Blog (8)
Komentarze (166)
Recenzje (1)
@EruBluePoint Security 2010 Personal

BluePoint Security 2010 Personal

17.03.2010 17:28

Chciałbym przedstawić mało znany w Polsce program antywirusowy BluePoint Security 2010 Personal.

Działa on trochę na zasadzie HIPS'a - (jednak ma też możliwość skanera antywirusowego - pełny skan i szybki skan systemu oraz jest bardziej bezobsługowy niż normalne HIPS'y) - wygląda to tak, że analizuje on uruchomiony program i jeśli wykryje, że jest on wirusem to zablokuje go automatycznie bez naszej ingerencji, niemniej czasami będzie konieczna ingerencja z naszej strony - wtedy mamy do wyboru dwie opcje - Block czyli blokowanie uruchomienia danego programu albo Allow czyli dopuszczenie do uruchomienia danego programu. Niestety program może pytać czy zezwolić czy zablokować uruchomienie takich aplikacji jak IE, notatnik, WMP.

Program korzysta z bibliotek .NET Framework więc jeżeli nie mamy ich zainstalowanych to program sam je dociągnie i zainstaluje - ten etap może potrwać dłuższą chwilę. Po zainstalowaniu .NET Framework uruchamia się właściwy instalator - ten etap trwa dosłownie chwilkę (co widać na zamieszczonym poniżej teście).

Po instalacji program pyta czy ma pokazywać powiadomienia o zagrożeniach czy ma działać w trybie cichym przeprowadza także 6 krokowe sprawdzenie bezpieczeństwa systemu - które także trwa chwilę - wymagany jest też restart systemu.

Program ma prosty interfejs, składający się z 4 zakładek: 1. Status 2. Scan (opcje skanowania) 3. Settings (ustawienia) 4. History (mamy tu listę znalezionych zagrożeń, oraz kwarantannę)

Powyżej po prawej stronie mamy także ile zagrożeń znaleziono, ile przeniesiono do kwarantanny i ile usunięt..., oraz opcję aktualizacji, pomocy i wsparcia (niestety pomoc i wsparcie są tylko w języku angielskim jak na razie). Program jest bardzo skuteczny co pokazują testy, np.: ten (ten sam 2 część ) - z uwagi na to, że działa częściowo jak HIPS. BluePoint Security 2010 Personal jest płatny - kosztuje 34,99$ za 12 miesięczną licencję. Wersję testową można pobrać - stąd - po podaniu adresu e-mail.

Polecam ten program głównie bardziej doświadczonym użytkownikom, niemniej mniej doświadczeni też oczywiście mogą z niego korzystać jeśli chcą.

I jeszcze na koniec test skuteczności przeprowadzony przeze mnie:

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)