Blog (62)
Komentarze (4.3k)
Recenzje (0)
@przemo_li"B" jak Linux...

"B" jak Linux...

11.10.2010 15:30

Ostatnio było coś dla artystycznie uzdolnionych dusz. Dziś coś dla łączących zainteresowania Pingwinkami oraz informatyką, czyli bioinformatyków.

My name is Bio. Bio-Linux

372382

Instalacja? Live DVD|Pendrive lub na dysku Zarówno instalacja na dysku twardym, jak i działanie z płytki dvd lub pendriva bez instalacji jest możliwe. Na stronie znajdziemy dokumentację, jak wypalić płytę lub przygotować pendriva.

372384

Dla kogo? Dla bioinformatyków

Temat na którym się kompletnie nie znam. Ze strony można się dowiedzieć, że Bio-Linux dostarcza nam co najmniej 500 różnych aplikacji, oraz obszerną dokumentację tego oprogramowania. Dostępne są również autorskie narzędzia twórców tej dystrybucji.

Na czym oparta? Ubuntu

Ubuntu 10.04 Lista pakietów naukowych dołączonych do Bio-Linux

372389

Dlaczego warta uwagi? Specjalistyczne oprogramowanie

Na pewno taka dystrybucja może być pomocą dla osób ze środowisk akademickich (biedni studenci etc.), nie bez znaczenia również jest, że ta dystrybucja to projekt prowadzony przez środowisko skupione wokół bioinformatyki, więc można otrzymać pomoc nie tylko informatyczną. Dodatkowo ta dystrybucja dobitnie pokazuje, że Linux w ośrodkach naukowych ma swoje miejsce nie tylko w informatyce.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)