Ashampoo Virus Quickscan Free

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ashampoo Virus Quickscan Free to niewielki i niewymagający instalacji skaner antywirusowy do wyszukiwania różnego rodzaju złośliwego oprogramowania na komputerze pracującym pod kontrolą systemu Windows.

Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu z powodzeniem wykorzystywane może być przez początkujących użytkowników. Jego istotną zaletą jest szybkość działania, na którą w znacznym stopniu wpływa fakt, iż oprogramowanie funkcjonuje w modelu tzw. chmury. Oznacza to, że część operacji wykonywana jest na zewnętrznych serwerach producenta i co istotne, nie jest wymagana aktualizacja baz sygnatur. Ashampoo Virus Quickscan Free wykorzystuje definicje wirusów w obrębie baz dostępnych online przez 24 godziny na dobę.

Skaner podczas swojej pracy wykorzystuje 2 niezależne silniki AV, które pozwalają skutecznie niwelować m.in. wirusy, oprogramowanie szpiegujące czy też malware. Po zakończeniu analizy program wyświetla raport z wynikami skanowania, który można także zapisać na dysku. Ashampoo Virus Quickscan Free nie pozwala niestety na usuwanie wykrytych szkodników.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 07.05.2017 17:39

Szkoda ,że archiwalny gdyż program był łatwy, skuteczny w wykrywaniu szkodników jak czytałem w internecie .Problem polegał na tym ,że b.dobrze wykrywał wirusy ale ich nie usuwał , stąd porzucenie programu przez producenta który skupił się na płatnym antywirusie . W dodatku zainteresowanie nim było niewielkie bo komu zależy wyłącznie na wykrywaniu bez usuwania .Mam obecnie Ashampoo Anti -Virus i potwierdza swoją skuteczność na wysokim poziomie w zakresie działania antywirusa .

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #3 03.01.2015 22:56

@djkarateka: Przecież pisze, że jest to soft do wykrywania, a nie do usuwania, tak wiec nie kapuje po co te żale:)

djkarateka   5 #2 08.05.2013 09:11

Po coś wypuszczają jeśli to usuwać nie potrafi;/ daremny programik nic nie wart!

  #1 07.05.2013 21:21

To jest klon Emsisoft Anti-Malware. Podobna sytuacja występuje w przypadku HitmanaPro i Zemana AntiMalware.