

7-Zip: nowa wersja popularnego programu do kompresji plików
12.01.2018 13:19

Dostępna jest nowa wersja testowa popularnego programu do kompresji 7-Zip – betę wydania 18.00 znaleźć można już w naszej bazie oprogramowania w menu Wszystkie wersje, na 32 i 64-bitowe wydania Windowsa.

Nie dajcie się zmylić numerowi wersji, który w stosunku do ostatniej bety 17.01 może wydawać się dużym skokiem. Tak naprawdę Igor Pawłow, twórca 7-Zipa zmienia numer wraz z każdym kolejnym rokiem. 7-Zip 18.00 beta wnosi niewiele, także w porównaniu z zeszłorocznym wydaniem testowym, które opisywaliśmy w maju.

Obraz

Najważniejszą nowość w nowym 7-Zipie stanowi dodanie funkcji odpakowywania plików OBJ oraz COFF, które mogą służyć jako kontenery do przechowywania plików obiektowych. Kolejną nowość stanowi dodanie obsługi parametru -sse w poleceniach. Dzięki niemu możliwe jest zatrzymanie tworzenia archiwum, jeśli 7-Zip nie jest w stanie otworzyć archiwizowanych plików.

Nie zabrakło oczywiście poprawek błędów, jednak były one na tyle drobne, ze Pawłow nie zdecydował się nawet wyszczególnić na liście zmian. Najnowszą stabilną (16.04) i testową wersję programu znajdziecie w w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)