Blog (139)
Komentarze (2.1k)
Recenzje (0)
@djDziadek10 pytań do... Microsoft Polska

10 pytań do... Microsoft Polska

16.08.2013 12:11, aktualizacja: 27.08.2013 07:02

Wakacje nadal trwają, czekamy na odpowiedzi z poprzednich wpisów (sytuacja pod kontrolą), jednak nadszedł nowy miesiąc i trzeba zadać kolejne pytania.

Od dzisiaj możecie pytać Microsoft, a właściwie panią

Agnieszkę Dziedzic - PR Lead, rzecznika prasowego Microsoft.

Czy trzeba przedstawiać molocha z Redmond?

479130

Czy ktoś nie wie co to za firma i czym się zajmuje?

Niestety tak, wielu ludzi kojarzy Microsoft z Windowsem i pakietem Office a to tylko szczyt góry jaką jest Microsoft.

Tak więc kilka zdań na jej temat:

Microsoft – jedno z największych na świecie przedsiębiorstw z branży technologii informacyjnych. Najbardziej znane jako producent systemów operacyjnych MS-DOS, Microsoft Windows i oprogramowania biurowego Microsoft Office. Spółka publiczna z siedzibą w Redmond w stanie Waszyngton. Założona w 1975 roku przez Billa Gatesa i Paula Allena. Obecnym szefem przedsiębiorstwa, po wycofaniu się Gatesa, jest Steve Ballmer. W 2012 roku przedsiębiorstwo posiadało 10 000 patentów. Microsoft jest producentem oprogramowania serwerowego i właścicielem ok. 50 umów licencyjnych związanych z Androidem. Jest również właścicielem exFAT, które to rozwiązanie jest sprzedawane m.in. Sharp, Nikon, BMW i Volkswagen.

W Polsce Windows Phone jest drugim co do popularności mobilnym systemem operacyjnym.

Według niedawno opublikowanych w polskiej prasie danych telefonów z Windows Phone używa 20 procent użytkowników smartfonów w naszym kraju. Polscy programiście są w absolutnej czołówce pod względem liczby tworzonych aplikacji na Windows Phone jak i liczby osób, które zajmują się tym.

Microsoft to także rozwiązania w chmurze.

Zarówno dla biznesu jak i dla konsumentów – SkyDrive, Outlook.com itd. Ostatnio media donosiły o tym, że strony internetowe przyszłorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi będą obsługiwane z użyciem platformy Windows Azure. Microsoft jest także producentem sprzętu m.in.: konsole (Xbox), klawiatury, myszy i in. Nie będę kopiował Wiki, podam link (tu), gdzie znajdziecie pełny opis. Opis działalności jest również dostępny na stronie Microsoft.

Od dzisiaj nadarza się okazja na zadanie pytania przedstawicielowi Microsoft Polska bezpośrednio, bez szukania newsów w internecie bądź prasie, ale oprócz zadania pytania - jest szansa na uzyskanie na nie odpowiedzi :)

Na pytania czekamy do 25.08.2013

Do dzieła.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)