Blog (24)
Komentarze (1.6k)
Recenzje (0)
@sgjModern App na pulpicie?

Modern App na pulpicie?

21.11.2012 01:22

Zapewne wielu z Was zastanawiało się czy można uruchamiać nowe aplikacje Windows 8 bezpośrednio na pulpicie. Niestety nie. Jednak można uzyskać do nich dostęp w nieco inny sposób.

Wraz z Visual Studio dla Windows 8 instaluje się jedna ciekawa aplikacja. Jest nią "Windows Simulator". Program ten pozwala na testowanie tworzonych aplikacji w symulowanym tablecie. Dzięki temu można testować opcje, których nie znajdziemy na komputerze stacjonarnym.

Sam program znajdziemy w(dotyczy W8 x64): C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Windows Simulator\11.0\Microsoft.Windows.Simulator.exe.

Jednak zamiast testować aplikacje na symulatorze tabletu możemy również wykorzystać go w ciekawszy sposób. Symulator okienek w rzeczywistości wykorzystuje RDP tak więc mamy dostęp do naszego systemu z równoległej sesji zdalnej. Jaki jest tego efekt? Możemy działać na 2 pulpitach, a w przypadku aplikacji Modern mieć uruchomione dodatkowe dwie, do których mamy dostęp bezpośrednio z pulpitu.

Na koniec zdjęcie poglądowe. Aplikacja dobreprogramy dzielona z pulpitem, a na pulpicie pogoda dzielona z mapami, czyli 3 aplikacje modern i pulpit w tym samym czasie.

437490
OprogramowanieWindows
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)