Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Allegro - złodzieje są wśród nas cz. 2

@BananAllegro - złodzieje są wśród nas cz. 222.07.2011 21:06

Zapraszam na drugą część Allegro - złodzieje są wśród nas.

Tym razem pokuszę się o wstęp.

Wiemy już, że: 1. Postąpiłem źle kupując postać w grze, a zakazuje tego jej regulamin. 2. Należy czytać regulaminy (użytkownicy "pobieraczka" wiedzą o tym najlepiej).

3. Wiemy też, jak pisze się "po polsku".

O tym zapomniałem - czyli ważne szczególiki, które nie znalazły się w poprzednim tekście:

Podczas wizyty na komendzie, oprócz numeru RSD sprawy dostałem też: Imię i nazwisko funkcjonariusza (pana Bogusława S.), który prowadzi moją sprawę oraz jego służbowy numer telefonu.

Dalszy ciąg:

13.07.2011

Około godziny 13 zadzwoniłem do pana Bogusława. Odebrała miła pani, która poinformowała mnie, że musiał pojechać gdzieś służbowo i żeby zadzwonić jutro między 7, a 15.

14.07.2011

Po godzinie 7 rano zadzwoniłem do policjanta, który prowadzi moją sprawę. Znów odebrała telefon ta sama pani i prosiła abym chwilkę zaczekał. Po chwili w słuchawce usłyszałem pana Bogusława, którego poprosiłem o dokument - postanowienie o wszczęciu dochodzenia/śledztwa. On poinformował mnie, że może mi dać postanowienia o wszczęciu postępowania przygotowawczego. Ja zgodziłem się i umówiłem się na spotkanie w komendzie na godzinę 11. Mówił też, że kontaktowali się z Allegro w celu otrzymania IP pana Sebastiana. By się dowiedzieć więcej o miejscu, z którego się logował do Allegro i czy jest zgodne z danymi, które są podane na Allegro.

Gdy przyjechałem na policję po chwili przyszedł pan Bogusław i wręczył mi dokument. Następnie wybrałem 10 zł z bankomatu i udałem się do papierniczego po kopertę A4. Gdy wróciłem do domu zeskanowałem i wydrukowałem wszystkie dokumenty, które niezbędne były dla Allegro. O godzinie 15.15 wysłałem na poczcie list polecony priorytetowy do Allegro z siedzibą w Poznaniu:

389322

19.07.2011

O godzinie 13.38 dostałem maila od Allegro:

389325

Od razu potwierdziłem dane do przelewu. Teraz tylko oczekiwanie na zwrot pieniędzy =)

21.07.2011

Mam! Przyszła kasa z Programu Ochrony Kupujących.

389329

Oto przykład, że POK działa kończąc moją sprawę happy end-em.

Ten wpis pisałem "na gorąco". Czyli każdy podpunkt z datą został napisany w ten sam dzień.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)