(update)Android: launchery

Launcher, home, program uruchomieniowy, jak zwał tak zwał. W każdym bądź razie, imho wygodny launcher to podstawa. Na pierwszy ogień wyszły następujące aplikacje: Launcher Pro, ADW Launcher, Go Laucher Ex. Wszystkie są darmowe i płatnych z pewnością nie będę opisywał.

Launcher Pro 0.8.3

Program swój złoty wiek przeżywał latem zeszłego roku. Nowa wersja ukazywała się co tydzień (oczywiście zmiany były niewielkie, typu nowy widget (swoją drogą tylko dla płatnych użytkowników, więc w zakres tego porównania nie wchodzi). Teraz, od października do dnia dzisiejszego ukazały się dwie aktualizacje (podobno autor przepisuje kod na nowo). Poza tym - launcher jak launcher, na dole mamy dostęp do skrótów, zmiana rozmiaru widgetów tylko w wersji pro. Ciekawe są efekty przejścia pomiędzy pulpitami.
Minusem tej aplikacji jest app drawer ("siatka aplikacji"). Mamy dostępny jedynie widok pionowy, bez możliwości zmiany tła (za to z widokiem 3D).

reklama

+ Efekty przejścia
+ Zawijanie pulpitów
+ Liczba kolumn/wierszy od 1 do 10
+ Liczba nieodebranych wiadomości/połączeń/mail (gmail)
+ App drawer 3D
+ Ukrywanie aplikacji w app drawer
* Dodatkowe widgety (ale tylko w wersji płatnej)
* Zmiana rozmiaru widgetów (ale tylko w wersji płatnej)

ADW Launcher 1.3.6

Klasycznie, dock na dole z możliwością zmiany skórki. Widgetom można zmieniać rozmiar, dodatkowo mamy wygodne zarządzanie pulpitami (dodawanie/usuwanie). App drawer jest lepszy niż ten z launcher pro - mamy widok poziomy/pionowy, dodatkowo można ustawić tło (lecz tylko kolor RGBA). Dostępna jest także wersja płatna ADW Launcher EX.

+ Liczba kolumn/wierszy od 3 do 8
+ App drawer poizomy/pionowy
+ Ukrywanie aplikacji w app drawer
+ Skórki (dużo!)
+ Zmiana rozmiaru widgetów

GO Launcher EX 2.10

Ja o tej aplikacji dowiedziałem się... wczoraj. A szkoda, bo jest naprawdę dobra. O ile sam pulpit nie różni się zbytnio od tych wyżej (zmiana rozmiaru widgetów, efekty przejścia), to app drawer jest świetny! Oprócz widoku pionowego, poziomego, zmiany tła (także obrazki), mamy dostępne foldery! Może nie brzmi to świetnie, ale jakie jest wygodne, aplikacje możemy pogrupować i nie robi się taki bałagan. Dodatkowo jest to bardzo proste, działa tak jak w iOS 4.

+ Skóki (póki co mało)
+ Efekty przejścia pom. pulpitami
+ Liczba nieodebranych wiadomości/połączeń/maili
+ App drawer poziomy/pionowy
+ Foldery w app drawer!
+ Ukrywanie aplikacji w app drawer
* Siatka aplikacji w trybie 4x4, 4x5, 5x5

Osobiście to tylko trzy launchery, a są ich miliony. Osobiście preferuję ten ostatni, głównie za sprawą folderów - świetna rzecz. A wy z jakich korzystacie?

Korzystam z HTC Hero i Android 2.3.2 "TastyGinger" 

reklama

Komentarze