Blog (22)
Komentarze (310)
Recenzje (0)
@CzajoSoloCyan Overview

SoloCyan Overview

19.12.2012 18:57, aktualizacja: 19.12.2012 19:08

Z godnie z obietnicami postanawiam napisać kolejny wpis dotyczący CyanogenModa na Xperii Sola, tym razem porządnie ze screenami. Jak pisałem w poprzedniej notce, przywracałem wszystkie ustawienia i aplikacje razem z kontaktami i smsami (tych było coś koło 12 patyków). Trwało to wszystko około 20 minut, jednak szybko pożałowałem tych wiadomości, ponieważ jak szybko zauważyłem, aplikacja dostarczana wraz z softem wykrzaczała się praktycznie na każdym kroku. Jako zamiennika postanowiłem użyć Go SMS Pro, wcześniej już przetestowaną przeze mnie aplikację z ogromem funkcji.

GO SMS Pro z wgraną nową skórką
GO SMS Pro z wgraną nową skórką

Wracając do CyanogenModa, ogólnie jestem zadowolony z przesiadki. Ma wiele ciekawych funkcji, których mi brakowało na oficjalnym romie.

98986
Screen z ustawień urządzenia

Jak pewnie zauważyliście w ustawieniach jest kilka opcji więcej w porównaniu ze stockiem. Można ustawić więcej i dokładniej dodatkowych opcji.

Jedną z takich głównych dodatkowych opcji najbardziej przypadła mi do gustu możliwość przerzucania piosenek w odtwarzaczu przyciskami od głośności. Teraz już nie muszę odblokowywać ekranu, żeby zmienić piosenkę. Bajer! Brakowało mi tego od czasu zmiany telefonu. W moim starym SE Zylo taka opcja była włączona domyślnie. Oprócz tego znalazłem też kilka mniej lub bardziej przydatnych opcji, których w tej chwili nie pamiętam, ale uważam, że powinny być w standardzie. Zapomniałbym wspomnieć o kalendarzu, którego powiadomienia mogę teraz wyświetlać na lockscreenie. Oprócz tego na ekranie odblokowywania mogę zadokować oprócz standardowych przycisków odblokowania i aparatu także 3 swoje np aplikacje lub powiadomienia z facebooka.

Kolejną ciekawostką, o której pisałem wcześniej jest dłuższy żywot baterii. Może nie jest dokładnie tak jak opisałem wcześniej, ale da się zauważyć wzrost wydajności lub też spadek pożerania baterii. A korzystam z telefonu w taki sam sposób. Jako ciekawostkę powiem, że teraz podczas pisania tej notki, podłączyłem się przez airdroid w celu zgrania screenów. Telefon jest podłączony już z dobrą godzinę po wi-fi i nie uciekł ani jeden procent baterii ;)

Official stock ICS 4.04
CyanogenMod 9.1

Kolejną rzeczą, o której bym zapomniał, a przypomniałem sobie oglądając screeny jest możliwość instalacji motywów. Ja jako wzrokowiec lubię czasem coś zmienić np. kolor czcionki czy ikonki. Tej opcji też mi brakowało z Zylo. Pełno motywów na CM można znaleźć na stronie. Na screenach też widać dwa różne motywy.

To już chyba wszystko co na pierwszy rzut oka (i testowanie przez jeden dzień) zauważyłem. Na koniec dorzucam jeszcze kilka screenów z samego systemu. Jakbyście chcieli jeszcze jakieś screeny, proszę o info w komentarzach ;)

98990
98991
98992
98993
444265
OprogramowanieTelefonyHobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)