Blog (189)
Komentarze (5.3k)
Recenzje (8)

FAQ:System PS4. Koniec z handlem slotami

@xomo_plFAQ:System PS4. Koniec z handlem slotami
26.10.2013 16:44

W ostatnich dniach pojawiło się trochę informacji odnośnie systemu PS4, jego możliwości w dniu premiery. Sony wydało także FAQ odnośnie kont użytkowników. W tym poście przybliżę Wam te informacje

PS4
PS4

1) Możliwości systemu PS4 w dniu premiery

Już przy pierwszym podłączeniu się do sieci PSN (SEN) powita nas informacja o konieczności wgrania aktualizacji systemu konsoli do wersji 1.5. Po aktualizacji system zaoferuje takie funkcje jak:

[item] remote play[/item] funkcja pozwoli na granie w gry PS4 na PSVita.

[item] drugi ekran[/item] PSVita lub smartfon z aplikacją PS App (póki co tylko na iOS) mogą być w wybranych grach drugim ekranem

[item] dzielenie się filmikami, screenami z naszej zabawy[/item] mowa tu oczywiście o funkcji share- możemy się dzielić nagranymi fragmentami naszej gry czy screenami ze znajomymi w sieci PSN oraz poprzez serwisy Twitch i UStream. Możemy także wrzucić zdjęcie czy filmik na Tweetera czy FB z opisem.

[item] granie w trakcie downloadu[/item]

w zakupioną w PSS grę możemy zagrać po pobraniu wymaganej części danych, resztę pobierać już w tle podczas grania.

[item] jednocześnie 4 użytkowników może być wpisanych do PSN[/item]

koniec więc z ciągłym wylogowywaniem przy przełączaniu między kontami w konsoli. oraz co ważne, grając w "kanapowy multiplayer" każdy z graczy będzie mógł zbierać trofea na swoje konto oraz korzystać z własnych zapisów gry.

[item] voice-chat[/item] maksymalnie 8 graczy naraz, czat niezależny od gry.

[item] gra przez sieć[/item] popularny multiplayer. Przypomnę, że od PS4 wymagany jest abonament PS+ by cieszyć się tą funkcją (za wyjątkiem gier F2P)

[item] odtwarzanie muzyki w tle[/item] [item] odtwarzanie filmów BD/DVD[/item]

Na premierę nie będzie niestety jednej z ciekawszych funkcji- specjalnego trybu wstrzymania, który ma umożliwiać zatrzymania rozrywki w dowolnym momencie, wyłączenie konsoli a po jej włączeniu wznowienie w tym miejscu, w którym skończyliśmy. Prawdopodobnie nie będzie też póki co drugiej przydatnej funkcji- pobierania danych z PSS w trybie cichym, który miał pozwalać na bezszelestne działanie konsoli podczas pobierania danych z PSN- rzecz szczególnie przydatna nocą. Na te funkcje będzie trzeba poczekać do którejś z kolejnych aktualizacji systemu.

Konta użytkowników

Przejdźmy teraz do tych informacji, na które czekała większość graczy- o kontach użytkowników. Wiele osób zastanawiało się, czy będzie tak "fajnie" jak na PS3 czy tak nie fajnie jak na PSVita, gdzie można mieć max jedno konto w danej chwili. Teraz już wiemy jak będzie. PS4 pod tym względem będzie gdzieś pomiędzy PS3 a PSVitą- system pozwoli na więcej niż jedno konto ale część rzeczy, które mogliśmy zrobić na PS3, tu nie przejdą.

[item]Wprowadzono "konto główne"[/item] W PS3 wszystkie konta mogły być sobie równe. PS4 zmienia ten stan rzeczy. Wprowadzono konto główne oraz konta poboczne. W obecnej chwili wszystko wskazuje na to, że tylko jedno konto może być "głównym". Aby PS+ był dostępny dla wszystkich użytkowników danej konsoli musi być on na tym koncie wykupiony. Mając PS+ na koncie "podrzędnym" nie skorzystamy z jego dobrodziejstw na innych kontach tej samej konsoli. To samo tyczy się innej zawartości jak gry. Zobaczcie sami: screeny z oficjalnego FAQ PS4:

488111
488112

[item]Co to oznacza w praktyce?[/item] przede wszystkim koniec z kupowaniem PS+ na dwie konsole przez obcych sobie ludzi i graniem potem na swoich głównych kontach. Na PS4 albo kupią osobno albo bedą musieli grać na koncie z którego kupili albo ustawią konto z PS+ jako główne a swoje jako poboczne... Podobnie zmniejszy to skalę tzw. kupowania slotów z grami w wersjach cyfrowych. Plusem tej sytuacji jest zniesienie liczby konsol na których nasze konto może być aktywne jako podrzędne- możemy dodawać nasze konto na konsoli kumpla i u niego grać w nasze gry ale tylko na naszym koncie.

[item]Co daje nam konto główne?[/item] -do naszej zawartości dostęp mają wszystkie konta w PS4

- dostęp do remote play - możliwość grania w gry PS4 na PSVita w domu lub poza nim

- funkcja automatycznego pobierania z PSS działa tylko na głównym koncie

[item]co z grami pudełkowymi?[/item]Tutaj nic się nie zmienia- nadal możemy pożyczać naszą grę znajomemu. Nie będzie za to żadnych extra opłat, brak też online passów więc kolega może cieszyć się pełną grą.

Europejska premiera już za miesiąc i kilka dni. Jak widać, Sony nie do końca przygotowało system PS4 na premierę. Mam tylko nadzieję, że dość szybko uzupełnią braki w funkcjonalności. Jeśli chodzi o zakup PS4 to planuję to na lato 2014 dopiero gdyż czekam na większą ilość gier od Sony oraz na więcej czasu na granie :) Ktoś z was kupuje na premierę PS4?

SprzętGry
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)