O drukarkach

Krążąc po sklepach z komputerami i oprogramowaniem oglądałem wiele różnych drukarek mniejsze, większe, czarne, białe. Największą uwagę zwracałem na te wielofunkcyjne. Były drukarki firmy Epson, Canona, Brothera i oczywiście HP.

Epson drukarki fajne, ładnie drukują. Lecz ich głupotą jest to, że rejestrują fakt, iż przeciętny użytkownik przez nie wiedzę kupił zamiennik. Gdy przyjdzie skorzystać z gwarancji możemy być nie mile zaskoczeni gdy drukarka nie zostanie naprawiona z powodu używania zamienników. Więc drukarek Epson nie polecam.

Drugą firmą na liście jest Canon. Drukarki nie są złe nawet dobrze się sprawują nie mam do nich większych zastrzeżeń poza faktem, że moim zdaniem najlepsze nie są. Ich plusem jest to, że są stosunkowo tanie.

Drukarki Brother są drogie. Lecz te najtańsze ok. 300 zł nie mają tak bogatej ilości funkcji co HP, o której piszę niżej. Jest ich mało na rynku. Brother MFC-6890CDW jest bardzo drogą lecz wartą do polecenia drukarką dla małych firm.

Firmę HP cenię najbardziej mam już drugą ich drukarkę jestem z nich bardzo zadowolony. Drukarki HP są tanie, a tu cytuje sprzedawce w Alsenie "Gwarancja HP jest po to by jej nie używać". Na HP się jeszcze nigdy nie zawiodłem szczególnie polecam drukarki z serii Photosmart. Ja kupiłem najtańszą z tej serii drukarkę HP Photosmart C4680 tusz zużywa oszczędnie lecz drukuje pięknie. Za nieco ponad 300 zł mamy bardzo dobre urządzenie z systemem TouchSmart czyli obsługa przez dotyk. Małą wadą jest w tej drukarce to, iż nie zawsze w komplecie jest kabel USB dostaniemy gratis albo kabel USB albo papier fotograficzny. Ja dostałem to drugie lecz i tak jestem z niej bardzo zadowolony. Polecam.

W publikacji użyłem linki do sklepu internetowego Alsen oraz na podstawie ich cen napisałem ten post. Opisywałem tylko urządzenia wielofunkcyjne.

Mam nadzieję, że moje rady pomogą komuś w wybraniu drukarki. Chętnie odpowiem na pytania w komentarzach.