Blog (27)
Komentarze (325)
Recenzje (0)

Office365: Internet connection required?

Strona główna@tomeeek64Office365: Internet connection required?
27.06.2013 20:41

Wiele osób obawia się migracji do Office365, gdyż sądzi, że bez dostępu do internetu nie będzie mogło używać pakietu. Czy jednak mają rację? Spróbujmy wyjaśnić tą wątpliwość.

1. Instalacja

Podczas instalacji pakiet Office365 informuje nas o tym, iż wymagane jest połączenie z internetem w celu przejścia przez proces instalacji. Po krótkim oczekiwaniu (w moim przypadku cała instalacja odbyła się w około 20 minut) widzimy informację, że... w razie potrzeby możemy przejść do trybu offline. Wniosek: Stałe połączenie z internetem nie jest wymagane do używania pakietu Office365.

2. Normalne zajęcie

Aby sprawdzić, które funkcje staną się niedostępne po odłączeniu połączenia internetowego wykonam mały test. Od początku zakładam, że niedostępna będzie synchronizacja z chmurą (jest to fizycznie niemożliwe :)).

A. Korzystanie z gotowego dokumentu

Dokument znajdujący się na moim komputerze jest odczytywany normalnie. Mogę go edytować i zapisywać. Wszystkie funkcje, które pozwalają na wygodne korzystanie z dokumentu są dostępne. Program funkcjonuje bardzo dobrze.

B. Tworzenie nowego dokumentu

Wszystkie funkcje umożliwiające tworzenie dokumentu są dostępne.

C. Konfiguracja programu.

W tym przypadku dostępne są funkcje niewymagające połączenia z internetem. O niedostępności tych, które wymagają połączenia informuje nas ramka z komunikatem.

473771

Ramka informująca o braku połączenia z internetem

bEhUMxOv

Do niedostępnych funkcji należą: 1. Synchronizacja dokumentów z chmurą; 2. Zarządzanie subskrypcją Office365 poprzez Live ID; 3. Informacje o autorze dokumentu, jeżeli korzystamy z połączenia z chmurą; 4. Udostępnianie dokumentu.

Podsumowanie

Pakiet Office365 (biorąc pod uwagę tylko pakiet biurowy) nie wymaga stałego połączenia z internetem. Połączenie to jest wymagane podczas instalacji i udostępniania dokumentów. Jednak podczas tworzenia plików tekstowych czy np. prezentacji połączenie z internetem nie jest wymagane.

Udostępnij:
bEhUMxPr