Blog (332)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (17)

Nokia N9 tips & tricks cz. 49 — PowerPack, czyli społecznościowa paczka poprawek

Strona główna@KrogulecNokia N9 tips & tricks cz. 49 — PowerPack, czyli społecznościowa paczka poprawek
21.09.2012 13:11

Update PR 1.3 był prawdodpodobnie ostatnią „dużą” aktualizacją dla systemu MeeGo 1.2 Harmattan, pod którego kontrolą pracują nasze endziewiątki. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że trzy duże aktualizacje to i tak sporo jak na system, który — bądź co bądź — od samego początku był skazany na wymarcie. Szczególnie w kontekście wielu smartfonów Samsunga, HTC i Motoroli, które nie otrzymały aktualizacji do Androida 4.0, czy nadal intensywnie reklamowych Lumii 800, które nie otrzymają update'u do Windows Phone 8. Pewien niedosyt mimo to pozostaje...

Na szczęście z pomocą przychodzi społeczność pasjonatów — tak jak to miało miejsce w przypadku Nokii N900. Jakiś czas temu informowałem o pracach nad PowerPackiem, czyli społecznościową paczką poprawek. Zasadniczo nie wnosi ona żadnych nowych funkcji, ale mimo to jest bardzo wartościowa — niweluje bowiem wiele różnorakich błędów i poprawia ogólny komfort korzystania z systemu (wystarczy zresztą spojrzeć na imponującą listę poprawek ). Warto podkreślić polski akcent PowerPacka — paczka została bowiem przygotowana przez arceana z MeeGoForum.pl.

430719

PowerPack kierowany jest do zaawansowanych użytkowników, niemniej jednak instalacja nie jest specjalnie skomplikowana i przy zachowaniu niezbędnej staranności powinien poradzić sobie z nią absolutnie każdy. Trik wymaga zainstalowanego Inception (ew. alternatywnie włączonego Open Mode, ale skupmy się na tym pierwszym gdyż to prostsza droga). Osoby, które nie mają Inception odsyłam do wpisu na ten temat.

Gdy wszystko mamy już przygotowane, zaczynamy od pobrania pliku PowerPack_0.2.0.zip, którego zawartość wypakowujemy i kopiujemy do folderu /home/user/MyDocs/PowerPack w telefonie (inaczej mówiąc, jeżeli łączymy się za pośrednictwem kabla USB, wchodzimy na dysk Nokia N9, tworzymy tam folder PowerPack i kopiujemy doń pliki). Następnie uruchamiamy Terminal i wpisujemy to co poniżej, uważając aby nie popełnić jakiejś literówki:

cd /home/user/MyDocs/PowerPack
/usr/sbin/incept *.deb
Password for 'root': [nasze hasło]

Pomyślnie zakończony proces obrazuje screen powyżej. Na koniec wystarczy zrestartować telefon i gotowe!

Komentarze (36)