Bezier na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Bezier - niezwykle dynamiczną i wciągającą strzelaninę 2D w doskonałej oprawie dźwiękowej. Gra jest nieskomplikowana i prosta w zasadach, ale za to bardzo wyśrubowana pod kątem zręcznościowym.

Gracz porusza się niewielkich rozmiarów pojazdem po statycznej planszy starając się realizować klasyczny scenariusz dla tego typu pozycji polegający na wybiciu jak największej ilości wrogich statków przy minimalnych stratach własnych.

Główną osią rozgrywki jest przeprowadzanie bezustannych ataków na konkretne bazy przeciwnika, do których prowadzi specjalny radar. W międzyczasie atakowani jesteśmy przez zewsząd nadlatujące ciała obce skutecznie odpierające naszą ofensywę. Z układu na układ przeciwników przybywa, a stawiane przed nami zadania – zwłaszcza, że są do wykonania na czas – zaczynają przerastać nasze możliwości.

W grze udostępniono 15 sektorów walki, kilka zróżnicowanych trybów rozgrywki, 3 poziomy trudności, ponad setkę typów przeciwników, a także system osiągnięć z możliwością rozbudowy uzbrojenia; a to wszystko przy wpadającej w ucho, dobrze dopasowanej do klimatu rozgrywki muzyce. Sama zaś akcja obfituje w widowiskowe wybuchy, eksplozje, wystrzały, strugi ognia, lasery i wiele innych futurystycznych zjawisk.

Bezier to nieprzeciętna i wciągająca produkcja wymagająca momentami od gracza wręcz ponadludzkiej sprawności, błyskotliwości i przebiegłości. Stanowi ona kolejny przykład na to, że podróże w przestrzeni kosmicznej połączone dodatkowo z misją totalnej eksterminacji przeciwnika, to tematyka ponadczasowa, która zdaje się nigdy nie będzie w stanie przeminąć.

Grę Bezier można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> Strzelanki.

Zapraszamy do zabawy, a przy okazji także do udziału w ogólnopolskim badaniu graczy #jestemgraczem!

© dobreprogramy
s