Ulefone S1 — premiera budżetowego smartfonu z Androidem 8.1 Go Edition

Smartfony stają się coraz potężniejsze, swoją funkcjonalnością dorównują komputerom, a praca na nich jest dzisiaj praktycznie obowiązkiem. Coraz mocniejsze urządzenia potrzebują coraz bardziej rozbudowanego systemu. Ta ewolucja sprawia, że kolejne wydania Androida stają się coraz cięższe, a przez to producenci urządzeń z dolnej półki mają problem z zapewnieniem płynnego działania systemu, oraz dostarczaniem aktualizacji, przez co po pewnym czasie sprawnie działający sprzęt zaczyna działać coraz bardziej ociężale.

Ulefon Armor 5- pierwszy na świecie pancerniak z wcięciem w przedsprzedaży 60$ taniej

Ulefone, chińska marka która w zeszłym tygodniu zapowiedziała pierwszy na świecie wytrzymały smartfon z wcięciem w ekranie przygotowała z okazji premiery promocję. Można w niej otrzymać 60$ zniżki przy składaniu zamówienia w przedsprzedaży, która rozpocznie się 6 sierpnia. Wystarczy podać swój e-mail na oficjalnej stronie Ulefone. Trzeba przyznać, że 190$ to kusząca cena, za sprzęt tej klasy, chociaż bardzo ciekawi mnie jego rzeczywista odpornośc, i wytrzymałość.

Alldocube X — 10.5 calowy tablet z ekranem Super AMOLED będzie finansowany poprzez Indiegogo

Chiński producent elektroniki, firma Alldocube w zeszłym tygodniu zapowiedziała swój najnowszy tablet, model X. Nie ujawniono jednak żadnych informacji na temat specyfikacji urządzenia, czy daty premiery. W tym tygodniu opublikowano informację, że urządzenie będzie finansowane poprzez Indiegogo od początku sierpnia. Firma potwierdziła również, że cena detaliczna tabletu wyniesie 269,99 $, podczas gdy cena podczas kampanii Indiegogo będzie niższa, ponieważ trzeba będzie wpłacić tylko 219$ aby otrzymać tablet (otrzymujemy więc 19% zniżki).

Ulefone Armor 5 — pierwszy smartfon typu rugged z wyświetlaczem typu notch w sprzedaży już 6 sierpnia

W zeszłym tygodniu Ulefone zapowiedział wypuszczenie na rynek wzmocnionego smartfonu Armor 5. Najbardziej charakterystyczną rzeczą wyróżniająca go na tle konkurencji na pewno jest notch- charakterystyczne wycięcie w ekranie dobrze znane z iPhone’a X. Poza tradycyjną w tego typu modelach wytrzymałością na upadki i zalania, Ulefone postawił także na wygląd. Przeważająca część smartfonów typu rugged jest duża, i niezgrabna.

Ulefone Armor 5 — pierwszy smartfon typu rugged z wyświetlaczem typu notch

Przez jednych uwielbiany, przez innych wyszydzany, „notch” czyli wycięcie w ekranie smartfona to jeden z najgorętszych trendów tego roku. W tej chwili każdy liczący się producent smartfonów posiada w ofercie co najmniej jeden model z tym charakterystycznych rozwiązaniem.

Podczas gdy notch na dobre rozgościł się na standardowych modelach, smartfonów gdzie jego obecność już nikogo nie dziwi, przyszedł czas aby pójść o kolejny krok naprzód, i ten krok wykonała firma Ulefone, która planuje wypuścić Armor’a 5.

HOMTOM H10 - chiński klon iPhone'a X

Od czasu premiery iPhone'a X chyba każdy producent smartfonów za punkt honoru postawił sobie wypuszczenie jego klona, dzięki czemu mamy teraz prawdziwy wysyp modeli z notchem, i pionowo ustawionym podwójnym aparatem głównym. Za światowym trendem podążyła również firma HOMTOM ze swoim modelem H10, który również zalicza się do grona naśladowców iPhone'a X.

P20 — zapowiedź kolejnego modelu marki Cubot

Firma Cubot, która w tym roku wypuściła już kilka modeli takich jak X18 Plus, Power, Nova, nie zwalnia tempa, i szykuje się do premiery kolejnego modelu. Tym razem będzie to model Cubot P20, zaprezentowano na Hong Kong Electronics Show. Smartfon ma mieć ekran 6,18 cala o proporcjach 19: 9, z notchem, i ustawiona pionowo podwójną kamerą 20,0 MP + 2,0 MP. Jak zwykle jednak to co najbardziej przyciąga, to cena, która ma wynosić około 130$.

Specyfikacja CUBOT P20