Blog (62)
Komentarze (4.3k)
Recenzje (0)
@przemo_liDlaczego IE powinno umrzeć wraz z IE8!

Dlaczego IE powinno umrzeć wraz z IE8!

20.09.2010 16:28

IE9 to dobry kierunek rozwoju, troszkę przereklamowany ale zdecydowanie dotrzymujący kroku rozwojowi innych przeglądarek.

Skąd ten tytuł?

Właśnie z powodu obsługiwania przez IE9 obecnych standardów oraz tych nadchodzących.

Dlaczego ta zaleta to fatalna wada?

Bo obecne strony jak i te starsze nie wiedzą, że IE może coś poprawnie wyświetlić. Do tej pory IE === zło wszelakie i dwie lewe ręce do poprawnego wyświetlania stron internetowych.

Co prawda IE8 się poprawiło ale już przy tej wersji można było zauważyć, że starsze strony nie wiedząc o tej poprawie starały się dostosować do 'ułomnego' IE, co psuło jeszcze bardziej wygląd stron. Stąd tryb zgodności.

Więc czym się różni 9 od 8?

Tym, że 9 potrafi obsłużyć wszystko* poprawnie, więc tryb zgodności jest po to aby starsze stroniki nie traktowały IE jako tego 'ułomnego'!

Gdyby starsze stroniki nie wiedziały, że IE9 to IE, a na przykład, że to FF to wyświetlały by się poprawnie na IE9.

Gdzie jest haczyk?

MS ciężko pracował aby część technologi webowych była zgodna tylko z IE. Więc poniekąd sam założył sobie tą pętle na szyje.

Proponowane rozwiązanie?

Niech IE9 przedstawia się stronom jako inna przeglądarka, może EI??? A jeśli wykryje jakieś "brudne" zagrania to niech sama przełącza się w tryb zgodności. Tak jak to robi na przykład FF. Niech MS zmieni nazwę IE na nie-IE!

*ok, nie wszystko, ale i tak jest dobrze

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)